Šarlatové pírko

Šarlatové pírko https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82080/sarlatove-pirko-82080.jpg 4 44 13

Cathy Scarletová a Tom Feather se potkali na studiích na kuchařské škole a rychle je spojilo hluboké přátelství a také sen o vlastním podnikání. Oba mladí Dubliňané jsou odhodláni všechny okouzlit vytříbenou gastronomií cateringové společnosti jménem Šarlatové pírko. Někteří však nesdílí jejich optimismus. Během jediného roku, v němž Cathy a Tom dají v sázku vše, co umí a milují, se otřesou lásky, vztahy a osudy všech.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Scarlet Feather , 2000

marta4697
marta4697
30.01.2024 3 z 5

Začátek byl opravdu vleklý a pomalý, Cathy - paní dokonalá, mi pěkně lezla na nervy, ale pak se to rozjelo a nakonec to byla docela hezká knížka.

pedroK
pedroK
11.07.2018 3 z 5

Tedy..četla jsem od Binchy už několik knih a toto bylo pro mě vleklé, nudné, zklamání. Ale od autorky mě to neodradí. Ona to umí.

niki-chan
niki-chan
28.05.2016 4 z 5

Po dlouhé době román, který se četl dobře a příběh měl hlavu a patu.

kiraa
kiraa
25.08.2015 2 z 5

Už mi to leží na nočním stolku hodně dlouho, ale začíst se přes veškeré přemlouvání nemohu.... nevím, jestli to dám do konce, mě to prostě nebaví... zatím hodnotím 2 a to mám zavřený obě oči...

rajen
rajen
24.07.2015 3 z 5

Čekala jsem klasickou romantiku, kdy ona a on jsou sice zadaní, ale pak skončí spolu. Tak o tom to moc není. Je to o jejich životech, práci a dosavadních vztazích. Autorka prostě odvykládala rok jejich života, tak jak byl. Ale mě se to na jednu stranu líbilo, že to nebylo nějak moc mimo realitu. Měla jsem na to asi zrovna náladu, že dávám tři hvězdy, ale ten, kdo má rád svižný děj a zvraty, si určitě nepošmákne. Na každé stránce to vypadá, že se něco stane, ale ono nestane a když už se něco stane, tak je to tam tak nudně popsáno, že to nepřinese kýžený výsledek. Navíc jsem se dost ztrácela v postavách, pořád nějaké přibývaly a já už nevěděla kdo je kdo a ke komu patří. Celkové shrnutí a dojem je, že se ta knížka táhne jako slizká stopa za slimákem.

polly43
polly43
10.06.2015 3 z 5

Knihu jsem nedočetla,protože jsem se do ní nemohla začíst a tak jsem jí odložila.

Mocharka
Mocharka
24.01.2015

Četla,usla,četla,usla....nedočetla,nuda

zuzi1162
zuzi1162
16.01.2015 3 z 5

Teda, mám Maeve Binchy ráda, ale po té nudě u Srdce a duše tohle bylo jen malé zlepšení.

modranka
modranka
17.10.2013 4 z 5

Knihy Šarlátové pírko a Srdce a duše tak akosi patria k sebe. Nájdete v nich totožné postavy, ale nie je dôležité, aby sa príbehy čítali po sebe. Je tam však jeden fakt (Grécko), podľa ktorého som zaradila knihy do série 1. Srdce a duše 2. Šarlátové pírko. Príbeh je pre náročnejšieho čitateľa. Romantika slabšia (ale nie všetko môže byť len romantika) a preto sa niekomu môže zdať kniha dosť nudná. Je totiž zameraná viac na gastronómiu. Veľmi pomôže tomu, kto chce podnikať v cateringu. Je tam hodne, hodne nápadov. Na môj vkus však bola kniha zbytočne dlhá a mala príliš veľa postáv.

bookcase
bookcase
12.07.2013 5 z 5

Mave Binchy.....moje srdcová záležitost. I Šarlatové pírko se mi líbilo, miluju autorčin styl a její knížky jsem schopná číst opakovaně.

mayinka
mayinka
06.07.2013

Cetla jsem, ale nedocetla. Nebavilo me to. Bylo jasny od zacatku, kam spisovatelka miri a potrebovala na to 598 stranek textu.

drda
drda
04.06.2013 5 z 5

Její knížky mám prostě strašně ráda.

Melaanie
Melaanie
11.03.2013 5 z 5

Knížka byla skvělé oddechové čtení. Příběh se točil kolem dvou přátel, co si založí firmu, na které jim záleží a chtějí dosáhnout úspěchu, zatím co trošku zapomínají na své vztahy.

irská literatura

Maeve Binchy