Nepri Nepri komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Moc pěkná kniha, doporučuji

14.08.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Opět skvělé a napínavé čtení. Doporučuji

31.05.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Když jsem si tuhle knížku vybírala, tak jsem nevěděla do čeho jdu. O politických procesech jsem již něco četla, ale tohle byla opravdu síla. Srovnání chování nacistů a komunistů je opravdu na místě. Jednou jsem četla, že každý člověk má v sobě zlo a když ho může beztrestně použít, tak překvapivě jen velmi malé procento lidí zlu v sobě odolá, většina ho páchá nebo mlčky přihlíží. Bohužel se dostali k moci lidé, kteří byli zhmotněním zla. Tohle by se měly učit děti ve škole, aby věděly, že věta: "Za komunistů bylo líp" není pravdivá a nemělo by se zapomínat na to, jak komunisté přišli k moci a jakým způsobem si ji umocňovali. Utrpení, které musely prožívat (nejen) ženy a matky vězněné z politických důvodů, bylo hrůzostrašné a umocněné ještě tím, že to utrpení jim způsobovaly jiné ženy a matky. Určitě doporučuji k přečtení.

02.05.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Jako vždy autorské duo nezklamalo, je to pecka, ale přitvrzují. Způsob vraždění je opravdu brutální. Docela brzo jsem poznala, po kom vrah skutečně jde, ale až na konci se dozvíte proč. A Jurka bych už nechala v propadlišti dějin. Doporučuji

29.03.2023 5 z 5

Dvakrát měř, pak manžela řež Dvakrát měř, pak manžela řež Alena Jakoubková

Občas sáhnu i pro něco jiného než pro detektivku, a tentokrát to padlo na knihu od paní Jakoubkové.
Kniha mi přišla příliš taková plytká. Hlavní hrdince bych chvílema dala pár facek, ale až na konci se člověk dočte, jak to v manželství bylo doopravdy, tak se na jednu stranu nedivím, že to dopadlo jak to dopadlo. Tonda nakonec není takový skvělý manžel jak to je v knize celou dobu líčeno, a Kamila úplná krkavčí matka taky není. Kdo chce oddychovku - doporučuji a vracím se k mordům :-)

29.03.2023 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

První kniha o pojízdných knihovnicích jsem četla vloni - Knihovnice z Troublesome Creeku a vzhledem k tomu, že jsem někde, už nevím kde, četla, že jedna od druhé "opisovala", tak jsem si musela jít do té druhé od Moyes. Obě knihy jsou moc pěkné. Vycházejí ze skutečných událostí a rozhodně stojí za přečtení obě dvě. Doporučuji

24.02.2023 4 z 5

Na křídlech duše Na křídlech duše Noro Ölvecký

Hodně špatně napsané, nuda, nuda, nezajímavé. Málokdy odkládám knihu, tuto jsem dočetla, ale s velkým přemáháním. Skutečný příběh - kdyby blbost nadnášela, tak Michaela lítá jak holubička (zdroj: Nemocnice na kraji města:-) ). Pro mě ztráta času, který jsem mohla věnovat jiné knize. Nedoporučuji

23.11.2022 1 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Kniha byla od prvních stránek napínavá, ale zdála se mi, z těch co jsem zatím přečetla, taková slabší. Proto ubírám jednu hvězdu:-( Ale jsem ráda, že se opět objevila na scéně Erika.
Přesto doporučuji k přečtení.

14.11.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Jako vždy skvělé, napínavé, prostě perfektní kriminálka, přečtená za 2 dny s přestávkou na spaní. Už se těším na další knihu. Doporučuji

08.07.2022 5 z 5

Zajímavá forma psaní, chvilku mi trvalo, než jsem tomu přišla na chuť, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Spojení příběhů a historických faktů se nakonec ukázalo jako geniální. Doporučuji k přečtení.

30.05.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kniha se četla dobře, ale dost brzo jsem tušila, kdo je vrah a to se mi nakonec potvrdilo. Takže za mě to bylo trošku slabší než předchozí knihy. Ale určitě stojí za přečtení.

30.05.2022 4 z 5

Hned jak jsem uviděla tuto knihu, tak jsem si řekla, že to s ní zkusím a opravdu jsem udělala dobře. Mám ráda knihy, které vycházejí ze skutečnosti a rozšíří mi obzory. Nikdy jsem neslyšela o modrých lidech ani o tom, že v Americe existovaly Pojízdné knihovny.
Kniha je nádherně napsaná, děj krásně ubíhá. Chvílemi mi bylo i do breku, jak bylo v té době pro všechny těžké žít a přežít. Přesto si lidé dokázali udržet svou lidskou důstojnost, lásku k bližním a optimismus. Během čtení jsem si nadšeně vyhledávala reálie na internetu a určitě ještě vyhledávat budu.
Vím, že dnes je jiná doba, ale lidé si stále na něco stěžují - zdražování, uprchlíci a vidí jen sami sebe. Tato kniha je brána do srdce lidí, kteří žili v daleko horších, pro nás nemyslitelných, podmínkách a slovem si nepostěžovali, dokázali pomoci jiným, i když sami pomoc potřebovali.
Když to uzavřu, kniha mě rozbrečela i pohladila po duši. Určitě si ji přečtěte.

01.04.2022 5 z 5

Celkem zajímavá kniha, která se dobře četla. Příběh byl uvěřitelný a rychle ubíhal. Líbilo se mi jak se Linda, naivní holka, stává ženou a vyrovnává se s tím, co jí život připravil. Určitě doporučuji přečtení

11.03.2022 4 z 5

Afterland Afterland Lauren Beukes

Skončila jsem ve třetině knihy. Námět dobrý, ale to podání. Opravdu mě už ani nezajímá jak to dopadne a knihu dnes odkládám. To, že bych odložila knihu se mi už nestalo několik let a opravdu to nedělám ráda, ale tady to bohužel nešlo jinak. Nedoporučuji

02.12.2021 1 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Zajímavá kniha, zápletka nevšední a konec perfektní. Určitě doporučuji

29.10.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Knihu jsem dočetla včera večer před spaním a musím říct, že jsem měla skoro noční můry. Skvěle napsaný psychothriller, určitě doporučuji přečíst (možná ne před spaním:-) ). Na pohled andílek, uvnitř sociopat zkřížený s psychopatem, až k neuvěření, i když náznaky jsou od počátku knihy. Na prvotinu fakt dobrý a už mám přichystanou její další knihu.

01.09.2021 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Skvělé, obě knížky jsem dala během 2 dnů. Děj utíká tak rychle, až mě mrzelo, že je konec. Doporučuji k přečtení.

25.06.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Detektivka měla spád. Znovu se otevřel děsivý příběh z dětství Kim. Prostě zase jedna napínavá detektivka. Doporučuji. Už vyšla nová kniha, tak se těším

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Příběh, který se inspiroval ve skutečných událostech. Je neuvěřitelné, co všechno se dělo v klášterech, co vše musely ženy i naivní dívky vytrpět. Vše schováno za zástěrkou Boží nápravy. Je neskutečné, že poslední Magdalenina prádelna byla zavřená až v roce 1996.

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné....... doporučuji přečíst a dneska se vrhnu na pokračování :-)