Cela číslo 17

Nový případ sdílí tentokrát detektiv Richard Krauz se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování uzavřeného případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská elita…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294718/cela-cislo-17-ype-294718.jpg 4.6636

Naše Mesto 5.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská
Vydáno, Slovart (ČR)

Kniha Cela číslo 17

Mudry

S každým dalším dílem se mé nadšení pro tohoto slovenského autora stále prohlubuje.

Gibis

Dánovky mě baví čím dál víc, tuhle považuji za jednu z nejlepších. Zážitek silně umocněn četbou Mariána Geišberga.

Hani77
02.12.2020

(+ SPOILER) Hlavní příběh byl napínavý, ale doplňkový případ muže s bajonetem mi přišel nezajímavý, vůbec se netýkal cely č. 17, ani na něj nenavazovala hlavní dějová linie. Odhalení vraha taky nebylo nijak překvapivé. Dialogy policistů mezi sebou mě většinou nebavily. Ale za hlavní děj dávám 4*.

o_mega
14.10.2020

Cela číslo 17 mi pripomina nejneprekonatelnejsi pohádku vsech dob "Byl jednou jeden král" a scénku "primerene na pul hektaru" kde si to kucííííí Werich s Burianem vesele kuchtí stylem ...přiměřeně ...přiměřeně ... a v tehle knizce taky dva (Dominik i Dán:) ...přiměřeně humoru ...přiměřeně napětí ...přiměřeně pátrání ...přiměřeně hnusu ...přiměřeně dramatu ...přiměřeně dojáku ... inu jak to má být přiměřeně všeho až vzniklo tohle moooooc povedené dílko.

Pája699
06.10.2020

Musím přiznat, že začátek mě moc neoslovil a cca do stránky 66 jsem si pohrávala i s myšlenkou, že snad knihu odložím a nedočtu. Ještě že jsem vydržela, krásně se to rozjelo a dočteno na jeden zátah :-) Kamil Puskailer, odsouzený vězeň za vraždu své manželky. Je opravdu vinný, či ne? toť otázka. Komisař Richard Krauz a jeho tým, mi byli sympatiční hned. Určitě sáhnu i po jiné knize autora.

Sany33
29.09.2020

Jedna z lepších Dánoviek. Trocha mi to pripomínalo seriál "Odložený prípad", táto nová rovina kedy je v knihe písaná spoveď sa mi celkom páčila a podporovala dej. Opäť som vraha do konca príbehu neodhalil a to sa mi na týchto knihách páči asi najviac. 95%
Obľúbená postava: Chosé

Česneksmedem
22.08.2020

„Chosé sa zatváril ako
nudista v mravenisku.“
Citát z knihy

Zpočátku jsem si říkal, že to asi nedočtu, a že to snad nemohl napsat DD. Nějakýho doktora matematiky podvádí manželka? To je teda fakt nevídané. No a že mu pak spoluvězni dělají něco jako kolonoskopii, to svět snad ještě nezažil. Prostě slabota. Pak se to ale trochu srovnalo, ukázal se i Váňa, takže celkem dobrý. Jenom nejásám jako někteří zdejší komentátoři, páč si zrovna nemyslím, že je to jeho vrcholné dílko. Snad až na jednu hlášku o „čiernym malinčím“. U toho jsem si málem cvrknul.

Lumír23
10.08.2020