Přednášejte jako na TEDu

Přednášejte jako na TEDu

Chris Anderson, hlavní tvůrce a kurátor slavných TED konferencí, ukázal celému světu, jakou sílu může mít mluvené slovo. Osmnáctiminutové strhující přednášky zvané TED Talks, přístupné zdarma na internetu (www.ted.com) dokážou stamiliony lidí na celém světě nadchnout pro nové myšlenky, změnit jejich zažité postoje a motivovat k činům. Řečníci TEDu jsou živým důkazem, že mluvená řeč může být silnější než psaný text - ovšem jen tehdy, když je pečlivě promyšlená a bravurně pronesená. Právě proto se Anderson ujal nového úkolu: proměnit posluchače v další rétory. Do své knihy vložil vše, co se naučil během těch čtrnácti let, kdy připravoval na vystoupení například exprezidenta USA Billa Clintona, zpěváka kapely U2 Bona či vědce Kennetha Robinsona, Susan Cainovou, Hanse Roslinga a stovky dalších osobností. Spolu s nimi se učil, jak nejlépe uchopit téma, jak pracovat s pozorností diváků, kdy být stručný a kdy naopak zvolnit, jak vystavět pointu. A vedle toho sledoval, jak se jednotliví řečníci vyvíjí a díky čemu se zlepšují. „Nikdo na světě nerozumí lépe umění veřejného projevu než Chris Anderson“, skládá mu poklonu spisovatelka a řečnice na TEDu Elizabeth Gilbertová. Anderson ve své stručné, ale velmi hutné knize odhaluje pět klíčových technik úspěšného řečníka: spojení (s publikem), vyprávění (příběhu), objasnění (myšlenky) přesvědčení (o její síle) a odhalení (pointy). Dále upozorňuje, jakým obvyklým chybám se naopak musíme vyhnout. A navrch odpovídá i na zcela praktické otázky jako „Co si mám obléct?" nebo „Jak nemám být nervózní“? „Myšlenky, které stojí zato šířit“ je mottem TED konference. Nebojte se šířit ty vlastní. Andersonův průvodce vám ukáže jak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290087/prednasejte-jako-na-tedu-K6Z-290087.jpg 4.615

TED Talks: The Official TED Guide to Public Speaking (2016)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

mysiacik

Je spousta knih o tom samém tematu, které mi nic nepřinesly - jenom zopakování už dřívě zjevných věcí. Tato je jiná, přináší konkrétní metody, spíš inspiruje (není nutné držet se všeho, je dobré osvojit si to, co mi je přirozené). Takže pokud se někdo chce naučit dobře a zajímavě mluvit před publikem, tuto knihu mohu vřele doporučit.

LiLinka

Moc hezky napsaná kniha, díky které si člověk vytvoří představu o prezentování na veřejnosti, zjistí pár zajímavých tipů, které lze využít a v neposlední řadě má možnost vyhledat si během (nebo po) čtení spoustu inspirativních přednášek, které jsou volně dostupné na internetu. Rozhodně doporučuji! :)

Jacinda

Velmi kvalitní kniha, kterou doporučuji absolutně všem, co mluví na veřejnosti. Poslední dvě kapitoly jsem vynechala, podle mě jsou zbytečné, ale to není pro knihu jako celek podstatné. Namátkou jsem si některá videa pustila a nepovažuju je teda za vrchol dokonalosti, jak o tom autor mluví. Čiší z nich typická afektovanost američanů a mnoho z nich jsem nedokázala dokoukat dokonce i přes 18min stopáž. Ale jak říkám, kniha sama o sobě je skvělým rádcem a stojí za přečtení!

pajuu
07.01.2017

Přednášet může opravdu každý, jde jen o to, znát ty správné fígle a naučit se vystupovat. Mnoho zajímavých myšlenek, jak udržet pozornost publika a získat si jejich zájem a sympatie.

Chris Anderson

Chris Anderson