Cela číslo 17

Nový případ sdílí tentokrát detektiv Richard Krauz se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování uzavřeného případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská elita…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294718/big_cela-cislo-17-ype-294718.jpg 4.6705

Kniha Cela číslo 17

tittanie

Tento díl byl úplně jiný než ostatní. Jedna část příběhu se odehrávala ve vězení. Některé části byly trochu nechutné. Ale musím říct, že se mi to moc líbilo. Mám ráda matiku, takže jsem moc dobře chápala profesora, když se ve vězení setkal po dlouhé době s matematikou.
Pokračuju dalším dílem.

Dandy1

Jsem ráda že autor nepíše své knihy podle šablony, jak to dělají jiní.

Trustty

Celkem jsem se na knihu těšila. Dle hodnocení......
Kniha je napsaná čtivě, takže vezmete a otáčíte dokud nedočtete :)), přitom ale příběh není nijak jakože WAUUUUUU :))
Vyšetřovatele jsou sympoši.

janik6969

trochu jinak napsaný díl, zpočátku pro mně silněji emotivní, poté opět policejní humor a na závěr uspokojení, že konečně mohli chytit a zavřít vysoce postavené svi.ě Tento díl se mi hodně líbil, o chloupek víc než Nehanebnica.

Dalibor1980

jedna z tych lepsich Danoviek, trochu predvidatelny zaver v dnesnej dobe, ale inak super.

SilvieSisinka

Skvělá napínavá detektivka.Zaver jsem tak trochu tušila i tak super čtení.

ErikaKej

Super kniha, mňa veľmi bavila aj tá "vianočná vraždička" a koniec bol fakt silný. Vypočuté jedným dychom od pána Geišberga ktorý nema konkurenciu. Vynikajúce a odporúčam.

SadUnicorn
28.12.2021

(+ SPOILER) Po druhém přečtení přehodnocuji a dávám 5*. Rozhodně výjimečná dánovka, která je v sérii jako závan čerstvého vzduchu. Kamilovy zápisky psané v ich formě jsou velice vítanou změnou. Navíc popis života ve vězení mě velmi bavil. Celý případ je skvěle vypracován a konečně se jako čtenáři dočkáme dobrého konce. Při dopadení vrahů při činu jsem měla vyloženě radost. Přidávám si na seznam těch nejlepších a výjimečných dánovek.