Tokijský ghúl 1

Tokijskými ulicemi se prochází smrt - a její jméno je "Ghúl"! Děsivá monstra se přes den skrývají pod maskou obyčejných lidí a v noci vyrážejí do ulic, aby utišila svou touhu po lidském mase. Čerstvý vysokoškolák Ken Kaneki si ale těchhle událostí moc nevšímá. Daleko víc ho zajímá, jak dostat na rande krásnou a sečtělou Rize. Romantické dostaveníčko ale neproběhne tak úplně podle plánu a navždy změněný Ken si z divoké noci odnese jedno důležité ponaučení: láska opravdu prochází žaludkem. Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný... a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310520/big_tokijsky-ghul-1-YAZ-310520.jpg 4.3312

Tokijský ghúl 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

東京喰種 (Tokyo Guru 1), 2012

Kniha Tokijský ghúl 1

Kopta
16. listopadu

Moje první manga v životě. A dopadá to dobře. Jasně neodpustí se nějaké ty japonské divnopatvary a teotrálnost, kterou jsem v takovémto stylu obrazové literatury ještě nezažil. I tak musím uznat, že se jedná o super věc, která mě irčitě nalákala na další díl a bylo to slupnuto rychle a jednoduše. Asi je těžké brát ohodnocení zde objektivně, jelikož toto je pro jasnou cílovku, která vždy bude shovívavější i přes svoji menší uzavřenost. Nic to nemění na mém subjektivním pozitivním mínění.

Patro
08. listopadu

Miluju. Krásná jak literární, tak umělecká stránka.

Wyder
07. listopadu

Moje úplně první manga v životě. Přečteno za odpoledne a bavilo.

wistar
06. listopadu

tokijský ghoul má úžasný nápad a výbornou kresbu, ale bylo to o tom samém(nemůžu jíst), snad se to s dalšímy díly někam posune

Wistar se těšil na tokyjského gúla a i když ho zhtl najednou tak ho spíše zklamal.
6/10

Storman
06. listopadu

První manga, kterou jsem kdy přečetl. Kniha mě bavila od začátku do konce, ale to je dost možná i tím, že Tokyo Ghoul je moje oblíbené anime jako takové.

katallinka

Skvělý začátek série. Příběh mne zaujal od první stránky.

fvalek

Tokijský ghúl mě oslovil a stane se pravděpodobně další mangou, kterou začnu kompletovat. Mám sice trošku problém s postavou Kanekiho, je takový hloupoučký zatím, ale věřím, že se to rozjede. Popravdě by se mi asi trošku víc líbila dějová linka o lovu ghúlů, ne přímo ta transformace, co se stala, která byla poměrně předvídatelná, ale asi to k tomu směřuje a start to byl pěkný.

Zrovna Tokijský ghúl patří mezi mangy, které hodně čerpají z asijské kultury, takže některé věci mohou být zajímavé, některé cizí, na rozdíl třeba od Ateliéru špičatých klobouků nebo Čarodějovy nevěsty, kde se snaží působit evropsky a světově. Z hlediska reálií to je zajímavé, ale cítím tam ten velký aspekt asijského cítění a chování a přijde mi to trošku cizí. Ale to vše je jen síla zvyku. Samotný příběh je hodně dobrý, ne úplně originální, jak už jsem naznačoval, protože takhle vypadá půlka příšeráckých knih, filmů a seriálů, ale rozhodně osloví. Práce s Kanekiho dvojím životem vydá na hodně zápletek a celkové pozadí s odhalováním ghúlího světa zevnitř je sympatické.

Oslovila mě i kresba, která se mi líbí a je zajímavá a zatím přehledná. Výhodou je, že čtu pozdě, tak je to snadno dostupná série bez čekání. Ještě si musím zjistit, co je to ten "Tokijský ghúl: re", ale jestli je více příběhů, tak jedině výhoda. :)

Vjeerus

Tato manga pro mě byla velké neznámé, jen se v mém okolí najednou začala často vyskytovat. A musím říct, že mě se opravdu líbila. Četla se mi dobře a kresba je velmi povedená, tento styl mám ráda.
Rozhodně se těším, kam se příběh vyvine, ale rozhodně má dobře našlápnuto. Co mě potěšilo je morální dilema hlavního hrdiny. Miluji, když mě kniha donutí se zamyslet, co bych v takové situaci dělala já a jestli bych se také tak urputně bránila a nebo to vzala prostě jako fakt a součást svého nového života.
Co mi opravdu trhá oči jsou jména. Jsem prostě rozmazlená z internetového čtení mang, kde jsou anglické přepisy a ty mi prostě sedí víc, ale nejspíš jde jen o zvyk.
Nějaké velké hodnocení zde není na místě, přeci jen je manga příběh na pokračování, takže kdybych tvrdila hned po prvním dílu "wow a nejlepší na světě" je jako bych říkala, že seriál Přátelé jsou super a viděla jen první díl.