Vlak z Paddingtonu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slečna Marplová řeší záhadnou vraždu, kterou její přítelkyně zahlédla ve vlakovém kupé. Vše důležité se řeší v ponurém domě u železniční trati.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41528/big_vlak-z-paddingtonu-xwZ-41528.jpg 4.5563
Série:

Slečna Marplová 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

4.50 from Paddington, 1957


více info...
Nahrávám...

Komentáře (76)

Kniha Vlak z Paddingtonu

cukrovka
28. února

A.Christie je sázka na jistotu. Vždy zajímavé detektivní čtení, kdy je spousta podezřelých a vrah je odhalen v závěru.

LahoferRose
28. února

Detektivka zajímavá. Kdysi honosný, dnes již jenom rozpadající se dům. Rodina stejně rozdílná, rozpadlá a protkaná plísní jako ten dům. Příběh mne skutečně zajímal od začátku.... Ale ta Marplová. Nemůžu si pomoct, tu si nikdy neoblíbím. Že všechno vyřeší prakticky z křesla, to se mi bytostně příčí a příběh si proto nikdy úplně nežiju.


SSTknihy
22. února

Představte si to – sedíte ve vlaku, koukáte jen tak bez většího zájmu z okna a najednou uvidíte ve vlaku míjejícím vás na vedlejší koleji vraždu! A protože právě tohle se stalo přítelkyni paní Marplové, může se vrah začít třást strachy. A čtenář napětím. Výchozí kulisy jsou podobné, tak jako už mnohokrát – venkovské sídlo, uzavřená skupina podezřelých, spousta falešných stop a jeden nebezpečný vrah. A je to zase skvělé a geniální a radost číst!

NemcovaKN
15. února

Skvělá detektivka! Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a nechápu, jak na to mohla slečna Marplová přijít. Je prostě geniální. :-)

Filomena1961
26. ledna

Jedna z nejlepších detektivek od Agathy Christie, ponoříte se zcela do děje, velice čtivá s jedinečnou zápletkou, kterou samozřejmě odhalí slečna Marplová se svými pomocníky. Knížka je napínavá od začátku do konce, doporučuji ke čtení.

slunicko1958
20. ledna

Obdivuji slečnu Marplovou a její geniální logické myšlení. Tentokrát řeší záhadná úmrtí poněkud z povzdálí, ale díky jejím schopnostem vrah spravedlnosti neunikne.
U detektivek A. Christie si vždy odpočinu. Jsou srozumitelné, logické, umí se zaměřit i na psychologii postav a nechybí ani špetka humoru. Pokud nečtu příběh poprvé, baví mě sledovat jemné náznaky, věty, které jsou pro vyřešení zločinu naprosto zásadní...

biki
28.12.2022

Druhá ze známějších knih A.CH., které znám jen z filmového (či TV?) zpracování. Proto jsem v rámci ČV neodolala a odhodlala jsem se k četbě. Musím totiž přiznat, že příběhy se slečnou Marplovou patří až na asi dvě výjimky k mým nejméně oblíbených z autorčina díla. Úvodní scény kolem zločinu ve vlaku jsou ale skutečně geniální, jako vždy je také velmi zdařilé a výstižné vykreslení jednotlivých postav a rodinných vztahů. Jenže v dalších částech knihy, v průběhu detektivního pátrání i následujících událostí, na mně již autorka i slečna Marplová působily poněkud unaveně, jako by už ztratily šťávu. Prostě Agátiny starší knihy se mi líbily o trochu víc.
(pozn. - ale stejně mám nejraději knihy, kde nevystupuje ani jeden z dvojice Poirot -Marplová).

Jenny46
20.10.2022

Agatha Ch. se nikdy neomrzí, tentokrát poslech audiokniha dabing J. Ježková a R. Merunková opravdový zážitek...
Zajímavá zápletka, sympatické postavy a anglický venkov originální detektivka, která vám zpříjemní odpolední atmosféru, doporučuji!!!

1