Tokijský ghúl 1

Tokijskými ulicemi se prochází smrt - a její jméno je "Ghúl"! Děsivá monstra se přes den skrývají pod maskou obyčejných lidí a v noci vyrážejí do ulic, aby utišila svou touhu po lidském mase. Čerstvý vysokoškolák Ken Kaneki si ale těchhle událostí moc nevšímá. Daleko víc ho zajímá, jak dostat na rande krásnou a sečtělou Rize. Romantické dostaveníčko ale neproběhne tak úplně podle plánu a navždy změněný Ken si z divoké noci odnese jedno důležité ponaučení: láska opravdu prochází žaludkem. Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný... a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310520/tokijsky-ghul-1-YAZ-310520.jpg 4.4207

Tokijský ghúl (1.)

Literatura světová, Horory, Komiksy
Vydáno:, Crew

東京喰種 (Tokyo Guru 1) (2012)

Kniha Tokijský ghúl 1

Yaromil

Skvělé! Pořídil jsem společně s prvním dílem Death Note a rozhodně nezůstane pouze u prvních dílů. Bavil jsem se víc jak dobře!

ivič

Moje první manga a naprosto mě to nadchlo. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií

Annkag

Ďalší z manga komiksov,ktorý ma oslovil.
Čo môže byť viac schizofrenické než keď sa z vysokoškolského študenta stane napol človek a napol ghúl.
Ako človek už úplne existovať nemôže a pritom vnútorne bojuje proti ghúlským chutiam...a to je chuť na lidské maso.

efka.saf

Hm... Přemýšlím, co jsem to vlastně přečetla. To, že podobné knihy existují, jsem věděla opět díky našemu klubu Knižních molů, ale nebýt čtenářské výzvy, asi bych po něčem podobném nikdy nesáhla. A teď přemýšlím, jak knihu vůbec ohodnotit, protože mám-li být upřímná, vůbec mě to nechytlo.
Chápu, že manga je zcela specifická knižní záležitost, ale pro mě to byla převážně změť nepřehledných černobílých kreseb doplněných řadou vtipných citoslovcí. Příběh jako takový mě taky nijak neuchvátil a v postavách jsem se docela ztrácela. Ale na druhou stranu, beru to tak, že tento žánr je absolutně mimo mou mísu. Proto dávám 3* a hodnotím víceméně neutrálně. Absolutně nic pro mě, ale nadšence pro tuto sérii znám i ze svého okolí a i podle databáze má poměrně širokou fanouškovského základnu, takže zaujala vás kniha něčím? Šup do ní! Ale já už nikdy víc.

Pitbullka

Moje první manga a jsem nadšená, příběh se mi moc líbí. Svižné, napínavé.

Claudius
28.12.2018

S černobílou mangou mám vždycky jeden problém. Jakmile dojde na jakoukoliv akci, je většinou naprosto nepřehledná. Tentokrát jsme se sice obešli bez okýnek obsahujících všehovšudy čtyři čáry a slovo "vžum", stále jsem však měl problém poznat, kdo zrovna kým třískl o zem.
Příběh by se určitě nedal shodit ze stolu jako nudný, ale je docela otravné, že hlavnímu hrdinovi celou knihu pomalu docházejí souvislosti, které každý čtenář s inteligencí vyšší než vydlabaná tykev pochopí ihned. Předpokládám, že s dalšími díly se bude otravnost hlavního hrdiny snižovat, ale prozatím to zjišťovat moc nehodlám.

shrek12
22.12.2018

Tato manga mě moc nebavila. Lepší je Death Note

Yuuki24
13.11.2018

Od dob Death note jsem nečetla nic lepšího. S touto mangou u mě měl autor neuvěřitelný úspěch. S každým dílem jsem čekala až vyjde další a nikdy nebyla spokojená s datem vydání. Mám ji v knihovně a když není co číst přečtu ji i znovu. U příběhu jsem se nikdy nenudila a už se těším na další díl a neuvěřitelně na ten poslední jak tohle vše dopadne.

manga (Japonsko) dark fantasy

Sui Išida (p)