natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Jestliže mi kniha něco dá, něco ve mně zanechá, považuji ji za velice dobrou knihu. Tahle patří k této skupině. Jsem velice ráda, že jsem ji dostala do rukou, protože mi otevřela oči a pomohla mi uvědomit si, co je vážně důležité - sebeláska. A tohle by měl vědět každý a proto ji doporučuji.

02.02.2015 4 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Zanechává. Zanechává mysl prázdnou. Ale také zanechává tolik myšlenek. Ta síla obětování se...

24.04.2021

Pán much Pán much William Golding

Silný příběh. Nutí mě zamyslet se nad otázkou, zda-li je to naše lidská přirozenost probudit uvnitř nás takovéto neskutečné zlo, když jde o záchranu našeho vlastního života?

29.10.2018 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Kdyby lidé mezi sebou více komunikovali a naučili se vyjadřovat svá přání, tak by si nevpouštěli do svých vztahů zášť a temnotu a nedocházelo by k nedorozumění. Jelikož v této moderní uspěchané době je tato "nekomunikace" na denním pořádku, knihu bych doporučila opravdu všem. Je dobré se nad tím alespoň zamyslet.

21.02.2018 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Ze začátku jsem na tom byla hodně špatně, protože i u této knihy jsem prokrastinovala

03.10.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Musím přiznat, že většinou u čtení knihy předem odhadnu, jak to asi všechno dopadne, ale tady u této jsem ten konec fakt nečekala.

27.07.2017 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nejvíce se mi na této knize líbí ten název

01.07.2017 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Za ten konec bych dala autorovi jednu hvězdičku

03.11.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mrzí mě, že jsem se ke knize dostala až ve svých 18 letech...Vždycky jsem si říkala, co všichni na té knize mají. Myslím si, že si každý v této knize něco najde. Mě třeba dostalo už pouhé věnovaní autora.

04.12.2015 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Mě prostě Irving baví. Od té doby, co jsem ho "objevila" díky povinné četbě, jsem si jeho specifický styl psaní prostě oblíbila. Sice jsem tutoknihu četla měsíc, přes některé pasáže jsem se nemohla překousat, ale i tak nelituji, že jsem si ji přečetla.

29.11.2015 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Autorka vedla velice zajímavý život. Začala jsem uvažovat o tom, zda bych zvládla to, co ona dokázala. Hodně by se mi to líbilo, avšak vím, že já si raději sednu doma do křesla s další skvělou knihou :)

28.07.2015 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Poprvé mi přijde, že seriálové zpracování je lepší než kniha. Na tuhle knížku jsem se chystala a těšila celkem dlouho...a tak mě nakonec trochu zklamala.

21.03.2015 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Občas si člověk přečte nějakou knížku a pocítí až fanatickou potřebu přesvědčit úplně každého, aby si ji přečetl také, protože se mu zdá, že je to jediný způsob, jak náš roztříštěný svět uvést zase do pořádku."

Netřeba slov, nádherně napsaný příběh. Jen tak dál Johne!

13.11.2014 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale postupně se mi kniha dostávala více a více pod kůži. A když jsem dočítala poslední stránky, plakala jsem, že už končí.

23.07.2019 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Kniha by mohla mít o 50 stran méně a o nic bychom nepřišli.

25.07.2018 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jsem pokaždé v rozpacích, když mám hodnotit knihy s podobným tématem. Sám příběh samotný by si zasloužil plný počet hvězdiček, ale na druhou stranu ten reální podklad...

11.07.2018 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nejsem ten typ, kterému by se líbil tento žánr literatury, ale musím říct, že tato kniha se stala výjimkou a četla se mi velice dobře.

13.07.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Gratuluji, mé oči nezůstaly suché

07.06.2017 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

I přesto, že jsem film viděla tak padesátkrát a věděla jsem, jak to dopadne, tak jsem měla na konci knihy husí kůži.

28.07.2016 4 z 5

Slovník lásky Slovník lásky David Levithan

Víc geniálnější knihu jsem zatím nečetla. Za mě super!

08.10.2015 5 z 5