mysiacik mysiacik komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Celý humor tejto knihy spočíva v originálnom prístupe k jazyku a situačnej komike. Zábavné, odľahčené čítanie, aj keď sa musím priznať, že na pár miestach som sa zasekla a nechcelo sa mi ďalej. Asi je to tým, že kniha nemá klasický dejový spád. Každopádne odporúčam každému, kto sa chce zasmiať a pobaviť.

29.09.2013 4 z 5

Ja velkáč Ja velkáč Ľubo Dobrovoda

Kniha Ja malkáč bola napísaná lepšie, tu som už mala pocit, že sa autor často opakuje a v snahe byť vtipný používa často vulgarizmy, aj keď to nie je namieste. Miestami mi ale jeho "vtipnosť" prišla násilne vložená. Neľutujem, že som si obe knihy prečítala, kľudne ich aj doporučím, aj keď musím povedať - čítala som už aj lepšie :)

26.08.2013 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Poviedky nečítam, urobila som výnimku a urobila som dobre! Niekde o niečo slabšia pointa, ale inak sa kniha číta sama. To, že ide o poviedky, je výhodou najma v tom, že možete kedykoľvek knihu nechať odležať a znovu sa k nej vrátiť.

25.07.2013 4 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Horkoťažko som sa prebojovala ku koncu. Prvá kniha od autora, dám mu ešte raz šancu a prečítam si toľko ospevovaného Alchymistu, tak som zvedavá.

04.07.2013 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Prvá kniha od Nesba... a vobec nie zlá. Odkedy som prečítala Milénium od Larssona, natrafila som na menej podarených severských autorov, ale myslím, že Nesbo má svoj štýl, ktorý ho robí zaujímavým a rozhodne je konkurencieschopný aj k takému Larssonovi. Ale nerada by som těchto dvoch porovnávala, myslím, že každý z nich má niečo do seba.

Už sa teším na Netopiera a Švábov!

01.07.2013 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Moje prvé stretnutie s Palahniukom. A hneď celkom úspešné. Nie je to úplne moj štýl, ale bola to fajn zmena a kľudne to doporučím ďalej. Najviac ma dostali vyhladené vrásky v dlaniach :D

01.07.2013 4 z 5

Muž, který zemřel jako losos Muž, který zemřel jako losos Mikael Niemi

Tiež sa mi zdalo, že kapitoly venované histórii, jazyku a pod. vybočovali zo žánru a tempo deja spomaľovali, čo bolo na škodu románu. Záver bol rozpačitý. Prečítať sa to dá, ale druhýkrát by som do toho nešla.

20.06.2013 3 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Patrí medzi moje obľúbené knihy od tejto autorky. Tak nejak si ma podmanila atmosféra dievčenskej školy aj nečakané rozuzlenie. A bolo pre mňa požitkou preberať sa stránkami tejto detektivky.

19.06.2013 5 z 5

Kratšie detektívne príbehy sú ideálne na spestrenie voľného času, keď ho veľa nemáte. Takže určite túto knihu doporučujem, je napísaná pútavo, je to taká klasická Agatha a klasický Hercule Poirot.

19.06.2013 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Jedna z tých lepších detektívok od Agathy :)

19.06.2013 5 z 5

Pavouk v síti Pavouk v síti Magda Váňová

Dovolenková kniha. Nič náročné, ale autorka píše "čtivo", takže stránky ubiehajú jedna radost! Koniec je predpokladateľný, ale aj to k dovolenkovej literatúre patrí....

19.06.2013 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čakala som väčšiu "pecku", pretože som to porovnávala s Stiegom Larssonom, ale bolo to príjemne napäté čítanie. Určite sa pustím aj do Paganiniho zmluvy a Svedkyne ohne.

19.06.2013 4 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Priemer, prečítať sa to dalo, ale celkom ma to chvíľami aj bavilo, ale ku knihe sa vracať nebudem :(

19.06.2013 3 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nechápala som, čo sa na 600 stranách dá stále písať o obyčajnej vražde. Prečítala som, pochopila som. Veľdielo!

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Ťažké dielo, ale stojí to za to. Nie všetko som pochopila, niektoré veci boli ťažšie, rozhodne bol ale Dostojevskij geniálny autor. Raz za čas, keď mám chuť, sa do neho pustím a nikdy neľutujem.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Výborná, zaujímavá, aj keď trochu náročnejšia knižka. Rozhodne stojí za to nájsť si na ňu čas.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Super, úžasné, celá trilógia rozhodne stála za to. Majstrovky napísané, hoci to má cez 500 strán, nemala som ani chvíľu pocit, že by jedna jediná bola naviac. Rozhodne vrelo doporučujem!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Pekná knižka, poteší.

06.10.2012 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Na prvý pohľad to tak nevyzerá, ale čím dlhšie ju čítate, tým viac vás to baví. Rozhodne doporučujem, je to hlboká, dojemná a prekvapivá kniha.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásny príbeh/úvaha, jednoduchý, ale nie banálny. Môžem len odporučiť!!!