mysiacik mysiacik komentáře u knih

Přednášejte jako na TEDu Přednášejte jako na TEDu Chris Anderson

Je spousta knih o tom samém tematu, které mi nic nepřinesly - jenom zopakování už dřívě zjevných věcí. Tato je jiná, přináší konkrétní metody, spíš inspiruje (není nutné držet se všeho, je dobré osvojit si to, co mi je přirozené). Takže pokud se někdo chce naučit dobře a zajímavě mluvit před publikem, tuto knihu mohu vřele doporučit.

01.08.2018 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Výborná knížka, krásný překlad, netuctové rozuzlení.

23.12.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Začátek slibný, ale pak mi to přišlo překombinované :(

22.01.2015 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Asi najlepšia od Nesba, čo som čítala. Myslím, že tentokrát bol dej zaujímavý, pestrý a prekvapujúci a to bez toho, že by Harry pôsobil ako nesmrteľný.

26.10.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Čím dál lepší Nesbo!

31.07.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Pre mňa je kniha dobre napísaná, keď mám chuť bojovať za postavy v nej, aj keď viem, že sú vymyslené. A Homer Wells takou postavou je.

10.07.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jo Nesbo sa nám s ďalšími a ďalšími príbehmi Harryho zlepšuje :) Číta sa to dobre, miestami som mala pocit, že je to trochu prekombinované, ale teším sa na ďalšie knihy. Čítam ich chronologicky a som rada, lebo postupne sa rozpletajú motívy z minulosti a príbehy v pozadí - napríklad význam postavy Toma Waalera, začínajú nadobúdať jasnejšie rysy.

08.05.2014 4 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Super, jedna z tých lepších kníh od Agathy. Hlavné postavy boli veľmi sympatické a rozuzlenie nečakané.

23.04.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Niektorí tvrdia, že prvé knihy od Nesba nie sú tak dobré ako tie ďalšie, ale mne sa páčil aj Netopier a teraz aj Švábi. Fakt mi nevadí, že dejová línia nie je napätá od začiatku až do konca, dáva to knihe trochu literárnejší ráz.

26.03.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

No.... Som v rozpakoch. Autorka píše síce čtivo, ale rozvláčne. Niekoľkokrát som sa musela nútiť, po tom, ako som knihu na chvíľu odložila, aby som sa k nej vrátila.

06.03.2014 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Prvá kniha bola zo všetkých najlepšia, túto som čítala a bola trochu v rozpakoch, že je to skrátka.... niečo trochu iného než predchádzajúce dve.

12.02.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Super! Musím sa rýchlo dostať k druhej časti, pretože mi to asi nedá spať. Skvelo vymyslený príbeh, bez zbytočnej sentimentality, ale o to posobivejší.

05.02.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Čekala jsem něco na způsob severské krimi, ale ne.... A byla jsem nadšená. Krásné opisy přírody, ale i emocí. Asi bych měla psát tento komentář s určitým časovým odstupem, protože jenom před chvíli jsem knížku odložila a ještě jsem plná atmosféry, která na mě hodně působila.
Jedno, co dokážu říct s určitostí je, že rozhodně můžu tuto knihu doporučit!

29.01.2014 5 z 5

Židovská válka Židovská válka Lion Feuchtwanger

Kniha, ktorá dala suchým dejinám život. Romány ako je tento mi ukazujú, že aj pred mnohými storočiami žili ľudia, ktorí cítili, mali svoje slabosti, mali svoje rodiny a cítili všetko, čo dnes cítime my. Bála som sa, že román bude suchý, nezáživný, ale čím dlhšie som sa do príbehu ponárala, tým viac ma bavil!

31.10.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborná a bezútešná kniha. Šťastný koniec som neočakávala, ale pocit prázdnoty po prečítaní tiež nie. Geniálna kniha!

06.10.2013 5 z 5

Atómy Boha Atómy Boha Gejza Vámoš

Kniha je skvelá, prekvapí svojou aktuálnosťou a rozhodne ju doporučujem všetkým!

Sklený vrch Sklený vrch Alfonz Bednár

Nevedela som, čo od knihy očakávať, ale dnes som si istá, že ide o jeden z vrcholov slovenskej prozaickej tvorby. Na tomto románe je zaujímavé, že napriek tomu, že autor tam sčasti chcel vsunúť a dodať motívy a témy poplatné vtedajšej dobe (partizánstvo, stavba priehrady), v mojom poňatí to ale nepokazilo celkové vyznenie knihy. A to pokladám za veľke umenie, preto 5 hviezdičiek.

29.09.2013 5 z 5

Alina Országová Alina Országová Jégé (p)

Až pri čítaní takýchto diel slovenskej literatúry som si uvedomila, že sme mali a stále máme na Slovensku dobrých autorov. V diele sa odráža duch vtedajšej doby, ale je zaujímavé sledovať a možno trochu porovnávať naše dnešné predstavy o tomto období, hlavne z hľadiska úpadku morálky, a zobrazenie skutočnosti, ktoré nám dal k dispozícii autor. Rozhodne stojí za prečítanie.

29.09.2013 4 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Veľmi krásne napísaná kniha. Prečítala som ju jedným dychom, je jemná, ale nie tak, že by sa vás nedotkla, je o láske, ale nie je naivná, všetko dobre skončí, ale k rozprávkam by som ju neprirovnávala.
Je to jedna z tých svojim zvláštnym sposobom romantických kníh, ktorá na mňa neposobila gýčovo.
Rozhodne odporúčam, neviem, či je českým čitateľom dostupný český preklad, ale v tomto prípade by som na vašom mieste urobila výnimku a prečítala si to v slovenčine - človek sa do toho rýchlo dostane :))

Červené víno 1 Červené víno 1 František Hečko

Po pokusoch o poéziu sa Hečko pokúsil napísať román a rozhodne je tam viac ako doma. Ten, kto chce mať prehľad v slovenskej literatúre 20. storočia by knihu rozhodne nemal obísť. Je napísaná celkom "čtivo", ale musím povedať, že raz stačilo. Knihe dávam 3 hviezdičky, lebo je to slušne napísaný román (čo sa o ďalších Hečkových románoch povedať nedá - Drevená dedina, Svatá tma), ale nie to dielo, ktoré nevypustíte z ruky, kým neprečítate poslednú stránku.

29.09.2013 3 z 5