Dívka se sněhem ve vlasech

Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna. Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději. Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201199/divka-se-snehem-ve-vlasech-MJi-201199.jpg 4205

Hagfors 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Galatea

Flickan med snö i håret, 2010

Kniha Dívka se sněhem ve vlasech

Knihomolka506

Někdy je všechno jinak než jsme si mysleli .. stává se něco, co jsme nikdy nečekali.
Zmizeni mladé dívky, jedna mrtvá a nevěstinec s jeste nezletilyma Ruskama? jak to vše spolu souvisí? To zjistí policajti, jedna novinářka a její přátelé. V příběhu jsou taky běžné věci, které hlavní postavy zažívají společně ve svých rodinách - Od střídavé péče po kamarádství a pocit bezmoci a vzpomínek. První díl série

martineden

Je to román? Je to detektivka? Už ani pořádně nevím, ale ta hlavní postava mě prostě iritovala .

EliskaD

Po přečtení prvních asi 20 stránek jsem se musela vrátit opět na začátek a začít číst pozorněji, protože jmen postav bylo už takto na začátku příliš a přestávala jsem se orientovat. Postav bylo v knize opravdu mnoho a mnohé z nich neměly v ději knihy zvláštní význam, pouze doplňovaly a dokreslovaly děj. Příběh nebyl překombinovaný, působil reálně, byl poutavý, příjemně se četl a udržoval v mírném napětí po celou dobu knihy, přestože se vyšetřování nepřinášelo příliš velké zvraty nebo významné objevy. Dramatické rozuzlení se odehrálo až na pár posledních stránkách knihy. Překvapením pro mě bylo, že námět (nikoliv samotný děj) byl inspirován skutečnou událostí.

rumova_kulicka

Nechápu to vysoké hodnocení tady. Táhlo se to jako týden před výplatou, do půlky jsem vážně zvažovala, že knihu odložím. Pak už se konečně začlo něco dít. Je tam ale příliš mnoho lidí a linek a bohužel nejprotivnější je ta s hlavní hrdinkou. Hrdinka se rozvede, odstěhuje 400 km daleko a pak posílá šestiletého syna za otcem na víkend samotného autobusem? Ja zírám. Čekala jsem severské krimi a dostala jsem velmi špatnou červenou knihovnu... Podle komentářů u dalšího dílu vím, že jej číst nebudu.

Hakate

Kniha, která mě námětem velmi zaujala a těšila jsem se na ní, byla zklamáním.
Na relativně krátkou knihu mnoho postav, velké množství zbytečných pasáží. Jedná se o červenou knihovnu s prvky krimi příběhu, než o severskou detektivku. Hlavní hrdinka je nesympatický, ubrečena, rozvedená novinářka. Policie spíše není než je a dějová linie je velmi slabá. Závěr a rozuzlení, takové nemastné a neslané. Kniha mě osobně nebavila a mnohdy jsem se přemahala, abych ji neodložila.

Ranuncul

Nějak moc me tato knížka nenadchla.

loskatos
14.11.2020

Spíše než detektivka taková červená knihovna. Vyšetřování žádné, vyústění přîběhu se prostě tak nějak stane.

irskádívka
22.10.2020

Kniha je klasickým představitelem současné severské krimi. Jako taková nabídne, co od takové kriminálky očekáváte: hrdinku s neuspořádaným soukromým životem, vhledy do dávných a nedořešených životních peripetií všech o kterých se kniha zmíní, zneužívání, obchod s bílým masem a popisy některých situací a scén, které by bylo možné klidně naznačit.
Směska je však nevyvážená, osobní život postav nezapadá do příběhu a často některé odkazy působí, jako by si autor chystal scény do dalších dílů, čímž mě ale bohužel nelákají k jejich čtení. Směska jako taková neurazí, ale nadšení nevyvolá.