Posel v temném lese

Představte si, že žijete ve světě, kde si lidé pomáhají, jsou ke všem soucitní a laskaví. A pak se to zvolna a nenápadně začne měnit. Zdá se, že zlobu, bezcitnost a lakotu sousedů mají na svědomí divné obchody, takzvané handly. Nehandluje se ale o věci, nýbrž o něco, co není vidět… Uplynulo šest let od doby, kdy malý rošťák Matty dorazil do Vesnice uzdravení. Pod laskavým dohledem Jasnovidce dospěl v spolehlivého mladíka, který pro vesnickou komunitu obstarává kontakt s okolním světem. Jen on totiž dokáže ve zdraví projít záludným lesem, který obklopuje vesnici. Doufá, že díky této jedinečné schopnosti si vyslouží označení všemi ctěného Posla. Jenže do vesnice, ve které dosud nacházeli útočiště lidé vyhnaní pro tělesné postižení či pokročilý věk ze sousedních osad, začíná prosakovat zlověstná síla – mezi obyvateli se šíří nesváry, laskavost a soucit se vytrácejí. Vesničané se rozhodnou nepřijímat další příchozí. Pro Mattyho tak začíná závod s časem. Musí projít lesem a přivést Jasnovidcovu dceru Kiru dřív, než se vesnice zcela uzavře. Les se však mezitím změnil a klade mu jednu nástrahu za druhou… Ve třetím dílu tetralogie se čtenáři znovu setkají nejen s Mattym, Jasnovidcem a Kirou z Hledání modré, ale také s Jonasem z Dárce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/421717/posel-v-temnem-lese-BaU-421717.jpg 4.98

Dárce 3.

Vydáno, Argo

Messenger, 2004

Kniha Posel v temném lese

sadlo

Moc pěkně čtivé,podobně jako ostatní knihy paní spisovatelky.

vlckovka

Knihy od Lois Lowry ve mně probouzí něco, co jiné knihy málokdy dokáží. Po přečtení mi zůstává intenzivní pocit, který mě nutí přemýšlet o životních alternativách a ocenění toho co máme a to velice nenásilnou a čtivou formou. Na to, jak málo má kniha stránek dokáže srozumitelně předat poselství jak dospělým tak i dětem. Obzvláště musím ocenit práci s jazykem a významy, které se rozkrývají tomu kdo jim dokáže rozumět, ale nezatěžuje jimi příběh tak, aby jej mohly prožívat jiným způsobem i děti. Třetí kniha ze série Dárce nás zavádí na místo, kde se dva předchozí na první pohled nesouvislé díly propojí. Postavy jsou sympatické, a proto jejich příběh umí vlézt pod kůži a ještě dlouho po přečtení se nepustí. Jsem zvědavá jak se příběh vyvine v posledním díle.

Aprilek

Výborná kniha.
Ke knihám od Lois Lowry mě před třemi lety přivedl učitel angličtiny, když jsme četli v hodině ukázku z knihy The Giver (Dárce). Od té doby jsem přečetla všechny knihy od této autorky, které v češtině vyšly. Nemohu se dočkat až vyjde další.
V jejích knihách nechybí napětí a autorčin styl psaní je proste jedinečný.

Mona-Lisa

Úctyhodné završení dvou předchozích dílů, které ale nechává trpkou pachuť nad nadáním člověka opakovat stejné chyby pořád dokola. Napětí na posledních stránkách nechybělo, stejně jako všudypřítomný podprahový strach. Zároveň miluji, jak autorka spoléhá na dospělého čtenáře a jeho schopnost čtení mezi řádky v pasážích na první pohled pro dětské oko. Jazyk je jako vždy prostý, nenarazíte na složité souvětí, ale i tak na každé straně tryská hlavní poselství- "Když už jsi jednou odešel z pokřivené společnosti a chceš začít nanovo, tak se koukej patřičně snažit, aby si tu novou zase nerozložil zevnitř...."

Bara94

Opět musím smeknout, skvělá kniha! Sotva začnete číst, otočíte pár listů a ... jste téměř na konci, aniž byste tušili, jak to dopadne ... Do světů Lois Lowry se budete chtít vracet zas a znovu.

Všem, co ještě nečetli předchozí dva díly, doporučuji začít Dárcem, i když na sebe navazují jen velmi volně, obzvlášť první dva. A jen doufám, že na překlad posledního dílu nebudeme muset čekat tak dlouho jako na Posla :)

Všechno nebo nic
Scotland Street
Scotland Street

Lois Lowry
americká, 1937

Kniha Posel v temném lese je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x