Vlak z Paddingtonu

Slečna Marplová řeší záhadnou vraždu, kterou její přítelkyně zahlédla ve vlakovém kupé. Vše důležité se řeší v ponurém domě u železniční trati.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41528/big_vlak-z-paddingtonu-xwZ-41528.jpg 4.5458

Slečna Marplová 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

4.50 from Paddington, 1957

Kniha Vlak z Paddingtonu

domihruzkova
31.12.2021

Slečna Marplová vyřeší i neřešitelné. :) Opět skvělá detektivka.

vodovodnice
10.12.2021

Já vůbec nechápu, proč se vlastně namáhám uhodnout motiv, vraha nebo kdo bude další... Když ve výsledku je to úplně jinak než jsem myslela :-D .
Zase jsem se nechala vodit za nos.
A až mne překvapuje jak má A.Ch. neuvěřitelně velkou fantazii, je to detektivka originální, velmi napínavá, s velkým překvapením.
Je to krásné čtení :-) .
Těším se na další.

babystar
09.12.2021

Detektivka, která má spád a napětí. O to se postará náhodně zhlédnutá vražda, mrtvola beze jména a rodina, v níž mají všichni hluboko do kapsy. Bratři se nemají rádi, sestra uhlazuje hrany a stará se o otce skrblíka, který všechny nenávidí a vyžaduje stálou péči rodinného doktora. To je to pravé prostředí pro slečnu Marplovou, která se cítí jako ryba ve vodě, v hodně špinavé vodě. Poslouchala jsem jako výborně namluvenou audioknihu a opět jsem vraha neuhodla. Podívala jsem se také na filmové zpracování. Ten černobílý film z r. 1961 byl pojatý spíš jako groteska s dost upraveným příběhem. Ten novější seriálový byl věrnější literární předloze. Obě filmová zpracování mají svůj půvab a stojí za zhlédnutí (a kniha za přečtení).

Jessica007
22.10.2021

Výborná detektivka od mojí oblíbené autorky. Mám ráda všechny její knihy a tato se mi líbila opravdu moc. Paní Marplová je výborná, vraha jsem na rozdíl od ní neodhalila, líbilo se mi i prostředí a detektivka je i zábavná. Skvělé.

tereza1198
08.08.2021

Vyhrnutá roleta ve vlaku v nesprávnou chvíli, dvojice starých všetečných dam, jedna výkonná mladá dáma a složitá rodina anglických pracháčů. To všechno jsou ingredience skvělé detektivky, kde zase do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Opět skvělé čtení.

IreneP
30.07.2021

Moje první Agatha v životě, bylo mi 12 let, byly prázdniny a já se do autorky úplně zamilovala. Taky jsem měla štěstí, že jsem začala právě Vlakem z Paddingtonu. Je tam totiž všechno, co mám ráda. Starý dům, velká rodina s komplikovanými vztahy, 2 chlapci, díky kterým mi to bylo všechno bližší a naprosto úžasná Lucy, profesionální hospodyně. A jako třešinka na dortu slečna Marplová. A vyšetřování vraždy je pěkně zapeklité. Moc doporučuji.

NannyOgg24
30.03.2021

Miluju Agathu a její detektivky. Její knihy můžu číst po několikáté a nikdy se neomrzí.

apq
06.03.2021

Skvělá detektivka, kde jsem jako téměř vždy neuhádla vraha.