Neluš Neluš komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, myslím si že Hanu by si měl přečíst každý. Řadím ji mezi své nejoblíbenější.

25.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ze začátku jsem nemohla přestat číst, pak už se to tak nějak opakovalo a konec mi zase lépe utíkal. Takže takové skoky. Nedokážu si představit žít v této době. Určitě si přečtu i druhý díl.

11.07.2022 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Líbily se mi krátké kapitoly. Příběh je velmi smutný a dojemný. Určitě bych si chtěla přečíst i jiné autorčiny knihy.

02.01.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha přečtena po několika letech znovu a stále zůstává má nejoblíbenější. Během čtení ve mě vyvolala tolik emocí. Teď se budu zase delší dobu vzpamatovávat z příběhu, a další kniha co mě čeká to nebude mít se mnou jednoduché.
Pro mě kniha na míru.

01.03.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Při čtení knihy jsem si krásně zavzpomínala na své dětství. Četla jsem ji několikrát, ale zrovna teď, když máme štěňátko, mě bavila asi nejvíc :)

18.08.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kavárna v Kodani je má druhá přečtená kniha od této autorky a doufám, že ostatní díly budou taky tak super. Pohodové čtení.

05.09.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Díky knihám od této autorky mám větší chuť cestovat a přemýšlet více o svém životě. Další krásná knížka.

28.09.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další povedená kniha od autorky. Zase jsem získala nové informace :)

06.10.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velice silný příběh. Během čtení jsem si dávala pauzy abych to všechno pomalu vstřebala. Líbil se mi i autorčin styl psaní. Byla jsem ráda za přiložené fotografie. Za mě povinná četba !

02.05.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Druhá přečtená kniha od autorky a opět nezklamala.
S historií Španělska jsem se do teď nesetkala. Dost mě překvapilo, co tento stát musel prožít, i dlouho po druhé světové válce.
Styl podání příběhu mě nutil číst bez přestávky.
Mám ráda krátké kapitoly.
Další věc, která mě mile překvapila - výzkum na tuto knihu trval 8 let !

22.08.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě oslovila a mile překvapila. Teď zkusím film.

22.07.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další krásná knížka od autorky.

15.09.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha se mi líbila, vtáhlo mě to do děje hned. Měla jsem celou dobu chuť na ty výborný dortíky a hlavně na tu čokoládu.

15.08.2022 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Líbí se mi nápad, že je kniha napsaná z pohledu chlapce, který všechno bere jako hru, nechápe co se doopravdy děje.

18.10.2022 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Na knížku mě navnadil film, pak jsem ji dlouho odkládala, nějak se mi do ní nechtělo.. a teď toho lituji, že jsem si ji nepřečetla už dřív - jak to tak většinou u odkládaných knížek bývá. Perfektní děj! Nešlo se od knihy odtrhnout. Napínavé až do konce. Ale asi mi uteklo jméno hlavní hrdinky, nebo tam prostě fakt nikde napsaný nebylo ! ( A to nemyslím Rebeccu :D )

27.05.2022 5 z 5

Dnes mi konečně přišel, nemohla jsem se dočkat! Tak se musím tady hned pochlubit. Je úžasný! Těším se na mojí první čtenářskou výzvu. Místa u jednotlivých dní akorát, takhle mi to vyhovuje. Krásně padne do ruky a obal je příjemný. Akorát seznam knížek, které si chci pořídit bude brzo plný :D

23.11.2021 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knihy s tématem koncentračních táborů čtu docela často a tahle mě vzala za srdce zatím nejvíc. Možná je to i tím, jak Eddie přímo promlouvá ke svému čtenáři. Dalším plusem jsou fotografie, díky kterým jsou mi ti lidé bližší.

10.10.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

K této knížce jsem přišla díky čtenářské výzvě, jinak tento žánr skoro vůbec nečtu. Ale dlouho jsem se nezasmála nahlas u knížky! A hned několikrát! Některé scénky byly trošku trapné, to ano, ale jinak super čtení, oddechovka O:)

09.06.2022 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Čtivý román a zároveň moje inspirace navštívit vilu.

18.06.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Další skvělý díl. Nemohla jsem se dočkat konce, i když se dalo čekat, jak to dopadne. Poprvé jsem nebyla ovlivněna seriálem, a asi taky proto se mi to četlo lépe, než předchozí dva díly.

20.02.2023 5 z 5