William Wallace: Statečné srdce

Když dávno bývalo Skotsko perlou severu. Mocenskou říši hrdých mužů a statečných žen. Jenže ty časy patří minulosti a příběhům. Nyní je království hračkou mocných, kteří neváhají zradit svou zemi a národ cizímu králi. Angličané to dobře vědí a pod rouškou nabídky pomoci si připravují půdu pro vlastní krutovládu. Jenže stejně jako se šíří násilí a nespravedlnost, v temných lesích, strmých horách a stísněných městečkách se probouzí hrdinství a ochota bojovat za téměř ztracený sen. Sen o cti a právu. O svobodném Skotsku. Tím, kdo bude za tento sen bojovat, je William Wallace. To on dal statečným srdcím směr, odvážným pažím sílu. To on se stane ochráncem Skotska. Jenže ne dnes. Zatím to není válečník ani postrach Anglie. Zatím je to prostý muž toužící po lásce své ženy a bezpečí své rodiny. Blíží se však den, kdy se všechna přání, všechna víra v dobro a slovo rytířů a odhodlání žít v míru obrátí v prach.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165486/william-wallace-statecne-srdce-KwX-165486.jpg 3.833
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Deus

The Forest Laird: A Tale Of William Wallace, 2012

Kniha William Wallace: Statečné srdce

lugh
26.11.2019

Pokud má někdo pocit, že se v knize bude odvíjet příběh z filmu Statečné srdce, bude zklamán. Příběh není špatně napsán, ale pro milovníky akční literatury bude přinejmenším nudný. Hodně podrobně popsané scény ze života, rozhovory postav .Pozitivní je snaha o vykreslení oné doby ve které se příběh skutečného Wiliama Wallace formoval .

orinka3
08.04.2018

Je to takový chyták. Člověk, který viděl jako první film, očekává akční příběh. Tak sáhne po této knize a může být rozčarován. To, co mám právě za sebou, je něco docela jiného než zběsilá akční honička. Hodně vyprávění, podrobné popisy, filosofování. Přesto musím říct, že jsem se u četby nenudila. V dnešní době, kdy po chemickém útoku v Sýrii je nejsilnější reakce "znepokojení" v diplomatických kruzích, o to víc oceňuji fakt, že bývaly doby, kdy byli ještě chlapi s chlapským srdcem i vystupováním. Will splňuje sen každého porobeného tvora. Umí se zastat, umí se postavit zvůli. U nás jeho roli plnili v regionálním měřítku Jánošík, Ondráš a spol., ovšem co je to proti Williamovi! Nevadí mi, že se vyprávění chopil jeho bratranec. I tak nezůstává chrabrý Will v jeho stínu. Kniha je perfektní, ale není pro netrpělivé. Chce to mít čas, nepřeskakovat stránky a vychutnat si tu atmosféru, kdy na jedné straně lidé spěchali méně, ale na té druhé - důležité - konali více.

lampernaqui
09.10.2017

Předně musím říct, že nebýt jména autora, od kterého jsem četl pěkné historické knížky, rozhodně bych si podle obálky tento román nekoupil. Mám dojem, že je to opravdu nevkusně použitý Mel Gibson. Příběhově určitě zajímavé, jen mi hodně dlouho trvalo než jsem se do příběhu začetl. Konec je rychle useknutý, ale s tím člověk počítá, když sleduje ubývající listy. Předchozí romány od autora se mi líbily více a je škoda, že se dál nepokračuje s vydáváním Camulodu.

niki-chan
18.01.2017

Z knihy jsem dosti těžce zklamaná. Ze začátku byl příběh dost rozvleklý, ale sliboval a navnadil na skutečné boje proti zlým Angličanům, příběh o tom, jak se zrodilo statečné srdce. A dočetla jsem se akorát o tom, jaký vedl rodinný život. Nebylo to na škodu, ale jak se dostal do zajetí a nakonec i na popraviště, o tom ticho po pěšině. Ten William Wallace přichází až úplně na konci přičemž se mu ani nedostane prostoru. Velká škoda...

RyxiraAmyGinger
26.08.2016

Já jako nevím, četlo se mi to dobře, ale jako svědectví o životě takové osobnosti, jakou WIliam Wallace/Will bezpochyby byl, mi tenhle typ vyprávění připadá poněkud příliš... komorní. Tím spíš, že bitva u Sterling bridge, Willovo zajetí a všechno to okolo jsou shrnuty několika prvních a pak až zase posledních odstavců... jako nevím, no. Chápu na jednu stranu autorův záměr (aspoň si to myslím), na druhou stranu si pro tento svůj cíl mohl vybrat daleko méně "akčnějšího" hrdinu. Když prostě vidíte jméno William Wallace, čekáte hrdinský příběh, ne příběh muže, který musel nejprve přestát návštěvy biskupů a hrozným způsobem ztratit rodinu, aby si uvědomil svoje životní poslání.

McTygr
11.10.2015

Film Statečné srdce jsem měl rád od doby co pamatuju a když vyšla kniha, musel jsem si jí přečíst. Původně jsem byl zaskočenej z toho že kniha není přímo podle filmu. Ale musim říct že jsem se od knihy po pár stranách nemohl odtrhnout. Rozhodně žádné zklamání a jen mohu velmi doporučit.

Henriette
27.07.2015

Zklamání. Čekala jsem skutečně příběh Willa a ne příběh jeho bratrance. Spoustu okamžiků z jeho života tam chybí, zajímalo by mě, jak to sám vnímal a prožíval, což tam také chybí...Začátek vypadal velmi slibně, ale pak už to byly jen kněžské řeči a rozjímání. Konec sice byl opět zajímavý, ale až moc rychle useknutý a nedovysvětlený...

macekd
20.01.2015

Kniha hezká, čtivě psaná, i vyprávění v 1. osobě mi vyhovovalo. Ale ten závěr mohl být klidně více rozepsaný. Zdál se mi opravdu stručný, utnutý, jakože už dochází stránky v sešitě. Ale za přečtení kniha stojí.

Jack Whyte
skotská, 1940