Nadaný žák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Todd Bowden zjistí, že v jeho sousedství žije jakýsi Arthur Denker, hledaný nacistický zločinec Kurt Dussander. Chlapec muže pozná a nabídne mu dohodu: za mlčení o jeho pravé totožnosti mu bude podrobně vyprávět, co se ve skutečnosti dělo v koncentračních táborech za II. světové války. Starý muž souhlasí a Todd jej začne pravidelně navštěvovat. Množství informací o hrůzách páchaných na lidech však pomalu začne měnit chlapcovu osobnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24256/big_nadany-zak-Xsg-24256.jpg 4.41377
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

Different Seasons, 1982


více info...
Nahrávám...

Komentáře (173)

Kniha Nadaný žák

Kryštofka
23. října

Kinga považuji za skvělého vypravěče s originálními tématy. Rozeznívá v nás dávno zapomenuté pocity. Mám ráda začátky jeho příběhů, kdy se všechno pomalu skládá. V okamžiku, kdy se příběh začne hemžit zabíjením, mrtvolami, krutostmi a zvrácenostmi, dostávám se do módu "hlavně rychle". Dočítám (zpravidla), ale vypravěčské kouzlo se s přibývajícími stránkami vytrácí.

madem
10. října

Nápad mi přišel skvělý, ale jak děj pokračoval, tak to na mě bylo trochu moc. Druhou část knihy jsem ani nedočetla.


ctenar2846
18. září

Nadaný žák, silná povídka u které se mi tajil dech. Dva muži vzájemně se držící v šachu, kdy oba nějakým způsobem potřebují toho druhého. Byl jsem překvapen jak moc mě bavilo sledovat žákův postupný vývoj. Celkově ten nápad je velmi originální.
Tělo, bych označil za povídku nadprůměrnou, neurazí, ale ani úplně nenadchne.

LaInSe
21. srpna

Tak z Nadaného žáka mě opravdu mrazilo. Tak tísnivý, znechucený a zároveň fascinovaný pocit jsem při čtení vážně dlouho neměla. Kurt Dussander byla tak dokonale vylíčená a silná postava, že jsem se téměř celou knihu styděla za to, že jsem k němu chvílemi pociťovala obdiv a sympatie. Todd i Kurt byli tak uvěřitelně zvrácení, až mi to vyráželo dech.

Belanna
30. července

První povídka se mi líbila, druhá mě neoslovila. Ale možná jsem jen nezvolila ten správný čas pro tuto knihu.

janina66
03. června

Má první kniha od Kinga a zřejmě i poslední. Poslouchala jsem audio půjčené v knihovně, tak jsem až tak nelitovala. Povídka Nadaný žák se mi docela líbila. Zvrácenost obou hlavních hrdinů. Ale druhou povídku Tělo jsem nedala, prostě mě to nebavilo.

frantisek8863
26. dubna

Dvě průměrné povídky, které spojuje fascinace smrtí. Podle pochvalných recenzí jsem očekával více. Neurazí, ale rozhodně bych si ji nedal ještě jednou.

vaclav5335
19. března

Dost pěkná povídka. Celkově ale na Kinga podprůměr.

1 ...