Dívka se sněhem ve vlasech

od:

Dívka se sněhem ve vlasech

Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna. Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději. Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201199/divka-se-snehem-ve-vlasech-MJi-201199.jpg 4.1223
Série:

Hagfors (1.)

Originální název:

Flickan med snö i håret (2010)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Galatea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Přidat komentář
Ajinka126
14. listopadu

Hondě dialogů, málo popisů. To je to hlavní, co bylo pro mě na této knize jiné a jedinečné. Příběh je to fajn. Ale je tu hodně postav a žádná mi nebyla příliš blízká. Je to rychle zapomenutelná příběh. Ale kniha je to čtivá.

Peslik
30. října

Nenáročná kniha, čtivá, děj plynulý, pohled dvou různých profesí - detektiv a reportér jsem uvítala, zase to bylo něco úplně jiné, ale pěkné. Druhý díl si nechávám na rok 2018 a bude zařazen do výzvy :D
4* proto, že to pro mě nebylo úplně wow, jinak doporučuji.

moni-zbuzi
17. října

Hezky čtivá, taková lehká milá detektivka

NemcovaKN
30. září

I když mám svého oblíbeného autora detektivek, tak tato autorka mě mile překvapila. Děj byl napínavý bez překombinovaného závěru. U knížky jsem se nenudila a příběh se dobře četl až do konce.

LuckaH2
19. září

Četlo se mi to dobre,libily se mi dva pohledy novinarky(zakulisi redakce,konkurence) a policie,propletajici se osudy na malem meste. Kdyz me kniha bavi,vracim se k ni v duchu a tesim se na postavy v ni, coz se mi tady stavalo. A tema nucene prostituce byl k premysleni, ze se v nasem stoleti muze neco takoveho dit...

Marluksa
05. září

Zajímavý příběh i několik prolínajících se lidských osudů. Takový "čtecí" střed. Nic extra, co by mi zůstalo nadosmrti v paměti, ale taky žádný knihobrak. Takže můžu s klidným svědomím doporučit, máte-li rádi podobná témata "lehce vlajících" rozvětvených detektivek s ožehavým tématem, ovšem podaných velmi jemně a nedrasticky. Což mě vlastně v tomto případě mrzí. Autorka mohla být drsnější a konkrétnější.

PetraBery
18. srpna

Čtivá, pěkně psaná detektivka. Zajímavá zápletka, sympatická novinářka Magdalena i policistka Petra a uvěřitelný konec. Za mne určitě dobré, kdo má rád krimi, tak s touto knihou dle mého vedle nesáhne.

Terez25
31. července

Výborná kniha, sáhla jsem po ní náhodou a vůbec jsem toho nelitovala. Velmi čtivá, hned jsem se vrhla na další díl.

4xbabča
30. července

Od začátku až do konce pěkné napínavé čtení, kniha se mi velmi líbila a určitě si přečtu autorky další knihu Chlapec, který přestal plakat.

konicekbily
20. července

S novou švédskou spisovatelkou jsem smířen a vyhýbat se jí určitě nebudu. Seznamování s hlavními hrdinkami a hrdiny nové série nebylo únavné a otřepaná zápletka s prostitutkami z bývalého Sovětského svazu je zpestřena účastí domorodců na kuplířství. Závěr typicky urychlený a překvapivý. Jdu číst druhý díl - Chlapec, který přestal plakat.

Atanone
09. července

Po delší době kniha,která mě vedla aniž bych tušila kam.Což přičítám k jejím pozitivům.
Smutný příběh. Rozložil mě a zase složil. Pravda,moje chyba,když nesnáším nespravedlnost,proč čtu krimi,že?

medlovice
08. července

Moc jsem si přála, aby Heddy přežila. A těm dvěma pasákům jen pomalou a těžkou smrt. Ale jsem špatný detektiv. Rozmluvy s babičkou byly odlehčující a smutné. Líbila se mi o trochu víc než Chlapec , který přestal plakat. Možná, protože venku je 30 stupnu a na dobře udělaném obale stopy ve sněhu a v knize mráz.

Calibra
09. května

Pěkná kniha, líbilo se mi vyšetřování zločinu i nahlédnutí do osobních životů hlavních protagonistů. I proto jdu ihned do druhého dílu...

TracyB
06. dubna

Výborná, čtivá a napívavá krimi, která už od prvních stran dokázala bravurně vtáhnout do děje. Dobře vykreslené postavy, náhled do jejich soukromí (což já oceňuji), vyšetřovatelka Petra mi byla sympatická, stejně jako Magdalena. Od poloviny knihy jsem nemohla přestat číst, prostě jsem musela vědět, jak to dopadne :-) Myslím, že kdo má rád severské krimi, nebude zklamán.

kikadoo
19. března

Kniha mě moc nezaujala, děj se táhnul a hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Docela mi dalo práci knihu dočíst...

RSR
17. března

Skvělá krimi, napínavá, dobře se četla, nezklamala. Nijak překombinované, i když vraha jsem nevěděla téměř do konce. Těším se na druhý díl

hlina
12. března

Pěkné čtení, napínavé. Navnadilo mě to i na další díl.

Bbpanda
10. března

Prvních 100 stran bylo nudných a ztrácela jsem se v postavách, následně ale mě knížka pohltila a nemohla jsem jít spát dokud jsem nepřečetla. Doporučuji milovníkům detektivek!

SimonaP
01. března

Napínavá, hezky napsaná kniha, přečtena za dva dny. Vraha jsem si tipla asi ale až v poslední třetině.

Jitaku
27. února

Pěkné, napínavé čtení, u kterého jsem se rozhodně nenudila!

Micheline
16. února

Na začátku jsem přemýšlela, kolik různých postav najednou si mám zapamatovat. Později, když se příběh rozběhl, jsem se i já rozběhla :o)) Zajímavá detektivka, přesně na čtyři hvězdy.

JitkaHambi
02. února

Úžasná, napínavá kniha hned od začátku, nemohla jsem ji odložit.Přečteno za necelé 2 dny.Opravdu super.Všem doporučuji.

Ajina76
31. ledna

Moc pěkné, napínavé, kniha se mi dobře četla. Po celou dobu jsem měla vždy nějaký tip na vraha a nakonec jsem i uhodla. Těším se na další knihu.

Kikuse13
26.12.2016

Kniha mě bavila....doporučuji.....a jsem zvědavá na druhou knihu od této autorky

JezinkaJ
09.12.2016

Příběh se mi moc líbil. Kniha se mně osobně mimořádně dobře četla, skoro bych řekla: "čte se to samo". Bavilo mě všechno od začátku až do konce a poměrně rychle jsem byla v ději a taky trochu v životě hlavní postavy.
Většinou vítám onen drobný posun od čistých krimi k detektivním románům, kdy čtenář nahlíží i do životů zúčastněným osob a nejde jenom a jenom o "ten mord" a jeho rozplétání.

enigma
30.11.2016

Ženy, jakožto autorky krimi většinou vítám. Přinášejí specifický pohled na věc, který mě obvykle baví. Ideálním se pro mě jeví spisovatelský tandem, tedy žena/muž jako je to například v případě Larse Keplera jehož(jejichž) knihy jsou podle mého názoru tak úspěšné právě díky této skutečnosti.
Problémem tohoto debutu je subjektivní pocit, že autorka nezvládá úplně dobře mužské postavy. Nejvíce se to projevuje v dialozích, kdy jsem měl nejednou pocit, že muži takhle prostě nemluví, v běžných situacích se takhle nechovají. Jinými slovy zde ženský element prostupuje až příliš na povrch na úkor obvyklých, maskuliních vzorců chování. I přes víceméně kritický komentář bude závěr veskrze pozitivní. Příběh je totiž příjemně strukturovaný a atraktivní. Nejvíce mě zaujalo morální dilema otec-syn, Benght-Christer.

Jitkarka
17.09.2016

Kniha mě bavila moc, nemohla jsem se dočkat rozluštění....

klokan.1905
15.09.2016

Dívka se sněhem ve vlasech...
Příběh rozvedené novinářky Magdaleny Hanssonové, která se společně se svým šestiletým synem Nilsem přestěhovala ze Stockholmu od rodného Hagforsu... Místo poklidného psaní v místním plátku se musí věnovat novinářsky i případu vraždy 16 leté dívky... Zajímavý je i pohled do soukromého života policistů...
Za mě určitě ano, knížka se mi velice líbila. Určitě si přečtu i druhý díl.

Janet11
10.09.2016

Poměrně dobře napsaná detektivka se zajímavou zápletkou. Některé pasáže tam pro mě byly trošku navíc, jako některé pocitové výlevy reportérky Magdy, ale jinak to bylo záživné čtení. Zkusím sáhnout i po dalším případu Hagforského oddělení.

iveta3689
18.08.2016

Už jsem četla lepší detektivku, ale tím nechci říct, že by byla špatná. Nemusím moc, když se do detektivky plete soukromí postav, ale tady to bylo uděláno decentně. Příběh má celkem spád a určitě si od autorky přečtu další.