Dům na prahu noci

Amedeo Esposito, nalezenec z Florencie, našel konečně svůj domov na maličkém ostrůvku na samém jihu Itálie. Zaujal ho dům, o němž místní lidé tvrdí, že v něm straší. Amedeo opravil drolící se zdi, vyměnil zetlelé dveře a zametl podlahy a hrdě zde otevřel bar, který pojmenoval „Dům na konci noci“. Obklopen šuměním moře a vůní bougainvillejí tu začíná svůj nový život s krásnou, nesmírně inteligentní učitelkou Pinou. Dům na konci noci se stává domovem pro celé generace odvážné a chaotické rodiny Espositových, zatímco na ostrov doráží století prudkých změn, po válce přicházejí turisté a také recese. Je to místo plné příběhů, legend a občas i zázraků. Mění se režimy, na světlo vycházejí zrady a vznikají nečekaná přátelství, ale Dům na konci noci zůstává jako pozadí pro dávné sváry i dějiště velkých lásek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325987/dum-na-prahu-noci-YI4-325987.jpg 4128
Vydáno, Knižní klub

The House at the Edge of Night, 2016

Kniha Dům na prahu noci

Lemurka

Tohle nebyl šálek mého čaje. Kniha mě nevtáhla do děje, neseděl mi styl psaní. Dala jsem tomu asi 100 stránek a pak to vzdala.

MV111

Hezká rodinná sága, ale chybí tomu šmrnc.

krtecek_1

Příběh se mi líbil, není to vyloženě oddychová četba, pár hutných momentů se taky našlo. Ale kniha ke mně přišla ve vhodnou dobu, v jiný čas bych si ji možná tak neužila.

ivka67

Velmi hezká kniha,úplně jsem se viděla na ostrově a nedivím se že se jim z něho nechtělo odjíždět.

alenkacermi

Krásná kniha. Příběh mě bavil hned od začátku. Cítila jsem vůni bougainvilleí i chuť limoncella. Líbili se mi příběhy ostrovanů i samotného ostrova. Příjemné nenáročné čtení

Ivanule

Krásná kniha o historii jedné rodiny z ostrova. Kniha se krásně četla,bavila mě od začátku do konce, takové knihy si moc ráda přečtu. Je zde vidět,jak se myšlení různých lidí rodiny v průběhu roků mění,stejně jako doba ze začátku klidná,později světová válka všechno změní.

Janík511

Příjemné čtení o jedné rodině napříč dvacátým stoletím. První půlka knihy mě přesto bavila o něco více. Konec už pro mě tak zajímavý nebyl, přišlo mi, že se nic moc pořádně nedělo v rodině, pouze se měnila doba a myšlení lidí. Hledala jsem po vánocích něco odpočinkového ke čtení a tohle určitě nebyl krok vedle, ale kniha, která je poměrně čtivá a nenáročná.

Toru
02.08.2019

Úžasná kniha od začátku až do konce. Ani chvíli jsem se nenudila a bylo mi líto, že knížka dál nepokračuje i když konec byl krásný.

Dívka s hnědýma očima
Dívka s hnědýma očima