Beznadějný případ

Beznadějný případ https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5378/beznadejny-pripad-5378.jpg 4 59 8

Když se policajti nudí, ožívají mrtví... Poručík Smoke se u policie nudil. Rutinní úspěšnost procedury ho deptala. Proto se rozhodl odejít od policie a věnovat se soukromé praxi. Touží po případu tak nepoddajném, aby si na něm konečně poprvé vylámal zuby. Jeden takový mu osud přihrál: z márnice nevysvětlitelně mizí mrtvoly. Jednorázový úkrok otce 87. revíru do soukromé sféry.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

Where There´s Smoke , 1975

ThomasRuhe
29.03.2024 3 z 5

Je to sice McBain, takže ve spisovatelském stylu problémy nejsou, jenomže samotný případ a jeho průběh je slabší, nežli třeba díly o detektivech ze 87.revíru. Postava poručíka Smoka je přitom dobře napsaná.
Výsledek je tak trochu pod autorovým průměrným výkonem.

janina66
19.06.2022 4 z 5

Skvělá detektivka se zajímavou zápletkou. Kniha byla krátká a čtivá.

ArwenAragorn
14.06.2022 4 z 5

Dobrá detektivka s chytře vymyšlenou zápletkou. K přečtení ji doporučím.

KadetJaina
11.09.2021 2 z 5

Beznadějný případ mě vůbec nenadchnul. Přelouskala jsem ho za chvilku, četl se rychle a nebrzdil, ale nelíbil se mi autorův styl a hlavní postava detektiva. Nechuť ke stylu psaní se překlopila někdy v půlce (do té doby autor vždycky věci shrnul do dlouhého odstavce, místo aby nechal hovořit příběh), hlavní postava mě štvala až do konce (vzato kolem a kolem dávala smysl, namyšlený detektiv s dlouholetou praxí, ale jeho vnitřní pochody mi přišly při nejmenším otravné a při nejhorším urážlivé). Samotný případ měl zajímavou pointu a v průběhu příběhu autor několikrát narazil na společenské problémy, které trvají dodnes. Dám McBainovi ještě šanci, ale zatím nemám pocit, že bude můj šálek čaje.

konicekbily
18.06.2021 5 z 5

Kratičká jednohubka, přečtená za odpoledne, napsaná autorem mimo všechny mne dosud známé řady. Chytře vymyšlená zápletka s krádeží mrtvoly, a penzionovaný poručík z " Města", který se do případu zakousne, předbíhá své bývalé kolegy - policisty v objasňování. Líbily se mi dialogy a i překlad je pěkný!

NemcovaKN
10.09.2020 4 z 5

Trochu jiný styl než, na který jsem u tohoto autora zvyklá, ale i tak opět skvělá detektivka a oddechové čtení :-))

Skip
04.08.2016 3 z 5

Opět po technické stránce dost dobře napsané. Obsah ale poněkud pokulhává. Nicméně není to vyloženě špatné a třeba pro ukrácení dlouhé chvíle docela přijatelné.

Pavelpi
01.02.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem vůbec neznal,proto jsem k ní přistupoval s nedůvěrou.Ale McBain je McBain.Případ jak vyšitý a napětí až do konce.Moc se mi to líbilo.

Ed McBain
americká, 1926 - 2005