Zelená míle

kniha od:

Zelená míle obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/zelena-mile-Mu4-212.png 4.83136
Série

Zelená míle

Žánr
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

The Green Mile, 1996

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (478)

Kniha Zelená míle

Přidat komentář
Olous1
27. března

Kniha je samozřejmě skvělá, akorát styl psaní pana autora mi dělá stále problém. A filmové zpracování je ovšem bomba. Za mě 100%.

Pralinka1910
18. března

Seznámení se Stephenem Kingem jsem pečlivě a dlouho plánovala. Nakonec jsem zvolila TOP - Zelenou míli. Je to prostředí, kde bych se opravdu nechtěla ocitnout. Syrové emoce vysílané Mr. Kingem, jsou pro mne velmi těžko stravitelné, i když jsem si je dávkovala pomalu - kapitolu denně.
Příběh mi přišel velmi reálný, jen Coffeyho medicínské zázraky nemohu nějak skousnout. Za ten “neurochirurgický” mi moje stavovská čest nařizuje strhnout jednu hvězdičku. ( jinak by mi mohl spadnout diplom ze zdi:)
Takže pane Kingu, ráda jsem Vás poznala, bylo to určitě obohacujicí, ale na opakované setkání to z mé strany momentálně nevypadá.
Ke knihám si chodím pomalu nabíjet baterky. Zelená míle byla pro mne nezapomenutelný totální zkrat.


bookcase
17. března

Naprostý skvost i po několikerém čtení.

vipera
10. března

Tohle byla dokonalá první kniha, která se mi od Kinga dostala pod ruku. Líbí se mi i ten původní koncept, že kniha nejprve vycházela jako román na pokračování. Což je dobré před čtením vědět, protože jinak by pak toto vydání v "jedné knize" mohlo působit trošku roztříštěně.

vendysantos
05. března

Jedna z nejlepších a obsahově nejsilnějších knih, jaké jsem kdy četla. Zanechala ve mně tolik emocí. Filmovou verzi jsem viděla několikrát, ke knize jsem se dostala až nyní. Ani si nevzpomínám, zda jsou ve filmu některé detaily jinak, asi si ho někdy znovu pustím, abych ho mohla porovnat s touto knihou.

Lenndy
02. března

Moje první kniha od Kinga.Dlouho jsem se bránila si ji přečíst,protože jsem viděla film.A musím říct že jsem opravdu neprohloupila když jsem se konečně do ní pustila.Poslouchala jsem jako audioknihu a kniha vyvolává plno emocí.určitě stojí za to si ji přečíst.

Porto312997
27. února

King prostě umí psát příběhy. Velmi dobré

digdag
26. února

Nejdřív film, pak kniha. I tak mě dostávala s každou kapitolou. Možná o to víc, že jsem měl před očima konkrétní postavy.

1 ...