Karlík a továrna na čokoládu

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/big_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2MA-33975.png 4.51094

Willy Wonka 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Academia

Charlie and the chocolate factory, 1964

Kniha Karlík a továrna na čokoládu

Sauron
07.12.2022

Takovou továrnu chci k Vánocům.

knihomolka27
26.11.2022

(+ SPOILER) Tak konečně můžu říct, že jsem si přečetla tento příběh, a nezklamal mě. Ba naopak, jsem si začala říkat, že se chci dozvědět víc. A to především o Wonkovi, jelikož je to vskutku Burtonovská postavička ve vší parádě, a to tuto knihu nemusel Tim ani filmovat.

Kniha krásně odsýpá. Autor píše velmi poutavě, objevování továrny se mi ohromně líbilo...všechny ty praštěné nápady byly prostě boží, a mně osobně by nevadilo strávit v továrně o mnoho déle. Líbila se mi tam ta zakomponovaná poselství, která mají dětské čtenáře nenásilnou formou poučit...prostě to bylo skvělé, příběh je nadčasový, dojemný, zůstává zastřen i vábivou rouškou tajemství...byl i vtipný a především nápaditý. Jak říkám Wonkovi reakce na určité situace jsou prostě k popukání, takže pro mě kniha je prostě taková krásná sladká jednohubka.

Ivanka83
04.10.2022

Když jsem viděla prvně film... pro mě blbost. Proto, když ji měl syn v povinné četbě, divila jsem se, co to v té škole čtou?
A nestačila jsem se divit, jak mě příběh pohltil.
Willyho Wonku jsem si rychle oblíbila. A tu jeho továrnu miluji

Štěpinambura
30.08.2022

Krásná kniha, mnohem lepší než film. Líbí se mi na ní děj a... prostě všechno!

BrooksWasHere
29.05.2022

Veľmi pekná kniha, Roald Dahl stvoril nezabudnuteľný príbeh, podľa ktorého bol natočený aj výborný film :)

Kabuky
29.05.2022

Vhodné pro všechny věkové kategorie.

AndulinaU
27.05.2022

Četla jsem v angličtině a moc doporučuji. Je to napsané poměrně jednoduchou angličtinou, takže super na procvičení. Jinak jsem byla překvapená, jak moc se to podobá i filmovému zpracování.

wistar
17.05.2022

Výborně napsaná, dojímavá a zábavná knížka. Vhodná pro děti, ale pobaví i dospělé. Možná by mohlo být více barevných obrázků.