Vše, co jsme si nikdy neřekli

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí... Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275809/vse-co-jsme-si-nikdy-nerekli-SBc-275809.jpg 4.5444
Vydáno:, Odeon

Everything I Never Told You (2014)

Kniha Vše, co jsme si nikdy neřekli

Arwen777

Noční můra všech rodičů. Šestnáctiletá Lydia zemře za nejasných okolností a my sledujeme, jak se s tím rodina snaží vyrovnat. Sledujeme odmítání, že by milovaná dcera mohla spáchat sebevraždu. Zjišťujeme, jak málo vědí rodiče o vnitřním životě vlastních dětí a jejich společenském životě. A především je zde velmi dobře popsáno, jaký fatální dopad má přenos vlastních ambicí, neuskutečněných tužeb a nesplněných snů na děti. Jaké zlo může napáchat dusivá láska, přehlíženi a vyzdvihování sourozenců. Co můžeme způsobit v dobré víře, že pomáháme dětem k lepšímu životu, než máme my. Jak říkám, noční můra všech rodičů. Tuhle knihu budu zpracovávat dlouho a přemýšlet, jestli vlastně vychovávám svoje děti dobře. Doporučuji, ale je to těžké, drásající čtení, hlavně pro rodiče.

m_pastorka

Kniha Ohníčky všude kolem patří mezi moje nejoblíbenější, a proto jsem se na tuhle další o to více těšila. A nebyla jsem zklamaná!
Ohníčky jsou podle mě lepší, ale tenhle styl psaní se mi opravdu neskutečně líbí a baví mě. Hlavně ty popisy, kdy přesně víte, jak si situaci máte vykreslit jsou neskutečný. Všechny postavy ve vaší fantazii levitují a odehrává se před vámi film do nejlepších detailů, ale i stručně, popsány.
Příběh pětičlenné rodiny, kdy si i čtenář více uvědomuje, že nejmladší dítě, ačkoli hraje důležitou roli, je skutečně přehlížené. Příběh, kdy doufáte, že se ke svým dětem budete chovat lépe a kdy doufáte, že sourozenecký vztah bude taky tak pevný.
A příběh, kdy znáte jeho závěr už na počátku a stejně jako u Ohníčků přemýšlíte, jak se tohle vlastně mohlo stát.

Veronika33

Na knihu som sa dlho tešila, bola vychvaľovaná na všetky strany. Čakalo ma však sklamanie, totálne depresívny príbeh v kombinácií s prevažne nesympatickými postavami. Kniha sa pomerne ľahko čítala, ale ten dej ma teda moril. Uvidím, čo prinesie jej druhá kniha, ale mám z nej trošku obavy.

MiliG

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě 2019. Ze začátku jsem měla trochu potíž sledovat časové linie, jelikož se hodně střídají, ale po chvilce jsem se zorientovala. Zpracování bylo podané velice zajímavě a čtivě. Každý člen rodiny byl něčím zajímavý a získal si sympatie něčím jiným, nebo naopak je ztratil.
U konce knihy jsem několikrát uronila slzy, je to velmi tragický příběh hned z několika pohledů. Rozhodně nelituji, že jsem si knížku vybrala k výzvě, na příběh jsem myslela ještě dva dny poté.

Roux

Celest Ng prostě umí psát. Nenapsala bych zde nich, co již nebylo zmíněno. Jen si to přečtěte, protože knihy této autorky stojí za přečtení. Vše, co jsme si nikdy neřekli se mi líbila o malinko míň než Ohničky všude kolem, ale rozhodně si tahle kniha zaslouží velkou pozornost.

pajaroh

Celeste Ng se ve svých knihách zaměřuje na psychologii postav, vztahy, rodinu, vykořenění ze společnosti a nepochopení v důsledku špatné komunikace a vlastního pohledu na svět. Zní to drsně, ale autorka umí příběh podat velmi citlivě.
Rychlý zvrat v myšlení postav na konci knihy trochu zaskřípal, ale celkově má příběh gradaci, smysl a pokládá mnoho otázek o mezilidských vztazích.

ladyka

Čtení bylo pro mě psychicky náročné, musela jsem číst na etapy, bylo to velmi smutné až úzkostné. Je vskutku tragické, jak leckdy dobře míněné rady/jednání mají zcela opačný efekt, než čekáme. Jak mohou rodiče poznamenat své děti láskou a péčí. Během čtení jsem leckdy nevěděla,které z dětí litovat víc...a k názvu knihy snad jen doplním,že nestačí jen si věci říkat, člověk musí také poslouchat a vnímat to, co druzí vlastně říkají...a to nejen v rodině, ale v jakémkoli vztahu. Tenhle příběh je toho velmi silným důkazem. Knihu bych už neměla sílu číst znovu, takže čtenářům nedotčeným touto autorkou doporučím raději Ohníčky,které se mě rovněž dotkly,ale ne takovým drásajícím způsobem,jako tento román. Nicméně nemohu nedat 5* kvůli vynikajícímu niternímu zpracování.

bumelak

dal jsem to do 110 stránky, prostě depko knihy, kdy se lidi pitvají sami v sobě, v těch druhých, nejsou pro mě....
Souhlas s komentem - raduz_

rodinné vztahy americká literatura