Monnyska Monnyska komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je to opravdu velmi silný příběh a o odsunu (sudetských či brněnských) Němců toho nebylo napsáno moc. Většina válečné beletrie se formuje kolem holocaustu, ale o tomhle ví málokdo, o tomhle se ani nemluví, nebo spíš nechce mluvit... Příběh jsem musela číst postupně, protože mne to vskutku hodně zasáhlo. Gerta Schnirch je opravdu zajímavá postava, se kterou se život nemazlil a vztah s Barborou také nebyl jednoduchý, už jen z toho hlediska, s kým ji měla... Ale není to jen příběh samotné Gerty, můžete zde naleznout mnoho různých střípků i celých životů. Vzpomeňme na Hermínu, Johannu i Teresu, kterou jsem velmi obrečela.
I když byla kniha velice čtivá, musela jsem přemýšlet, jaké dát hodnocení, protože to pro mne bylo místy matečné, jednou povídala Barbora, poté Teresa, hned zase Friedrich... Nebylo úplně lehké se vyznat. Ale přesto dávám pět hvězdiček, a doporučuji ji všem, kteří mají rádi silné příběhy :)

25.08.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Skvělá kniha :) konec byl naprosto odzbrojující :) a můžu říct, že mám teď naustále divný pocit, že mě někdo, či něco sleduje.. ještě že za domem nemáme žádnou záhadnou cestičku do lesa, kde by, nedej bože, mohl být Řbitov zvířátek

08.08.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo, jiná slova mě nenapadají :) skvělá povídka, která mi vykouzlila úsměv na tváři :)

18.07.2013 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Dosud jsem nečetla knihu o filosofii, ale díky Ježíškovi, který mi knihu přinesl pod stromeček jsem se začetla. Dočetla jsem knihu až do konce. Myslím, že jsem se z knihy naučila víc, než za celý život a to spisovatelovi moc děkuji. Vyvolat u čtenáře pocit k zamyšlení "Kdo jsem?" je pocit nejen hezký, záludný, ale i mrazivý :-)
Co bych knize vyčetla, je jedna kapitola, která tam vůbec nemusela být "Zahradní slavnost", přišla mi strašně přehnaná, taková nedomyšlená (možná byla myšlenka dobrá) .... ale to je jen jedna kapitola ze všech, protože jinak si myslím, že kniha nemá žádnou chybu :-)

24.01.2011 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Po dlouhé době opravdu kniha, která mě nepustila. Velice čtivé, napínavé. Jak už bylo v komentáři pode mnou, velmi mnoho otázek... Velmi zajímavé téma, líbily se mi krátké kapitoly, sympatické postavy. Jako kdybych v tom Římě byla s nimi. Knihu velmi doporučuji :)

15.07.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha byla velmi čtivá, nově vytvořený svět byl dobře promyšlený, postavy mi byly sympatické :) i když se kniha tváří jako YA, tak Vás nenechá chladnými. Má v sobě mnoho zajímavých myšlenek, nad kterými se určitě pozastavíte :) Byla jsem přesvědčená, že přesně vím, jak to skončí, ale hluboce jsem se mýlila a koncem jsem byla tak překvapená, že jsem večer nemohla ani usnout.. vřele doporučuji!

26.07.2018 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Já nijak zvlášť nevyhledávám literaturu tohoto typu, ale tohle jsem si musela přečíst, když je to od Kinga.. Jeho životopis mě neskutečně bavil, umí prostě čtenáře tak vtáhnout, až je to skoro neuvěřitelné. Část o psaní mě bavila o něco méně, avšak vzala jsem si z toho velmi zajímavé poznatky, které opravdu půjdou aplikovat. Teď rozhodně budu na jeho díla koukat s trochu jiným pohledem. A musím říct, že ten King mě prostě trošičku navnadil zkusit něco napsat.. tak jdeme do toho :) Myslím, že si zaslouží plný počet hvězd :)

07.04.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nezapomenutelná kniha, která vás pohltí a už vás nikdy nenechá odejít :-)

24.03.2013

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

jen tři kapitoly stačí člověku, aby se začal na svět dívat jinýma očima .... konečně jsem si uvědomila, proč tak ráda čtu ....
Doporučuji všem .... a i já se k ní budu ráda vracet a připomínat si, co pro mě znamená :-))

30.11.-0001 5 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Myslela jsem, že to nepřečtu. Ze začátku se mi totiž četla hodně špatně, lae druhou část knihy jsme úplně hltala a určitě na ni nedám dopustit.
Čtení bylo přímo bombastické .... akorát nevím čemu věřit, či ne.
Ale opravdu to byla skvělá knížka :-)))

30.11.-0001 5 z 5

Velmi emotivní, jsem zvědavá na další díl

09.03.2024 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Vždy jsem Saturnina jen míjela a moc se mi do něj nechtělo. Nakonec jsem si knihu ale opravdu užila a musím podotknout, že jsem ještě neviděla film, takže je druhý v pořadí...

14.02.2024 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha je opravdu velmi čtivá, Eriku jsem si oblíbila, ale prakticky scénář knihy je stejný jako ty předchozí... Nic se celou dobu neví a rozuzlení přijde na posledních 50 stranách, jak už někdo psal níže v komentářích, je tam dost nelogických věcí, které Vám pak kazí celkový dojem z knihy... A jen tak nakonec - v tomto díle neměl moc prostoru Isaac Strong, což mi trochu chybělo, takže nakonec 4 hvězdy

20.06.2022 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě také dobré, návrat už za starou známou, prakticky stejný scénář jako u jedničky, ale byla jsem napnutá, styl psaní jednoduchý, ale sedí mi.. měla jsem přečteno na pár zátahů :) doporučuji

12.05.2022 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Skvělé, návrat do dětských let. Příběh krásný, tolik čokolády na pár stránkách. Pustila bych se do ní hned znovu :)

03.10.2021 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Miluji Kinga, opravdu hodně, ale u této knihy jsem se nemohla dočkat konce. Táhlo se to a konec pořád nikde. Já nevím, nebyl to můj šálek kávy. I když se konec jevil výslovně citově drásající, skoro nic to se mnou nedělalo. Ralf byl příjemnou postavou, ale celkový příběh byl slabý. Možná by byl lepší, kdyby měl tak o 300 stran méně. Hvězdičku přidávám za lehké zmínění Bena Hanscoma, Mika Hanlona,... To mě velmi potěšilo, škoda, že toho tam nebylo více.. snad narazím na nějakou lepší Kingovku :)

20.09.2021 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

To byla opravdu síla.. silný příběh, silné postavy.. Já se z tohoto příběhu budu vzpamatovávat ještě dlouho. Znala jsem filmové zpracování, které je senzační, a tato kniha je senzační stejně tak. Myslím, že se k ní ještě několikrát vrátím, protože i když vím, jak to skončí, příběh Johna Coffeyho, Paula Edgecomba nebo pana Jinglese, mě neomrzí.. proto všem toto dílo vřele doporučuji :)

28.02.2019 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Musím opět smeknout klobouk před mistrem. První novela byla akčnější a plná děje, druhá byla zase plná vývojového charakteru mladých postav. Obě však byly plnohodnotné čtivo, nechutné, mrazící.. Oba příběhy mi po dočtení pořád vrtají hlavou.. vřele doporučuji :)

27.02.2018 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Po návštěvě Čachtického hradu jsem byla rozhodnutá něco si o Alžbětě Báthoryové přečíst... I když se na knihu nemůžete spoléhat z historického hlediska, přesto jsou na světě příběhy, které lidstvo neomrzí, a tento je jeden z nich. Kniha se krásně čte, lehký svižný styl. Každa kapitola je protkána dobrodružstvím a akcí. Z počátku jsem nebyla schopná příběh předvídat, na konci ale už jistě ano. Všichni jsou zachráněni, viníci potrestáni. Stejně mi ale Čachtická paní nedá spát :) knihu doporučuji všem, kteří mají slabost pro takové příběhy.

29.04.2017

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

1000 a jednu otázku ve mně zanechává tento příběh... jak lidé dokáží žít s pocitem viny, jak dokáže člověk žít s pocity nenávisti, dokážeme odpustit, jak nás sžírá tajemství, co třeba temné tajemství a třeba ne moje... takové myšlenky mě napadají po dočtení této knihy. Velmi zajímavě napsaná, ale nemohla jsem se odtrhnout, velmi zajímavý střípek do dějin, mám potřebu si k tomu něco načíst, opravdu doporučuji.....

07.06.2024 5 z 5