Nepri Nepri komentáře u knih

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Detektivka měla spád. Znovu se otevřel děsivý příběh z dětství Kim. Prostě zase jedna napínavá detektivka. Doporučuji. Už vyšla nová kniha, tak se těším

23.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany a Slepé mapy, jsem byla přesvědčená, že už další knihu od Aleny Mornštajnové číst nikdy nebudu. Ale nakonec jsem to nevydržela a zkusila to do třetice - a k mému překvapení - nelituji. Na rozdíl od výše jmenovaných knih, které se mi opravdu nelíbily, tak Tiché roky jsou opravdu skvělé. Za mě plný počet bodů. Doporučuji k přečtení.

04.03.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. Krásný i když místy drsný příběh zasazený do Aljašské divočiny. Určitě stojí za přečtení.

15.06.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Když jsem si tuhle knížku vybírala, tak jsem nevěděla do čeho jdu. O politických procesech jsem již něco četla, ale tohle byla opravdu síla. Srovnání chování nacistů a komunistů je opravdu na místě. Jednou jsem četla, že každý člověk má v sobě zlo a když ho může beztrestně použít, tak překvapivě jen velmi malé procento lidí zlu v sobě odolá, většina ho páchá nebo mlčky přihlíží. Bohužel se dostali k moci lidé, kteří byli zhmotněním zla. Tohle by se měly učit děti ve škole, aby věděly, že věta: "Za komunistů bylo líp" není pravdivá a nemělo by se zapomínat na to, jak komunisté přišli k moci a jakým způsobem si ji umocňovali. Utrpení, které musely prožívat (nejen) ženy a matky vězněné z politických důvodů, bylo hrůzostrašné a umocněné ještě tím, že to utrpení jim způsobovaly jiné ženy a matky. Určitě doporučuji k přečtení.

02.05.2023 5 z 5

Zajímavá forma psaní, chvilku mi trvalo, než jsem tomu přišla na chuť, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Spojení příběhů a historických faktů se nakonec ukázalo jako geniální. Doporučuji k přečtení.

30.05.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Za poslední dobu jedna z nejlepších českých knih, které jsem četla. Strohý styl a krátké kapitoly mi naprosto vyhovovaly. Moje fantazie jela na plno. Krásný příběh jak se z bezstarostné dívky stane žena, kterou osud krutě zkouší. To čím si musela projít, ponížení, hrůzy pokusů v koncentráku.... ustála to. Osud jí byl nakloněn alespoň v tom, že poznala lásku. Opravdu jsem jí fandila a přála si, ať to všechno dobře dopadne - a snad i dopadlo... Příběhu není tak úplně konec, tak je na každém jak si ho uzavře. Určitě doporučuji přečíst a dávám 120%

23.04.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Moc jsem se na knihu těšila. Po přečtení asi 60ti stran jsem si říkala, to je hodně jiný než série o HH. Chtěla jsem jí dokonce odložit, ale pak jsem si řekla, že to dám - a dala. Na jednu malou vesnici až příliš nevyřešených vražd. Dva bratři, kteří spolu drží i za cenu lidských obětí, které jim zkříží cestu. Až podezřele lehce jim vše prochází. Pokřivený charakter obou bratrů má sice kořeny v dětství, rodiče se na nich fakt podepsali, ale jsou to nebezpeční sociopati, brrr. Skvěle napsaný psychologický román, jen dávám jednu hvězdu mínus za rozvleklý začátek. Doporučuji přečíst

06.04.2021 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha je výborně napsaná, ale musela jsem jí odkládat a četla jsem jí na etapy, protože to zlo a hrůzu v knize popsané jsem nemohla pobrat najednou. Doporučuji přečíst.

09.09.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásně napsaná kniha, která mě úplně uchvátila. Doporučuji k přečtení

07.07.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Strhující příběh, napětí, prostě super. Harry Hole je na mojí Topce knižního hrdiny. Kniha je brilantně napsaná, nemohla jsem se odtrhnout, pro mě snad nejlepší z celé série. Kdo má rád dobré krimi, určitě by si tuto i další knihy s Harrym měl přečíst.

30.06.2020 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Jako vždy autorské duo nezklamalo, je to pecka, ale přitvrzují. Způsob vraždění je opravdu brutální. Docela brzo jsem poznala, po kom vrah skutečně jde, ale až na konci se dozvíte proč. A Jurka bych už nechala v propadlišti dějin. Doporučuji

29.03.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Prostě pecka! Bryndza to prostě umí perfektně napsat. Skvělá a napínavá detektivka. Za mě 5* a doufám, že brzo vyjde další.

04.12.2020 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kniha se četla dobře, ale dost brzo jsem tušila, kdo je vrah a to se mi nakonec potvrdilo. Takže za mě to bylo trošku slabší než předchozí knihy. Ale určitě stojí za přečtení.

30.05.2022 4 z 5

Kniha, která sděluje krutou realitu černobylské tragédie. Lidé, neměli buď žádné nebo jen kusé informace a nevěděli jak si s nimi poradit, proto se chovali zmateně a nezodpovědně, brali si s sebou svoje osobní věci, nechtěli se odstěhovat, jedli kontaminované potraviny, pili závadnou vodu ....... Nikdo z nich zpočátku netušil jaké následky bude mít výbuch elektrárny, nikdo je na to nepřipravil, nechápali co se to děje, byli to skromní lidé, kteří žili své životy a nechápali dosah té hrůzy, která je zasáhla. Při čtení mě místy i mrazilo. Doporučuji přečíst.

04.12.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Jednoduše skvělé. Knihu jsem přečetla za jeden den (možná to bylo i tím, že jsem měla volno :-) ). Takže určitě doporučuji k přečtení.

04.11.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Poutavě napsaný příběh, který se krásně četl. Děj mě úplně pohltil a knihu jsem přečetla na jeden zátah. Hlavní hrdina se snaží mnoho let po válce dokázat, že člověk, který je váženým občanem Chicaga byl nacistickou zrůdou. Ve vyprávění se vracíme do předválečných a válečných let. Poznáváme přátelství židovského a německého chlapce, které se po nástupu fašismu fatálně změní. Silný příběh, který stojí za přečtení.

15.06.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem si přečetla na doporučení, ale musím říci, že jsem byla zklamaná. Příběh 3 generací žen je psán pěkně, dobře se čte, ale hlavní hrdinka Anežka mi k srdci opravdu nepřirostla. Působila na mě divně, jako by byla úplně citově plochá, bez emocí. Knihu jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Věřím, že takoví lidé jsou i mezi námi, ale číst o nich opravdu nechci, protože i v životě se jim snažím vyhýbat.

15.06.2020 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Jako vždy skvělé, napínavé, prostě perfektní kriminálka, přečtená za 2 dny s přestávkou na spaní. Už se těším na další knihu. Doporučuji

08.07.2022 5 z 5

Hned jak jsem uviděla tuto knihu, tak jsem si řekla, že to s ní zkusím a opravdu jsem udělala dobře. Mám ráda knihy, které vycházejí ze skutečnosti a rozšíří mi obzory. Nikdy jsem neslyšela o modrých lidech ani o tom, že v Americe existovaly Pojízdné knihovny.
Kniha je nádherně napsaná, děj krásně ubíhá. Chvílemi mi bylo i do breku, jak bylo v té době pro všechny těžké žít a přežít. Přesto si lidé dokázali udržet svou lidskou důstojnost, lásku k bližním a optimismus. Během čtení jsem si nadšeně vyhledávala reálie na internetu a určitě ještě vyhledávat budu.
Vím, že dnes je jiná doba, ale lidé si stále na něco stěžují - zdražování, uprchlíci a vidí jen sami sebe. Tato kniha je brána do srdce lidí, kteří žili v daleko horších, pro nás nemyslitelných, podmínkách a slovem si nepostěžovali, dokázali pomoci jiným, i když sami pomoc potřebovali.
Když to uzavřu, kniha mě rozbrečela i pohladila po duši. Určitě si ji přečtěte.

01.04.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jedním slovem - skvělé. Musela jsem to přečíst co nejrychleji, už jsem prostě potřebovala vědět jak to dopadne. Týrání blízké osoby, které bylo dotaženo k dokonalosti, která nakonec přece jen měla skulinku. Doporučuji přečíst

04.05.2021 5 z 5