Dalajlamova kočka a umění příst

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/big_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 4.6466

Dalajlamova kočka 2.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring, 2013

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst

Štěpinambura

Krásná a dojemná kniha. Ostatně jako všechny od pana Michieho. Výborná práce spisovateli!

Mabie

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Jejím mottem je myšlenka, že naše srdce "přede", když jsme šťastní a schopnost radovat se je na každém z nás. Kniha se řadí mezi ty, které si občas přečtu, abych si potvrdila, že se umím těšit ze života. Pozitivní pohled na život a vyrovnanost je svého druhu umění a mě ho učili moji nejbližší v útlém dětství. Myslím, že ve stáří už by mě v tomto směru asi nějaká kniha moc nezměnila. Nicméně není nic proti ničemu si dobré myšlenky a zásady občas připomínat.
“Pokud chceš být šťastný, hledej štěstí pro druhé” to je jedna z ústředních myšlenek knihy, se kterou souzním. Kniha samotná je trochu jako příručka malého buddhisty, plyne pozvolna a klidně. V žádném případě nezpochybňuji její myšlenky, ale většinou je mi bližší literatura jako třeba Saturnin, Zvuk slunečních hodin nebo i Hra o trůny než Čtyři dohody nebo Dalajlámova kočka.

P.S.
A navíc jsem spíš psí člověk než kočičí. ;-)

tinka1974

Znovu to byl moc příjemný poslech. Tentokrát se Jeska zamýšlí nad pocity štěstí. Z příběhu vyplývá spousty rad a ponaučení. I já se některých příbězích našla. Vřele doporučuji, i pro tu laskavost, která z příběhu čiší

ka.dudk

Velice příjemné čtení :-) stejně jako první díl se tahle kniha čte s úsměvem na rtech.
Je v ní plno moudrosti a milých myšlenek :-)

Hellrampage

Druhá časť kočky bola v duchu prvého dielu a tentoraz sa autor zamýšľa nad problémom straty zamestnania a toho čo človek má robiť, aby bol šťastný. Dalajlama sa v knihe ukáže len minimálne, skôr je to príbeh o iných postavách a hlavne o hľadaní šťastia.

Adelaide777
13.09.2021

Ani tato knížka od Davida Michieho mě nezklamala. Stejně jako předchozí kniha Dalajlámova kočka mě potěšila milým příběhem, plným lásky a moudrosti a možná i to bude důvod, proč jsem měla knihu tak rychle přečtenou. Musím autorovi jen děkovat za tak úchvatnou knížku.

fabija
15.05.2021

Skvělá kniha, stejně, jako ta předchozí. Při jejím čtení má člověk pocit, že mu autor vidí přímo do duše a promlouvá k němu, dává mu jasný návod jak řešit svou aktuální situaci. Určitě po této knize znovu sáhnu. :)

Vendyorit
14.04.2021

Úžasná knížka. Takové pohlazení na duši. :)