NemcovaKN NemcovaKN komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro mě brilantní humor. U čtení jsem se opravdu smála (což se mi moc často nestává). Prostředí příběhu, které se mi líbilo. Musím přiznat, že prvně jsem viděla film, ale to vůbec nevadí. Film je pojatý trochu jinak než kniha a ani mi nepřijde tak vtipný. Ale postava Josefa je opravdu úžasná (kniha i ztvárnění ve filmu).
Řadím mezi knihy, které si ráda přečtu znovu.

09.01.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Když jsem si v antikvariátu tuto knihu kupovala, tak jsem ani netušila, že se jedná o takový poklad. :-) Výborně napsané - čtivé, napínavé a přesto je zde i plno informací a faktů.

05.08.2020 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neskutečný příběh. Když jsem knihu začala číst, tak bylo mnoho chvil, kdy jsem na ni myslela. Přemýšlela jsem o hlavním hrdinovi, o tom co se dělo v té době...co bylo, co se stalo nebo mohlo stát. Člověk by se neměl schovávat před tím, co se odehrávalo...a neměl by házet všechny do jednoho pytle. :-)

12.10.2016 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

To si tak čtete a říkáte si, kdo je vlastně vrah? A jak dočtete, tak máte akorát otevřenou pusu a úžasem kroutíte hlavou. Já fakt nechápu, jak to ta A. Christie dělá...

03.10.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Hned první stránky mě dostaly do děje. Nemusela jsem se v příběhu "rozkoukávat", ale některé pasáže byly přeci jen zdlouhavé. Na druhou stranu to bylo asi potřeba.
Ke konci už pro mě bylo čtení horší, protože mám skoro stejně starého syna jako byl Gage a bylo to prostě bolestivé.
Je správné truchlit, když odejde někdo, ke komu jsme měli vztah. A je i správné mít přání, aby se vrátil zpět. Ale pokud odejde a vrátí se zpět, tak dřív či později si budeme přát, aby se to nestalo...

20.05.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Už jsem pár knih s touto tématikou přečetla a musím přiznat, že tato kniha se mi četla nejhůře. Nejhůře v tom smyslu, že jsem i několikrát brečela...
Není to jen příběh, který popisuje hrůzy, které se děly. Můžeme si přečíst i příběh o životě dívky, který žila před válkou. O jejích každodenních starostech, její rodině a také o její první lásce.
Chtěla bych poděkovat za tuto knihu a za to, že v knize jsou i další příběhy lidí...je potřeba tyto příběhy předávat dále.

27.07.2019 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Výborně napsaná kniha. Autor upustil od emotivních komentářů a snažil se sdělit věci, tak jak je zažil. Je až neuvěřitelné, jakou roli v té době hrálo štěstí. Je neuvěřitelné, v jakých podmínkách museli lidé přežívat a umírat...je to něco nepředstavitelného. Jsem ráda za každou takovou knihu, ptž člověk by měl vědět, znát příběhy a vážit si toho, co má. Někteří v té době totiž neměli nic...ani svůj vlastní život.

01.11.2016 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Skvělá detektivka! Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a nechápu, jak na to mohla slečna Marplová přijít. Je prostě geniální. :-)

15.02.2023 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Kniha je napsána formou rozhovoru a samotnou mě překvapilo, jak dobře se četla.
Kolikrát jsem si ani neuvědomovala, kolik Shlomovi bylo let, když byl deportován a žasla jsem nad tím, jak to všechno dokázal přežít. Je to neuvěřitelné.

A opět musím napsat, že je nepochopitelné, že vůbec k něčemu takovému v dějinách docházelo.

08.08.2022 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Už u druhé vraždy mě napadlo, že by zápletka mohla jít tím směrem, ke kterému směřovala. Takže motiv mě tolik nepřekvapil, ale i tak to byla opět skvělá detektivka :-))

09.06.2022 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Musím přiznat, že jsem film nikdy neviděla a poté, co jsem si přečetla knihu, se na něj asi nikdy nepodívám. Pro mě je horší vidět než číst a když vím, co vše by v tom filmu mohlo být, tak bych to těžko snášela.
Kniha má mnoho popisných částí a někdy jsem se v tom trochu ztrácela. Vše ale vynahradil samotný děj a příběhy lidí. Už se budu opakovat, ale je neskutečné, co lidé v té době museli vydržet (a nejen v té době). Nedokážu si to představit a někdy mi opravdu naskočí otázky: Přežila bych vůbec? Co bych dělala? Dokázala bych to?
Tato kniha není o jednom člověku, který se snažil něco změnit. Tato kniha je o odvaze, o snaze pomoci a o neskutečné touze přežít.

07.06.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Je těžké popsat, jakou sílu mají tyto řádky a slova. Opět kniha, která popisuje něco, co si člověk nedokáže pořádně představit. A přesto jsem byla vtahována do prostředí bloku 31 a života mladinké Dity. Musím souhlasit s autorem knihy: "Dosud jsem na hrdiny nevěřil, ale teď vím, že existují." V tomto případě se nejedná jen o samotnou hlavní hrdinku, ale i další postavy, kterým se autor v knize věnoval.

25.02.2018 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

I když mám svého oblíbeného autora detektivek, tak tato autorka mě mile překvapila. Děj byl napínavý bez překombinovaného závěru. U knížky jsem se nenudila a příběh se dobře četl až do konce.

30.09.2017 4 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

U Agathy Christie mi vždy trochu trvá než se zorientuji v postavách, ale pak už mi jde čtení jak po másle.
A zatím jsem byla vždy překvapená!

13.05.2022 4 z 5

Beznadějný případ Beznadějný případ Ed McBain

Trochu jiný styl než, na který jsem u tohoto autora zvyklá, ale i tak opět skvělá detektivka a oddechové čtení :-))

10.09.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak to už je pro mě klasika! :-) Harryho jsem četla několikrát a pokaždé najdu pasáže, které mě překvapí ... zde se projevuje síla filmu. :-) Každopádně první díl je napsaný skvěle a už se těším na ty další.

09.01.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nečekala jsem, že při čtení této knížky budu přemýšlet sama nad sebou. Kde jsem byla před 10 lety? Jaké jsem měla sny a očekávání? Jak moc jsem se změnila?
Alice po ztrátě paměti zjišťuje, že se změnilo úplně všechno. A já se kolikrát přistihla, že musím číst dál, abych odkryla nové a nové vzpomínky Alice.
Od této autorky už jsem četla knížku Manželovo tajemství, která byla vynikající a na konci byl "wow efekt", kdy všechno do sebe zapadne. Tady mi to trochu chybělo, ale i tak byl příběh skvělý.

30.06.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Pro mě kniha nemá takový wow efekt, ale musím uznat, že příběh je zajímavý. Děj měl poměrně rychlý spád a nebyly zde žádné nudné nebo zdlouhavé kapitoly. Příběh dvou žen, které si byly podobné a přitom tak odlišné... kdo je tady vlastně oběť?
Dávám hodnocení 3,5 hvězdičky :-))

08.03.2021 3 z 5

Magda Goebbelsová Magda Goebbelsová Anja Klabunde

Musím přiznat, že mě kniha mile překvapila. Seznámíme se nejen s příběhem Magdy a lidí, kteří vstoupili do jejího života, ale také autorka nezapomněla na historické události, které byly do děje výborně vložené.
Jelikož jsem četla i knihy o životě Lídy Baarové (z jejího pohledu), tak mě velmi zaujaly informace milostného trojúhelníku i z pohledu Magdy a Goebbelse (z jeho deníku).
Než jsem knihu přečetla, tak jsem o Magdě v podstatě mnoho nevěděla a musím říct, že měla zajímavý život, i když skončil velmi tragicky...

20.12.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Věříte v pravou nenávist a pomstu? Já teď už ano!

03.02.2018 5 z 5