...o psu nemluvě

...o psu nemluvě

Jak to dopadne, když ohavný výplod viktoriánského užitého umění začne ovlivňovat budoucnost na stovky let dopředu, když se slečinka v bílých krajkách nedostane tomu pravému a když Němci včas neshodí bomby na Londýn? To nevědí ani dva hodně unavení historici, kteří se tohle všechno vydávají do minulosti napravit. A protože jim v práci překáží také několik odhodlaných starších dam, zamilovaných kaplanů a zmatených akademiků, nebudou to mít vůbec jednoduché. Vydejte se po Temži proti proudu času! Bude to divoká honička za záchranu jedné kočky, jedné svatby a vůbec světa, jak ho známe, o psu nemluvě. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140459/o-psu-nemluve-8bG-140459.jpg 4.544

To Say Nothing of the Dog (1999)

Literatura světová, Dobrodružné, Sci-fi
Vydáno:, Triton

Palorizek85

Počátek knihy byl trochu nezajímavý a kostrbatý, ale časem kniha i děj nabyly na zajímavosti a konec jsem dočítal vyloženě s nadšením.

Magrata15

Moc složité technické věci a názvy, ale jinak byla kniha úplně skvělá, zábavná a napínavá. Mám ráda sci-fi i historické romány a tohle bylo podle mého gusta :)

niki-chan

Tak to bylo něco úplně jiného, než jsem čekala. Cestování v čase s hledáním a vtipnými zážitky se mi trefilo do vkusu, o psu nemluvě. Navíc popisy viktoriánské doby a způsobů tehdejší společnosti vás skutečně přenesou v čase.

akrash
06.12.2016

Bezva kniha!
Občas jsem se v některých pasážích bůhvíproč ztrácela, ale jinak kniha má bezva děj i provedení!!!! Doporučuji! :)

Lenny33
22.06.2016

Tomuhle říkám výborně napsaná kniha!
Podle mého názoru tedy není tak skvělá jako Kniha posledního soudu, ale přesto je výborná! V ději do sebe postupně všechno zapadá jak má a čtenář se nestačí divit, jak je kniha promyšlená a propracovaná. Dále je plná úžasných rozhovorů, nad kterými jsem pouze nevěřícně kroutila hlavou, jak je autorka vůbec dokázala napsat. Hrdinové velmi rozličných charakterů dodávají na autentičnosti... o psu nemluvě.
Trošku náročnější čtení, ale děj mě naprosto strhl a já hltala každé slovo! Jen tedy upozorňuji, že autorka má dost specifický styl psaní (týkající se hlavně obsáhlých rozhovorů a popisů), takže asi nebude každému po chuti. Ale i tak všem moc doporučuji. 5*

marketad
13.11.2015

Musím říct, že se mi kniha opravdu trefila do vkusu. Nejsem sice tradiční čtenářkou sci-fi/fantasy (svého času jsem četla snad jen Terryho Pratchetta), ale tahle kniha má vtip, lehce je i romantická a ke všemu si hraje s myšlenkou cestování časem. Příjemná oddychovka.

Ronin Roujin
06.01.2014

Sci fi na téma cestování v čase s velkou porcí anglického humoru. Většina příběhu se odehrává ve viktoriánské Anglii a autor na mnoha místech naráží nejen na JKJ ale i na jiná humoristická dílka z oné doby. Osvěžující čtení.

Alma-Nacida
14.10.2013

Poměrně vtipně zpracovaný dobrý nápad, jen místy bych radila zestručnit. Ale bavila jsem se.

Library&me
10.07.2013

Hezký příběh, zajímavý děj. Určitě sáhnu po dalším autorčině díle,..:o)

cori
19.06.2013

Už dlouho jsem se tak u čtení nenasmála. Kniha je plná situačního humoru a různých nenadálých pohrom, které hlavním hrdinům hatí plány. Kapitoly končí vždy novým nečekaným zvratem, který čtenáře nutí číst dál. Líbila se mi hlavně dějová linie, která se věnovala viktoriánské Anglii (hlavně scény s vyvoláváním duchů, plavba po řece, návštěva katedrály, dobročinné bazary, hledání ženicha s jménem na C). Linie budoucnosti s řešením problému inkongruence byla trochu nudná a zdlouhavá. Kdo by si byl pomyslel, jakou roli sehraje princezna Ardžumanda v dějinách. Mňau!

kneslova
30.05.2013

Nádherná obálka, velice příjemná kniha, děj se povětšině odehrává ve viktoriánské Anglii, kdyby tam nebylo cestování časem tak mi hodně připomíná Tři muže ve člunu.
Bezva počtení.