Vše, co jsme si nikdy neřekli

Vše, co jsme si nikdy neřekli https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275809/bmid_vse-co-jsme-si-nikdy-nerekli-SBc-275809.jpg 4 807 206

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí... Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Everything I Never Told You , 2014

tkometka
09.04.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi těžce komentuje. Cítila jsem po přečtení velmi silné emoce. Vztek, zlost, smutek, lítost, neschopnost.. Jak dobře myšlené úmysly dokáží druhým zamávat se životem, jak nevyřčené maličkosti dokáží otočit život druhých naruby.
Autorka velmi pěkně dokázala proplést myšlenky, minulost i přítomnost. Detaily, které jsou kolem nás ale už je nejsme schopni vnímat. Jak je zraňující chtít vyčnívat i chtít zapadnout.
Kniha je opravdu výborná a myslím že její zvláštní chuť ve mě zůstane velmi dlouho. Za mě pět hvězdiček.

kneslova
08.04.2016 5 z 5

Na to jak náročné téma se v knize zpracovává byla napsána velmi dobře a čtivě, ano ta kniha je velmi dobře napsaná a po skončení knihy na mě padá smutek. Kolik nedorozumění je mezi lidmi a to i blízkými.

Haen
02.04.2016 5 z 5

Výborná kniha! Příběh etnicky smíšené rodiny, americká matka toužící vyniknout a čínský otec se svou snahou co nejvíce zapadnout, silně ovlivní osud prostřední, nejmilovanější dcery. Skvěle napsané.

namornice
01.04.2016 4 z 5

Sama jsem překvapená, jak mě tahle kniha bavila! Nejdřív jsem si myslela, že to bude tak trochu nuda - rasově smíšená rodina žijící někde “uprostřed ničeho” na Americkém středozápadu na konci 70 let, další rodinné drama......ale po pár prvních stránkách jsem se začetla a i když je to v podstatě dost smutné čtení, překvapivě není vůbec depresivní, kniha je přesvědčivá a velmi pěkně napsaná.
Šlo o vraždu, nebo se Lydia zabila? Ne zrovna krimi v pravém smyslu slova, některé části příběhu jsou trošku nudné, ale příběh je skvěle napsaný a jeden by neřekl, že je to autorčina prvotina. Jsem zvědavá na její další.

parxel
31.03.2016 5 z 5

Jedná se v podstatě o celkem jednoduchý příběh "normální" rodiny, ovšem vyprávěný nelineárně. Současnost se mísí s minulostí a před vámi se postupně vykresluje obraz toho, co vedlo k smrti prostřední dcery. A přestože se vše od počátku jeví celkem jasně a přímočaře, tak konec tomu všemu dodá pachuť zkaženého melounu. Vynikající kniha, za mě plný počet hvězd.

Babouš
20.03.2016 5 z 5

Na konci mě mrazilo v zádech. Americká tragédie, která by se nemusela stát, kdyby spolu lidé víc mluvili. Nejsmutnější mi přišly osudy rodičů, kteří si neuvědomili, že rasové rozdíly mezi nimi neovlivní jejich děti tolik jako rozdíly v přístupu k výchově. Podle zákazníků Amazon.com kniha roku, podle mě právem.

prvotina americká literatura rodinné vztahy

Celeste Ng
americká, 1980
2016  89%Vše, co jsme si nikdy neřekli
2017  89%Ohníčky všude kolem
2023  82%Naše ztracená srdce

Kniha Vše, co jsme si nikdy neřekli je v