Pekelný paraván

Pekelný paraván https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8744/pekelny-paravan-8744.jpg 5 16 4

Případy Sugawary Akitady série

Vládní činovník se zálibou ve vyšetřování záhadných zločinů Akitada Sugavara stráví cestou domů ke smrtelné posteli své staré, zahořklé matky noc v horském chrámu, kde shlédne paraván, který neuvěřitelně věrně zobrazuje pekelné hrůzy.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Perseus

The hell screen , 2003

Carmen13
09.06.2019 5 z 5

Po skončení svého funkčního období v provincii Ečigo se Sugawara Akitada vrací do hlavního města. Tam na něj čeká jeho umírající matka, se kterou měl vždy velmi špatný vztah. Doufá, že aspoň na smrtelném loži, by se s ní mohl usmířit, ale místo toho ho matka prokleje. Později se Akitada od svého starého tajemníka Sejmeje dozví rodinné tajemství a to mu pomůže se z celou situací vyrovnat. Tím ale problémy neskončí. Ukáže se, že jeho nejmladší sestra se zamilovala do neurozeného muže. Tím vystaví Akitadu těžkém dilematu, zda upřednostnit letité tradice nebo povolit sestře svatbu s mužem nízkého původu, který je navíc obviněn z vraždy. Mimo svých osobních problémů řeší Akitada i další případy záhadných vražd, kdy při vyšetřování sám málem zemře rukou šíleného malíře.

soukroma
05.06.2017 3 z 5

Nevím, co jsem měla s touhle knihou za problém (první ze série): všechno se mi na příběhu líbilo, ale ne a ne knihu zdolat. Každou chvíli mi myšlenky ubíhaly jinam, v půli jsem ji ze zoufalství odložila a přečetla několik jiných, abych se donutila se k ní vrátit a lopotně ji dočíst. Pro mě byl asi styl autorky příliš nudný, pomalý až nezáživný, přitom se toho dělo docela dost. Doba, místo, hrdinové, zápletky, vše mě zajímalo, ale opravdu nemohu říct, že by mě to čtení bavilo.

Danuše7
22.10.2016

Moc se mi líbila. Systém kast asi dost branil vztahům.

vitavita
06.03.2012 5 z 5

Ani tento napínavý příběh mě nezklamal. Vřele doporučuji.