Dalajlamova kočka a umění příst

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 4.6420

Dalajlamova kočka 2.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno, Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring, 2013

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst

Vendyorit

Úžasná knížka. Takové pohlazení na duši. :)

Knihomolka223

Milé, nenásilné čtení. Ze začátku se to trošku rozjíždělo, ale pak jsem začetla. Vtipné, pěkné a poučné. Rozhodně doporučuji.

kallisto

Něžné, laskavé vyprávění, které je nenásilným úvodem do základů buddhismu.

lentilka_007

Moc milé čtení - s moudrostí podávanou zlehka a stravitelně.

Randyz1986

Začátek mě tentokrát narozdíl od předchozího dílu moc nebavil, ale postupně se to zlepšovalo a ke konci to bylo opět skvělé. Uklidňující a poučné.

morava

I tentokrat jsem si vypraveni Snezne lvice uzila. Krasne, mile, poklidne cteni, takove kocici pohlazeni po dusi.A samozrejme, ze ani treti dil me nemine :-)

indyka
27.12.2020

Příběh zde vlastně slouží jen k tomu, aby se ty myšlenky na něco namotaly - je ještě sladší a naivnější než první díl, ale k cukroví a vaječňáku je to akorát :) Několik opravdu moudrých vět a jinak milé, odpočinkové čtení.

fnoudek
01.12.2020

...jedinou neměnnou veličinou je změna.