Železná ruka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 71. Místo děje: Germania Libera. Temné vlhké pralesy, obývané krvelačnými barbary a divokou zvěří, bláznivou věštkyní, která terorizuje Řím, a strašidelnými stíny kdysi pobitých římských legionářů. Na scénu vstupuje Marcus Didius Falco, císařův agent se zvláštním úkolem: nalézt ztraceného velitele legie. Byl unesen, anebo se přidal k rebelům, podobně jako výpomocné jednotky tvořené příslušníky domorodých kmenů? Marcus tedy podnikne nebezpečnou cestu po Rýně a snaží se nemyslet na to, že ve slunném Římě se jeho dívce Heleně Justině horlivě dvoří Titus Caesar. Na výpravě na nepřátelské území ho doprovází Helenin bratr, mladý tribun, a dvacítka nezkušených vyjevených rekrutů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5017/zelezna-ruka-5017.jpg 4.645
Série

Marcus Didius Falco 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art
Orig. název

The Iron Hand of Mars, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Železná ruka

Přidat komentář
kryspin66
04.02.2016

Další díl série. Zas Falco dokazuje jak vše zvládne...

renefer
26.12.2014

Popravdě - veškeré moje znalosti o starověkém Římu pocházejí z této výborné detektivní série :-)

Tiama
28.09.2014

Marcus Didius Falco se tentokrát vypravil do Germánie, změna prostředí to byla rozhodně zajímavá, děj se mi líbil a byl opět vtipný. Rozhodně můžu ke čtení doporučit.

cori
30.03.2014

Další skvělý dobrodružný příběh, tentokrát ani ne moc detektivní. Falco s družinou neohrabaných rekrutů pátrá po zmizelém legátovi a sepisuje inspekční zprávu o Čtrnácté legii a situaci v Germánii. Na Helenu si brousí zuby princ Titus.