Hledání modré

Význačná a mnoha cenami ověnčená americká spisovatelka Lois Lowryová, podobně jako v prvním svazku své světoznámé tetralogie, který vyšel česky pod názvem Dárce, stvořila tajuplný svět budoucnosti: Lidské společnosti vládne krutost a klam. Slabí, staří a nemocní jsou nežádoucí. Když Kiře zemře maminka, dívka se bojí, že ji vesnické společenství zapudí. Rada moudrých ale rozhodne, že Kira, jež se od maminky naučila tkát a vyšívat, vyšije kabát pro pěvce, který v obrazech vypráví lidské dějiny a předpovídá budoucnost. I další dvě děti mají úkol, jeden chlapec má pěvci vyřezat hůl, další dívka má pěvce jednou dokonce nahradit. Trojici dětí zdánlivě nic nechybí, jsou dobře zaopatřené, a přece v nich hlodají nedůvěra, strach a pocit, že jsou vlastně zajatci. Brzy však vyjde najevo, co s nimi rada moudrých doopravdy zamýšlí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300213/big_hledani-modre-yii-300213.jpg 4.3140

Dárce 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Argo

Gathering blue, 2000

Kniha Hledání modré

animovanej medv

Čekala jsm přímé pokračování na první díl a tak jsem nebyla připravená na vžívání se do nového příběhu.
Každopádně když jsem se vžila, což nebylo nijak těžké, protože autorka píše opravdu poutavě, od knihy jsem se nechtěla oddtrhávat a po přečtení mi je líto, že kniha skončila. Jedu koupit další díl a těším se na pokračování.

Ťapulka

Opět neuvěřitelně silná a krásně napsaná kniha! Při jejím čtení se dotýkáme hodnot přátelství, lidskosti, dobra a zla pramenícího z prostředí, ve kterém někteří vyrůstají. Poznání, že vznešený neznamená dobrý a že obyčejný a umolousaný může mít srdce tak sladké! Matta jsem si zamilovala jak snad ještě žádného knižního hrdinu a Kiru jsem měla chuť obejmout.
Ve vyšívání nacházím relax a vím, že pokaždé si teď při něm vzpomenu na tento příběh.

Gabi13

Já chci vědět, jak to bude dál... Opět mě příběh strhl a věřila jsem, že tohle může být skutečnost. Hezky psané i pro mladší čtenáře.

oskli

Po naprosto dechberoucím a strhujícím Dárci je Hledání modré takové trochu vlažné. Příběh se táhne a dospělák pointu docela brzy vytuší, navíc mi tam chybělo alespoň základní vysvětlení toho, jak společenství funguje. Jonasův svět byl popsaný mnohem lépe, sugestivněji. Možná jsem moc náročná, přece jenom jde o knížky pro děti, ale Dárce mě namlsal a nasadil laťku hodně vysoko :-) Doufám, že třetí díl bude zase lepší, už se na něj těším.

Gaudericus

Na povídku by to nesjpíš stačilo, na knihu vůbec. 200 stran seznamování s hrdiny, prostředím a hlavně čekání na to, co se stane. Potom konec a ono se nestane nic.

helusa2

Lowryová má výjimečný dar psát tak, že mrazí... Úžasné! Honem jdu na Posla v temném lese :-)

modrykomar

skvele. to sa neda inak hodnotit. tento pribeh je z ineho, drsnejsieho sveta. a ta skvela pointa.
zacina to desivo.. Kira bdie pri tele svojej mrtvej matky .. nadherny pribeh priatelstva Matta a Kiry, ktory sa vybral hladat modru pre svoju priatelku. Desivy zablesk uvaznenych umelcov, nutenych produkovat.. nie ze by sme to nezazili.. a ten koniec.. uplne prekvapko. vrham sa na dalsi diel.

Fany09
09.12.2020