Šarlatové pírko

Cathy Scarletová a Tom Feather se potkali na studiích na kuchařské škole a rychle je spojilo hluboké přátelství a také sen o vlastním podnikání. Oba mladí Dubliňané jsou odhodláni všechny okouzlit vytříbenou gastronomií cateringové společnosti jménem Šarlatové pírko. Někteří však nesdílí jejich optimismus. Během jediného roku, v němž Cathy a Tom dají v sázku vše, co umí a milují, se otřesou lásky, vztahy a osudy všech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82080/sarlatove-pirko-82080.jpg 3.838
Vydáno, Ikar (ČR)

Scarlet Feather, 2000

Kniha Šarlatové pírko

pedroK
11.07.2018

Tedy..četla jsem od Binchy už několik knih a toto bylo pro mě vleklé, nudné, zklamání. Ale od autorky mě to neodradí. Ona to umí.

niki-chan
28.05.2016

Po dlouhé době román, který se četl dobře a příběh měl hlavu a patu.

kiraa
25.08.2015

Už mi to leží na nočním stolku hodně dlouho, ale začíst se přes veškeré přemlouvání nemohu.... nevím, jestli to dám do konce, mě to prostě nebaví... zatím hodnotím 2 a to mám zavřený obě oči...

rajen
24.07.2015

Čekala jsem klasickou romantiku, kdy ona a on jsou sice zadaní, ale pak skončí spolu. Tak o tom to moc není. Je to o jejich životech, práci a dosavadních vztazích. Autorka prostě odvykládala rok jejich života, tak jak byl. Ale mě se to na jednu stranu líbilo, že to nebylo nějak moc mimo realitu. Měla jsem na to asi zrovna náladu, že dávám tři hvězdy, ale ten, kdo má rád svižný děj a zvraty, si určitě nepošmákne. Na každé stránce to vypadá, že se něco stane, ale ono nestane a když už se něco stane, tak je to tam tak nudně popsáno, že to nepřinese kýžený výsledek. Navíc jsem se dost ztrácela v postavách, pořád nějaké přibývaly a já už nevěděla kdo je kdo a ke komu patří. Celkové shrnutí a dojem je, že se ta knížka táhne jako slizká stopa za slimákem.

polly43
10.06.2015

Knihu jsem nedočetla,protože jsem se do ní nemohla začíst a tak jsem jí odložila.

Mocharka
24.01.2015

Četla,usla,četla,usla....nedočetla,nuda

zuzi1162
16.01.2015

Teda, mám Maeve Binchy ráda, ale po té nudě u Srdce a duše tohle bylo jen malé zlepšení.

modranka
17.10.2013

Knihy Šarlátové pírko a Srdce a duše tak akosi patria k sebe. Nájdete v nich totožné postavy, ale nie je dôležité, aby sa príbehy čítali po sebe. Je tam však jeden fakt (Grécko), podľa ktorého som zaradila knihy do série 1. Srdce a duše 2. Šarlátové pírko. Príbeh je pre náročnejšieho čitateľa. Romantika slabšia (ale nie všetko môže byť len romantika) a preto sa niekomu môže zdať kniha dosť nudná. Je totiž zameraná viac na gastronómiu. Veľmi pomôže tomu, kto chce podnikať v cateringu. Je tam hodne, hodne nápadov. Na môj vkus však bola kniha zbytočne dlhá a mala príliš veľa postáv.

irská literatura

Maeve Binchy