Sára

Sára https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31676/bmid_sara-muQ-31676.jpg 4 484 89

Naše Mesto / Případy Richarda Krauze (Deník dobrého detektiva) série

< 4. díl >

Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Našli ho v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. Prípad nenapreduje, pokým neznámy dobrodinec nepošle na Oddelenie vrážd záhadný balíček. Je v ňom videokazeta s nahrávkou bankárovej vraždy. Aj tvár muža, čo strieľa… A všetci ho dobre poznajú! Ale zatne sa a nechce prehovoriť, hoci vie, že mu hrozí najťažší trest. Je však muž z videokazety naozaj vrahť Prípad sa začína komplikovať a detektívi zisťujú, že nielen páchateľ je neistý, ale ani zavraždený nemusí byť ten, kto mal naozaj zomrieť…... celý text

Aligator805
Aligator805
21.01.2024 5 z 5

Opět skvělé čtení. Dlouhý úvod, trvá než se na scéně objeví detektivové z mordparty. Skvělý příběh a pak velmi rychlý konec. A humor a porýpávání detektivů mezi sebou, to už je taková třešnička na dortu.

Milonak
Milonak
28.12.2023 3 z 5

Až moc pohádkové...

Stromm
Stromm
29.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Každá dánovka mi přijde trochu jiná, nepřestávám nad autorovou invencí žasnout, obzvlášť jak to celé ještě navíc působí jednotným dojmem. Tenhle případ stál za to, zejména velmi dlouhý úvod, než se dostanou na scénu naši známí hrdinové z mordparty. Ještě víc to pak dorazí totálně nečekaný konec, to už jsem zůstal úplně paf. Bylo to tedy dáno tím, že jsem to poslouchal jako audioknihu v práci, takže jsem moc netušil, kolik zbývá do konce. Ale právě to náhlé utnutí mě uzemnilo. S tímhle autorem si ještě užiju pořádnou porci zábavy, nebojím se to říci.

Kami33
Kami33
30.10.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu skvěle načtenou Mariánem Geišbergem. Vše ostatní již zde bylo řečeno...

Vilma232
Vilma232
18.10.2023 5 z 5

Byla to jízda, která mě moc bavila. Tentokrát jsem si užila i originální slovenštinu.

Klobouková
Klobouková
17.09.2023 2 z 5

Dominika Dána i celou jeho mordpartu zbožňuju, ale tentokrát mě to až tak nestrhlo... Za mě slabší kus, ale rozhodně na ně nezanevřu.

Klára90
Klára90
16.07.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha, což v podání Mariána Geišberga prostě nemá chybu. Na vraždu se opravdu čeká snad půl knihy, ale mě hodně bavilo i to nastínění příběhu předtím. Zajímavá zápletka, prostě opět příjemně strávené chvilky ve společnosti slovenských vraždárov

Marhulka14
Marhulka14
28.03.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, kterou exelentne načetl Marián Geišberg a nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle zapletený příběh, který s humorem svým vlastním rozmotává partička vyšetřovatelů. Skvěle napsaný, skvěle namluvený..... rozhodně doporučuji!

mataj
mataj
28.01.2023 5 z 5

No, budu se opakovat, ale opět vynikající příběh. K samotné vraždě významného bankéře a vstupu vyšetřovatelů na scénu dochází až téměř v polovině knihy, ale vůbec to nebylo na škodu, a já jsem si užívala popis zajímavého pozadí celého případu.

hanap
hanap
16.12.2022 5 z 5

Hodně dramatický, propletený, místy i humorný příběh, který udrží čtenáře u knihy napětí. Jeden z nejlepších od autora.

viva71
viva71
10.12.2022 4 z 5

Pěkně zapletené a pěkně to sviští. Autora čtu opakovaně a kromě zajímavých zápletek mě moc baví postavy vyšetřovatelů a jejich vtipné dialogy.

Nunynka
Nunynka
09.12.2022 4 z 5

Knihy od Dominika Dána čtu velice ráda a vždy se na ně těším. Ale bohužel tato byla za mě pro zatím jen průměr. Začátek sliboval super zápletku a moc jsem se těšila až se v knize objeví mí oblíbení detektivové. Jenže jak se stalo,tak najednou na mě byla kniha moc překombinovaná. Ale prostě mé oblíbené partě nemůžu dát tři hvězdičky,příště se určitě zase objeví ve skvělé formě.

jprst
jprst
17.11.2022 5 z 5

Mé hodnocení autorových knih se pohybuje mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami (tedy až na Rudého kapitána, což byl v druhé části dosti úlet), ale tato je jedna z těch výrazně lepších.

Kory98
Kory98
04.09.2022 5 z 5

Skoro do poloviny knihy nebyla o policistech ani zmínka, ale popis událostí byl tak zajímavý, že jsem si toho ani nevšimla. A pak to začalo mít spád jako vodopád, že jsem se nestačila divit. Když jsem dočítala k závěru a "chlapci z Našeho Mesta" ještě neměli případ vyřešený, tak jsem si říkala, že v tom bude něco jiného, protože na těch pár stránkách to přece nemůžou vyřešit. A jako vždycky "zasáhly" vyšší mocnosti a hezky jim to sebrali, což mě děsně naštvalo i když se to dalo předpokládat. Ani jsem se nedozvěděla jak to nakonec dopadlo s jejich kolegou Martinem, ale třeba se ukáže v dalších dílech. Možná to bylo zašmodrchané až moc, ale o to lépe se to četlo a jako vždycky jsem panu Dánovi všechno uvěřila. Jsem ráda, že jsem se pustila do čtení jeho knih.

kopeceli
kopeceli
28.08.2022 5 z 5

Dobrá detektivka. Děj má spád, kriminalisté jsou vtipní, direktor taky, lékař pracuje a je geniální, záhada je vyšperkovaná, prostě příjemné počtení.

Rapeh
Rapeh
11.08.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, jen konec mi přišel trochu divný ( nepravděpodobný).

pavel9410
pavel9410
05.08.2022 4 z 5

Dobra knizka na dovcu, nebo do vedra, ve kterem se neda nic jineho delat, nez cist. Je to spravne zamotane, jenom ten vysvetlovaci konec mne moc nesedl.

MatoPalkes
MatoPalkes
29.06.2022 5 z 5

Zaujímavá prvá tretina knihy, taký spoločenský román bez zločinu a policajtov. Ale v žiadnom prípade nudné. S odstupom času po pár dňoch ma táto jeho štvrtá kniha bavila najviac a plánujem sa k nej po čase vrátiť.

tittanie
tittanie
01.06.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi moc líbil, byl takový hodně zamotaný a měl více linek, jak je u Dána zvykem, ale pěkně se spojily dohromady. Škoda jenom, že vyřešení je takové otevřené, ale i na to jsem si u Dána zvykla a těším se, že se to snad dořeší v dalším díle.
Těším se na další díl.

Adinlea
Adinlea
31.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Vyborna kniha. Na Dana trosku nezvykly uvod, kdy pres 100 stran sledujeme uvodni pasaz protkanou mezinarodnima intrikama a rodinnou historii slovenskych Rockefelleru. Ale ma to spad, a kdyz prijde na scenu kriminalisticka banda, pribeh dostane dalsi grady.
Celkove se mi ten pribeh hodne libil, zase uplne jine tema, skvele zpracovane, u Dana ma clovek opravdu pocit, ze je uvnitr kriminalky. Autor ma proste vsechny postupy a system v malicku, coz se mi libi a dava pocit uveritelnosti.
I presto, ze zase nedojde k zatceni pachatele, vsichni vi, kdo to cele provedl, i jak, nemela jsem z toho pocit zmaru a zoufalstvi jako z konce jinych Danovych knizek.