Poseidonovo zlato

Řím roku 72. Soukromý „detektiv“ Marcus Didius Falco se vrací od legií na římské hranici na Rýně, kde z pověření císaře Vespasiana řešil obtížné a nebezpečné úkoly. Dostane od skrblického císaře konečně zaslouženou odměnu, aby se mohl oženit se svou milovanou Helenou ze senátorského rodu? Po návratu ho však čeká zdemolovaný podkrovní byt, kam se mu vloupali nezvaní hosté, a u matky je nastěhován zpupný bývalý legionář, který z Falcona vymáhá dluh jeho bratra Festa. Ten padl na hradbách při dobývání města v Judeji, avšak pod skořápkou uctívaného a všeobecně oblíbeného hrdiny se skrývají podivné podvodné praktiky, kšefty a dluhy. A protože šlo zejména o obchodování s uměleckými poklady vyváženými z Řecka, musí Falco tentokrát spolupracovat se svým otcem Geminem, dražebníkem a znalcem, který rodinu před lety opustil. Krize se vyostří, když onoho vyděračského vojáka někdo zabije a hlavním podezřelým se stává Falco. Nezbývá mu nic jiného než se pokusit své jméno očistit a najít skutečného viníka… Pokud jste se s Markem Didiem Falconem dosud nesetkali, můžete začít touto knihou. Znovu vám před očima ožije antický Řím s ulicemi kypícími každodenním životem v době upevňování moci dynastie Flaviovců a konsolidace poměrů po občanských válkách. Je to další díl falconovské řady po Ztraceném stříbru, Bronzových stínech, Měděné Venuši a Železné ruce, kniha plná napětí, dobrodružství a humoru. Lindsey Davisová snad nedovede napsat nudnou větu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5011/poseidonovo-zlato-q7P-5011.jpg 4.651

Marcus Didius Falco 5.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Poseidon’s Gold, 1993

Kniha Poseidonovo zlato

braunerova
24.10.2017

Tento díl bych popsal jako průměrný, i když konec hodně vylepšil.

kryspin66
07.03.2016

Další z řady Falcových případů. Autorka opět nezklamala.

Marika Vanova
27.08.2015

Zase po dlouhé době jsem se začetla do dobré falkonovské detektivky a nezklamala mě.

renefer
04.01.2015

V tomto díle se dozvíme víc o slavném bratrovi , o "pohřešovaném" otci Didiů, i o celé jejich povedené rodince :-)

cori
05.03.2014

Falco se právě s Helenou vrací z Germánie a už se na něj valí jedna pohroma za druhou. Zjišťuje, že se jeho zemřelý bratr, válečný hrdina, věnoval různým pochybným kšeftům, a nyní se objevují před dveřmi rodu Didiů vymahači dluhů.
Svižně napsané oddychové čtivo, na rozdíl od jiných dílů série zde není moc akčních scén. Pobaví scény s malíři a jejich mučeníčko. Rok 72.