Hledání modré

Význačná a mnoha cenami ověnčená americká spisovatelka Lois Lowryová, podobně jako v prvním svazku své světoznámé tetralogie, který vyšel česky pod názvem Dárce, stvořila tajuplný svět budoucnosti: Lidské společnosti vládne krutost a klam. Slabí, staří a nemocní jsou nežádoucí. Když Kiře zemře maminka, dívka se bojí, že ji vesnické společenství zapudí. Rada moudrých ale rozhodne, že Kira, jež se od maminky naučila tkát a vyšívat, vyšije kabát pro pěvce, který v obrazech vypráví lidské dějiny a předpovídá budoucnost. I další dvě děti mají úkol, jeden chlapec má pěvci vyřezat hůl, další dívka má pěvce jednou dokonce nahradit. Trojici dětí zdánlivě nic nechybí, jsou dobře zaopatřené, a přece v nich hlodají nedůvěra, strach a pocit, že jsou vlastně zajatci. Brzy však vyjde najevo, co s nimi rada moudrých doopravdy zamýšlí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300213/big_hledani-modre-yii-300213.jpg 4.2159

Dárce 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Argo

Gathering blue, 2000

Kniha Hledání modré

kamibe

Taky se mi to líbilo, i když jsem čekala nějaké navazování na předchozí knihu.

Knihomura

Tah tohle už bylo slabší než Dárce.

kamibe

I pokračování je hodně dobré. Zprvu jsem myslela, že budou knihy navazovat, ale jde o jiný příběh. Přesto opět velmi dobrý. Něco se člověk může domýšlet, něco je tam zmíněno jen v náznacích, ale stačí to na to, abychom si jako čtenáři opět uvědomili něco sami o sobě. U obou mě napadalo, že by jistě bylo zajímavé představovat si nějaké pokračování.

Hani77

Příběh se mi četl mnohem lépe než Dárce, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Už se těším na 3. díl, který by to měl uzavřít a propojit oba příběhy.

ladyfromskye

Stejně jako spousta čtenářů zde i já jsem očekávala, že Hledání modré bude přímo navazovat na předchozího Dárce. Sice to bylo mylné očekávání, nicméně není třeba věšet hlavu, i tento samostatný příběh stojí za to. Asi je o něco slabší, ale neméně propracovaný a neméně poučný. Už se těším na Posla v temném lese.

l_Riky_l
26.11.2021

Knížka začíná trochu depresivně, ale pak se to zhoupne na veselejší vlnu. Vše hezky plyne bez žádných zádrhelů. Prostě víte, že držíte knížku, kterou napsal někdo, kdo opravdu umí psát.

Jedeme dál a dál v příběhu, kde poznáváme svět, ve kterém žije Kira, talentovaná vyšívačka. Objevujeme spoustu skvělého, ale i hrozného na tomhle místě.

Nakonec se objeví ještě jedna zrůdnost, která pozmění celé vnímání Kiry. Věřím, že i spousta čtenářů... K tomuto překvapení stojí za to se dočíst.

Jen z konce jsem trochu zmatená. Úplně nevím, jestli se mi líbil. (I u Dárce jsem měla pochyby), ale i ten konec nebyl špatný. Rozhodně né na tolik, abyste tuto knížku přehlédli.

animovanej medv
10.06.2021

Čekala jsm přímé pokračování na první díl a tak jsem nebyla připravená na vžívání se do nového příběhu.
Každopádně když jsem se vžila, což nebylo nijak těžké, protože autorka píše opravdu poutavě, od knihy jsem se nechtěla oddtrhávat a po přečtení mi je líto, že kniha skončila. Jedu koupit další díl a těším se na pokračování.

Ťapulka
15.03.2021

Opět neuvěřitelně silná a krásně napsaná kniha! Při jejím čtení se dotýkáme hodnot přátelství, lidskosti, dobra a zla pramenícího z prostředí, ve kterém někteří vyrůstají. Poznání, že vznešený neznamená dobrý a že obyčejný a umolousaný může mít srdce tak sladké! Matta jsem si zamilovala jak snad ještě žádného knižního hrdinu a Kiru jsem měla chuť obejmout.
Ve vyšívání nacházím relax a vím, že pokaždé si teď při něm vzpomenu na tento příběh.