Dívka se sněhem ve vlasech

Dívka se sněhem ve vlasech

Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna. Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději. Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201199/divka-se-snehem-ve-vlasech-MJi-201199.jpg 4.1252

Hagfors (1.)

Flickan med snö i håret (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Galatea

zpevSusannah

Pod jakým úhlem se mám správně na tuto knihu podívat? ... Když natočím hlavu doleva, tak vidím slabší kriminální zápletku, která nijak nepřekvapila... Když natočím hlavu doprava, je tu románek jak z červené knihovny....
Obě linie určitě mají určitou svou funkci v celém příběhu, ale mám pocit, že dohromady moc neladí.
Proto tři hvězdičky. Na víc to nevidím, ani když otočím hlavou jako papoušek dozadu :-D.

SilvieSisinka

Bavilo a velmi :-) U knížky jsem se nenudila,příběh se četl sám až do konce. Někdy mě štvala Magdaléna,která si dělala co chtěla.Nedala si říci a pátrala na vlastní pěst.Dále policista,který porušuje pravidla v práci.Autorka mě mile překvapila a určitě si přečtu další její knihy.

KlariN

Bacha, tohle jen ženský románek neobratně maskovaný za kombinaci krimi a profesního románu. Zdejší vysoké hodnocení je navíc naprostým nesmyslem, protože Dívka se sněhem ve vlasech příliš nefunguje ani jako ženská story, coby kriminálka pak už vůbec ne. Jde v podstatě o jen lehce dospělejší skandinávskou variantu Lenky Lanzové. Dočteno jen tak tak.

ivakola

Velice dobře vystavěný příběh. Knížka tak jak je napsaná, mi hodně připomíná styl psaní mé oblíbené autorky Karin Slaughterové. Tak jako ona i tato knížka je zajímavá z různých pohledů na řešení případu a nechybí zde ani zohlednění běžných životních situací hlavních hrdinů.

Majdule

Jak jsem k tomuto příběhu přistupovala s opatrností, tak se mi líbil. Příběh sleduje dvě linky, detektivní a osobní, a obě mají až do závěrečného propojení a vyvrcholení svojí přitažlivou dynamiku. Jejich míchání navíc funguje velmi dobře. Umím se do postav vžít, rozumím jejich motivacím. V kriminální (přesnější termín než detektivní) mi vyhovuje civilnost a neokázalost. Současně ale tady vidím hlavní slabinu příběhu, zápletka, ve které je až trochu křečovitě odsunuta policie na druhé místo. Trochu to prozrazovalo snahu o part pro Magdalenu.
Ocenila jsem i to, že byť je detektivka o jedné z nejhorších forem násilí (a ani představovat si to nechci), autorka nás drží na okraji, nenutí nás vypít to do hořkého dna (což můj slabý žaludek v některých severských detektivkách už nedává).
Nic moc jsem nečekala a dostala jsem kvalitní příběh, který jsem sledovala s napětím a sympatiemi k některým aktérům.
90 %

Martink@

V celku dobré oddechové počtení... Taková lehčí detektivka-román. Knihy se severskou tématikou mám ráda. Hlavní hrdinka mi přišla v něčem poněkud laksní a trochu i hloupá. Pokud pracuje jako reportérka dlouhou dobu, nedělá přece takové "boty" , jako zaparkovat sledovanému objektu pod nosem... atd... A také ty facebookové vsuvky mi přišly zbytečné a spíš pubertální. Práce místní policie, docela zvláštní... To jsou, ale jenom detaily a kniha jako celek nebyla špatná. Plynula rychle, děj dobrý... Na zimu dobré čtení, když není do čeho píchnout.

EvaEma
29.12.2017

Prima detektivka, přečtena jedním dechem. Jen jsem si občas u čtení uvědomovala, že je autorkou žena, chlap by to psal jinak :-) Ale dobré to bylo.

Alma-Nacida
18.12.2017

Spíš průměrná detektivka, tři hvězdy jsou za slušný spád, i když vzhledem k nanervyjdoucí Magdaleně jsem měla nejdřív chuť dát jen dvě hvězdy. :)

anibeni
09.12.2017

Mám celkem ráda severské detektivky, takže čtení téhle knížky mi šlo dobře. Kniha se mi líbila, zápletka a průběh vyšetřování bylo OK, konec rázný a nepředvídatelný, ale takové to "wow", kdy by si z toho člověk sednul na zadek, to nebylo... nicméně ale kniha určitě stojí za přečtení..

Calinda
05.12.2017

Ač miluji příběhy ze severu, zimy, hor apod., samotnou mě překvapilo, že severské krimi se nestaly šálkem mé kávy (i když jednou za čas nějaké šanci dám). Tato knížka se mi četla velmi dobře, ze začátku mě hodně bavila, později mi děj začal připomínat červenou knihovnu s detektivní zápletkou, a to já nerada, postava Magdaleny mi hrozně lezla na nervy. Některé postupy policie dost zarážející. Konec přišel rychle, jako plus hodnotím, že nebyl překombinovaný. Krásný obal knížky.

Ajinka126
14.11.2017

Hondě dialogů, málo popisů. To je to hlavní, co bylo pro mě na této knize jiné a jedinečné. Příběh je to fajn. Ale je tu hodně postav a žádná mi nebyla příliš blízká. Je to rychle zapomenutelná příběh. Ale kniha je to čtivá.

Peslik
30.10.2017

Nenáročná kniha, čtivá, děj plynulý, pohled dvou různých profesí - detektiv a reportér jsem uvítala, zase to bylo něco úplně jiné, ale pěkné. Druhý díl si nechávám na rok 2018 a bude zařazen do výzvy :D
4* proto, že to pro mě nebylo úplně wow, jinak doporučuji.

moni-zbuzi
17.10.2017

Hezky čtivá, taková lehká milá detektivka

NemcovaKN
30.09.2017

I když mám svého oblíbeného autora detektivek, tak tato autorka mě mile překvapila. Děj byl napínavý bez překombinovaného závěru. U knížky jsem se nenudila a příběh se dobře četl až do konce.

LuckaH2
19.09.2017

Četlo se mi to dobre,libily se mi dva pohledy novinarky(zakulisi redakce,konkurence) a policie,propletajici se osudy na malem meste. Kdyz me kniha bavi,vracim se k ni v duchu a tesim se na postavy v ni, coz se mi tady stavalo. A tema nucene prostituce byl k premysleni, ze se v nasem stoleti muze neco takoveho dit...

Marluksa
05.09.2017

Zajímavý příběh i několik prolínajících se lidských osudů. Takový "čtecí" střed. Nic extra, co by mi zůstalo nadosmrti v paměti, ale taky žádný knihobrak. Takže můžu s klidným svědomím doporučit, máte-li rádi podobná témata "lehce vlajících" rozvětvených detektivek s ožehavým tématem, ovšem podaných velmi jemně a nedrasticky. Což mě vlastně v tomto případě mrzí. Autorka mohla být drsnější a konkrétnější.

PetraBery
18.08.2017

Čtivá, pěkně psaná detektivka. Zajímavá zápletka, sympatická novinářka Magdalena i policistka Petra a uvěřitelný konec. Za mne určitě dobré, kdo má rád krimi, tak s touto knihou dle mého vedle nesáhne.

Terez25
31.07.2017

Výborná kniha, sáhla jsem po ní náhodou a vůbec jsem toho nelitovala. Velmi čtivá, hned jsem se vrhla na další díl.

4xbabča
30.07.2017

Od začátku až do konce pěkné napínavé čtení, kniha se mi velmi líbila a určitě si přečtu autorky další knihu Chlapec, který přestal plakat.

konicekbily
20.07.2017

S novou švédskou spisovatelkou jsem smířen a vyhýbat se jí určitě nebudu. Seznamování s hlavními hrdinkami a hrdiny nové série nebylo únavné a otřepaná zápletka s prostitutkami z bývalého Sovětského svazu je zpestřena účastí domorodců na kuplířství. Závěr typicky urychlený a překvapivý. Jdu číst druhý díl - Chlapec, který přestal plakat.

Atanone
09.07.2017

Po delší době kniha,která mě vedla aniž bych tušila kam.Což přičítám k jejím pozitivům.
Smutný příběh. Rozložil mě a zase složil. Pravda,moje chyba,když nesnáším nespravedlnost,proč čtu krimi,že?

medlovice
08.07.2017

Moc jsem si přála, aby Heddy přežila. A těm dvěma pasákům jen pomalou a těžkou smrt. Ale jsem špatný detektiv. Rozmluvy s babičkou byly odlehčující a smutné. Líbila se mi o trochu víc než Chlapec , který přestal plakat. Možná, protože venku je 30 stupnu a na dobře udělaném obale stopy ve sněhu a v knize mráz.

Calibra
09.05.2017

Pěkná kniha, líbilo se mi vyšetřování zločinu i nahlédnutí do osobních životů hlavních protagonistů. I proto jdu ihned do druhého dílu...

TracyB
06.04.2017

Výborná, čtivá a napívavá krimi, která už od prvních stran dokázala bravurně vtáhnout do děje. Dobře vykreslené postavy, náhled do jejich soukromí (což já oceňuji), vyšetřovatelka Petra mi byla sympatická, stejně jako Magdalena. Od poloviny knihy jsem nemohla přestat číst, prostě jsem musela vědět, jak to dopadne :-) Myslím, že kdo má rád severské krimi, nebude zklamán.

kikadoo
19.03.2017

Kniha mě moc nezaujala, děj se táhnul a hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Docela mi dalo práci knihu dočíst...

RSR
17.03.2017

Skvělá krimi, napínavá, dobře se četla, nezklamala. Nijak překombinované, i když vraha jsem nevěděla téměř do konce. Těším se na druhý díl

hlina
12.03.2017

Pěkné čtení, napínavé. Navnadilo mě to i na další díl.

Bbpanda
10.03.2017

Prvních 100 stran bylo nudných a ztrácela jsem se v postavách, následně ale mě knížka pohltila a nemohla jsem jít spát dokud jsem nepřečetla. Doporučuji milovníkům detektivek!

SimonaP
01.03.2017

Napínavá, hezky napsaná kniha, přečtena za dva dny. Vraha jsem si tipla asi ale až v poslední třetině.

Jitaku
27.02.2017

Pěkné, napínavé čtení, u kterého jsem se rozhodně nenudila!