Nadaný žák

Todd Bowden zjistí, že v jeho sousedství žije jakýsi Arthur Denker, hledaný nacistický zločinec Kurt Dussander. Chlapec muže pozná a nabídne mu dohodu: za mlčení o jeho pravé totožnosti mu bude podrobně vyprávět, co se ve skutečnosti dělo v koncentračních táborech za II. světové války. Starý muž souhlasí a Todd jej začne pravidelně navštěvovat. Množství informací o hrůzách páchaných na lidech však pomalu začne měnit chlapcovu osobnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24256/big_nadany-zak-Xsg-24256.jpg 4.41289
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Svoboda

Apt Pupil - Body, 1982

Kniha Nadaný žák

padde

Tuto knihu jsem přečetl jako prvni dílo od S.Kinga. Od té doby u mě platí jako mistr napětí a vypravěčský genius. Na druhé straně v povidce Tělo - část Čuňasova pomsta se mi stalo poprvé v životě, kdy jsem slzel a válel se smíchy při čtení knížky.

Raddkaa

Dokonalá povídka od mistra hororů Stephena Kinga. Tato povídka vypráví o chlapci, který se začne až moc zajímat o jednoho staršího souseda až zjistí, že se ukrývá a žije pod jiným jménem kvůli své minulosti a působení v koncentračním táboře. Chlapec slíbí, že ho neprozradí, když mu bude o své minulosti vyprávět. Všechny krutosti ho nesmírně zajímají a začne jimi být posedlý... Až jednoho dne pohár přeteče..

jes09

Má první kniha od Kinga, která mě naprosto nadchla! Líbí se mi styl psaní, styl uvažování a to nejdůležitější poutavý příběh, který Vás nenechá vydechnout.

andrea7191

Ne až tak klasická Kingovka - hororovka, ale pěkně na psycho jedeme...

MartinJurník

(+ SPOILER) Taaak jsem po dlouhé době opět přečetl novely Nadaný žák a Tělo.
Pár zajímavostí:
v novele Nadaný žák je vzpomenuto na jistého bankéře, který náckovi Dussanderovi koupil akcie několika podniků, ze kterých dotyčný ve stáří žil. Bankéř se jmenoval Andy Dufresne. Ano, hlavní protagonista povídky Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank.
V povídce tělo je zmínka hned o dvou dalších (anti)hrdinech:
Při průchodem skládkou je zmíněn již nežijící nejvzteklejší pes z okolí, jakýsi Cujo .
No a druhý záporák je Eso Merrill - budoucí zmetek z Nezbytných věcí.
A tak je to u Kinga vždycky. Čtete od něj něco a ve finále zjistíte, že musíte přečíst několik dalších knih, novel, povídek .
Prostě Královské Univerzum.

CharlotteD

Mám i oblíbenější knihy od krále hororu a tak nemohu dát plný počet. První polovinou jsem byla úplně nadšená a myslela jsem si, že snad dám všechny hvězdy. Jako člověk co se zajímá o historii jsem si od nadaného žáka slibovala výborný horor se zajímavou (ale hroznou) tématikou. Jenomže mi nepřipadá, že rozhovory starého (příšerného) člověka a chlapce, ze kterého se postupně stává sociopat dostačující a od toho bych prostě očekávala více. V poslední třetině už jsem pomalu ani nevnímala co čtu a začala jsem se v tom ztrácet, což je škoda, protože jinak to bylo bravurní. Film se mi líbil kupodivu snad i víc a to se běžně nestává. I přes mou špatně znějící kritiku bych knihu doporučila.

Cojavim

Líbilo

Disease

Slabší King.
Nadaný žák je tak nějak bezzubý, týrání válečného veterána rozmazleným frackem samo o sobě nestačí, i když je tu sporadicky i celkem jízlivý humor.
Tělo je zkrátka takové roztomilé, zejména Čuňasova pomsta :-) ale tak nějak mám pocit, že tentokrát je film lepší než předloha.