Nadaný žák

Todd Bowden zjistí, že v jeho sousedství žije jakýsi Arthur Denker, hledaný nacistický zločinec Kurt Dussander. Chlapec muže pozná a nabídne mu dohodu: za mlčení o jeho pravé totožnosti mu bude podrobně vyprávět, co se ve skutečnosti dělo v koncentračních táborech za II. světové války. Starý muž souhlasí a Todd jej začne pravidelně navštěvovat. Množství informací o hrůzách páchaných na lidech však pomalu začne měnit chlapcovu osobnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24256/nadany-zak-Xsg-24256.jpg 4.41128
Literatura světová, Horory
Vydáno, Svoboda

Apt Pupil - Body, 1982

Kniha Nadaný žák

JulianaH.

Kinga mi vnutila moje nejlepší kamarádka, když mi bylo patnáct, abych poznala jiný žánr, než na jaké jsem zvyklá. Téma mi přišlo zajímavé a styl čtivý (pamatuji si, že jsem s celým dílem byla hotová velmi rychle), ale ráda jsem se zase vrátila ke klasické literatura. King není můj šálek kávy. Dussandera mi bylo celkem líto, stejně jako zvířátek, kdežto ostatní postavy hodnotím jako nesnesitelné a říkám si: dobře jim tak.

Chesterton

Zvrácenost, která celkem nedávno ještě byla realitou, tentokrát pro rozptýlení ?
Poslouchala jsem pouze část audioknihy Nadaný žák.
První a poslední King ?

Azmodan

Když si čtu komentáře, které jsou nejvýše hodnocené vidím, že jsou z této povídky všichni odvaření, někdo se u toho dokonce bál... Můj šálek čaje to ale rozhodně není. Nejen že jsem se nebál a ani nehltal stránky jednu za druhou, ale vysloveně se nudil, asi 2x odběhl k jiné knize a k této povídce se zase vrátil. Pro mě bez nápadu, bez závěru, bez myšlenky, když mě to konečně začlo trochu bavit tak to skončilo...jediná otázka zní "jak se mi to podařilo dočíst".
Tohle je má první a také poslední knížka od Kinga a i když mám moc rád některá zfilmovaná díla (Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshang, To (2017)) do knih se vrhat nebudu. Jsou tu pro mě daleko lepší knihy na přečtení...

Laylak

Zboznujem, ked aspon cas knihy fandim postave, ktora svojim konanim pripomina skor naruseneho cloveka ako kladneho hrdinu. Tema bola zaujimava, cely cas som bola v napeti, ako tato hra na moc bude pokracovat. Skvele dielo.

ArwenAragorn

Výborné, ale fakt děsné.

pavlina1630

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek

Misan1993

První povídka luxus, ta druhá tam být nemusela.

JaneM.LionLain

Je až děsivé, že takoví lidé vážně existují. Za mě je to jedna z nejlepších Kingovek. Nejlepší je Řbitov zviřátek :)