Ďáblovo dílo

Soudní antropoložka Josefine Jespersenová je pověřena vedením projektu, kdy je kvůli stavbě nové stanice kodaňského metra třeba přesunout kosterní pozůstatky ze hřbitova na nové místo. Projekt vyvolává spoustu nevole, jelikož se mnozí domnívají, že tím bude znesvěcen klid zemřelých. Když je brutálně zavražděna Josefinina kolegyně Rita a později nalezena mrtvá dívka, znepokojující okolnosti obou událostí nasvědčují tomu, že ve městě začal řádit psychopatický sériový vrah. Policie se rozhodne případy konzultovat i s exorcistou, který je přesvědčen, že ve hře je samotný ďábel, že hřbitovní vykopávky otevřely bránu samotnému zlu… Ďáblovo dílo od oceňované dánské autorky Lotte Petriové je kvalitní severská detektivka plná napětí, oblíbené skandinávské ponurosti a skvěle vykreslených postav....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415597/big_dablovo-dilo-yzp-415597.jpeg 3.7185

Josefine Jespersenová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Kalibr

Djævelens værk, 2017

Kniha Ďáblovo dílo

latanya34
16. listopadu

Pokud vás baví detektivky a trošku satanismu, tak by vám neměla tahle kniha uniknout.
Kniha se pěkně čte, příběh je poutavý a zápletka, která je na konci rozluštěna je dobrá a dobře vysvětlena :)

elgin3
12. listopadu

Velice dobré čtení moc. doporučuji.

hol58186
03. listopadu

Zajímavé a originální téma. Kniha má tísnivou atmosféru, to se autorce podařilo velice dobře vykreslit to prostředí přesouvání starého hřbitova. Detektivka je hodně zamotaná, ale konec je uzavřený a dostatečně vysvětlený, takže do sebe vše zapadlo. Tempo knížky je trochu pomalejší, ale to úplně nebylo na škodu. Nemusí být všechno rychlé a zběsilé. Za mě zajímavý čtenářský zážitek.

Miškus

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi detailně popsané vraždy. Doporučuji

nicolettkaa

Tato kniha mi vůbec nesedla. Ani stylem jakým je psaná, ani dějově, ani postavy mi nebyly sympatické. Severskou literaturu mám ráda, ale tady mi přišlo, že bylo až zbytečně moc mrtvol. Navíc se mi to zdálo vše strašně nerealistické (a to i když pominu část o vymýtání ďábla). Další díla od autorky nejspíš číst nebudu.

kob
30.12.2020

Napínavá knížka, dobře se četla. Konec pro mě byl překvapivý, protože jsem byla přesvědčena, že už dlouho vím, kdo je vrah.

Marluksa
28.12.2020

No...
Okamžiky napětí střídaly nudné pasáže. Průměrný příběh, který nezklame, ale ani nijak extra nepotěší. Slovní zásoba slušná, styl příjemně překvapí. Zbytečné omáčky naštěstí poskrovnu. Každopádně tohle určitě není nezapomenutelná kniha.

Hethera
13.12.2020

Knihu jsem si vybrala jako součást čtenářské výzvy. Moc se mi líbila obálka a anotace, ale kniha samotná mě moc nenadchla. Působila na mě zbytečně zmateně. Spousta postav a hluchých nudných míst.