Nadaný žák

Nadaný žák https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24256/bmid_nadany-zak-Xsg-24256.jpg 4 1530 191

Todd Bowden zjistí, že v jeho sousedství žije jakýsi Arthur Denker, hledaný nacistický zločinec Kurt Dussander. Chlapec muže pozná a nabídne mu dohodu: za mlčení o jeho pravé totožnosti mu bude podrobně vyprávět, co se ve skutečnosti dělo v koncentračních táborech za II. světové války. Starý muž souhlasí a Todd jej začne pravidelně navštěvovat. Množství informací o hrůzách páchaných na lidech však pomalu začne měnit chlapcovu osobnost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Svoboda

Different Seasons , 1982

Snow
19.02.2012 5 z 5

Nadaný žák je opravdu pecka, nejlepší novela co jsem za poslední období četl. Dříve jsem viděl filmové zpracování (které si už moc nevybavuji) a před pár dny jsem si řekl, že si dílo i přečtu, to jsem učinil jedním dechem.
Tělo jsem se mně až tak moc nelíbilo, o proti Nadanému žákovi, ale i tak stojí za přečtení. Teď si vybavuji, že jsem náhodou před několika měsíci Tělo zahlédl na čt2 tuším a divil se, že je to od Kinga.

Vendiii1
27.01.2012 5 z 5

No, tak tohle bylo NĚCO.

Lucisatko
07.12.2011 4 z 5

Je to prostě King, k tomu není co dodat.

Jack Bauer
24.11.2011 4 z 5

Povídka Nadaný žák se mě velmi líbila, Tělo už moc ne.

Petrapetronela
10.09.2011 5 z 5

Wow,vážně dobrá,od začátku do konce.U jiných děl od Kinga mě občas zklamal konec,ale tady nikoliv...určitě doporučuji

Týna1
02.09.2011 5 z 5

podle mně, mistrovo nejlepší povídka a je i skvěle zfilmovaná :)

smetyl
08.08.2011 5 z 5

Naprostý skvost v literatuře a dokonalá výjimka v Kingových knihách. Nejsou to horory. Jen mrazivé thrillery, které těžce atakují psychiku postav i čtenáře. Nadaný žák je čistě příběh dychtivosti a šílenství. Opěvování hrůz nacismu a šílená touha vědět víc a víc o nechutnost a utrpení lidu. Podlá psychika obou hlavních postav, které nad sebou přebírají moc. Hrůzná novela skončila tak, jak by si to nikdo na začátku nepředstavoval. Dokonale uzavřela dveře za psychothrillerem a pro jistotu zamkla klíčem.

Zato novela Tělo je o něčem jiném. Přestože je zde hlavním tématem opět psychika. Jedná se ale o prostou psychiku. Prostou všech zvráceností. Je to příběh kamarádství, dětství ale také ukázka sociální odloučenosti a přezíravého pohledu lidí na sociálně odloučené. Nebo na bratra kriminálníka. Na jeho nalajnovanou budoucnost. Nejde tak o cíl výpravy ale o pochod jako takový. "Přátelé tě stáhnou ke dnu"

jasmína
17.07.2011 5 z 5

Tuto knihu mi kdysi půjčil taťka z knihovny a přečetla jsem ji na jeden zátah a musel půjčovat od Kinga další :)

Boboking
05.01.2011 5 z 5

Přestože se za vrchol Kingovy tvroby považuje obečně TO (It), osobně mám asi nejvřelejší vztah k právě těmto dvěma novelám - Tělo a Nadaný žák. Ani jedna není de facto horor, ale jsou napsány skutečně srdce. Obě čtu téměř každý rok, Tělo naposledy na Nový rok 2011.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Někdy se sama sebe ptám, proč Kinga čtu, když se pak bojím. Prostě to nejde jinak, musím....

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Byla to první kniha od Mistra hororu, kterou jsem přečetla. Do té doby jsem nedokázala přečíst nic hororového. A to jsem netušila nic o dalších dílech. Hrůza se prostě musí umět napsat.