mondulinecka mondulinecka komentáře u knih

Zvol si vlastní životopis Zvol si vlastní životopis Neil Patrick Harris

It´s gonna be legen wait for it dary! Ou jeee. Neila jsem si oblíbila hlavně pro jeho roli Barneyho Stinsona. Bylo super probrat se jeho životem s možností zvolit si podle sebe, jak se bude jeho život i kariéra odvíjet. Nejdřív jsem to prošla poctivě s odkazem na další stránky a pokračování dle mých rozhodnutí, pak jsem to projela celé, aby mi neuniklo nic. Mám rada tuto interaktivní formu, ať už u knih, nebo třeba her. A rozhodne to stalo za to!

26.03.2023 5 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

(SPOILER) Mno nejak nevim, odkud začít. Zacalo to naprosto šílenou předmluvou, jak zde již bylo zmíněno, která knihu samotnou vychvalila až do nebes. Taky mě to odrazovalo. Asi jediný důvod, proč jsem knihu hned neodlozila byl fakt, ze McDowell spolupracoval s Timem Burtonem.
Každopádně Zhruba 3/4 knihy se absolutně nic nedělo, všichni nesmírně unavení z vedra a vydeseni ze třetího domu, aniž by dokázali vysvětlit proč.
A ten konec? 13ti lety děcko co bězně nasává a asi i fetuje se svým otcem se vyzbroji sekackem a nožem a jde do boje .. a jestli se něco stane-sněz moje oči. Proč ne, ze, když matky Savageu jedí své děti.
Jediný co muzu hodnotit pozitivně je styl psaní. Četlo se mi dobře, ubihalo to rychle, ale jinak mě to fakt nebavilo.

26.03.2023 2 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

(SPOILER) Také závidím všem, co to mají teprve před sebou. Ach! Sladak? Možná. Ale bylo to parádní zakončení! Jak už od Darcy očekáváme, nekončí svoje knihy jinak, než happy endem. No a proč ne? Závěrečný díl byl napínavý od samého začátku, nebyla nouze o zvraty, vypjaté i dojemné situace a pokud neumreli, tak tam žijí dodnes :)

25.03.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Jo, další pecka! Nechápu, ze jsem tuhle sérii tak dlouho odkladala! S každým dílem je to napinavejsi, Darcy nenechává moc prostoru, aby člověk vydechl, ale nutí cist porad dal a dal a pak to vypadá tak, ze neubehl ještě ani týden a už beru do ruky čtvrtý díl! Jsem hrozne zvědavá, jak cesta Clare a Dorrana dopadne, takže vzhůru na čtyřku.

23.03.2023 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Potrebovala jsem si ukratit čas, než mi dorazi další díl od Darcy, tak jsem sáhla po Hill house, asi jsem také čekala, ze to bude jako seriál. Po přečtení nějakých komentářů jsem hodně zvažovala, jestli ji nevratit zpátky do knihovny, ale nemám rada resty, tak jsem ji dala šanci. Postavy byly hodně divné, do půlky se vlastně vůbec nic nedělo a když se začlo dít, tak jsem čekala, co teda jakoze a ono nic. Každopádně jsem přečetla celé, ale druhou hvězdu dávám jen za ty ilustrace, ty ruce na začátku a na konci byly desivejsi, než cela knížka.

21.03.2023 2 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Wow! Včera jsem byla trosku v rozpacích z prvního dílu, hned jsem vzala do ruky druhý docteno za den včetně spánku a práce. Neslo se odtrhnout a konecne první díl začal dávat nějaký smysl! Ve dvojce se Clare s Dorranem vydávají na sebevražednou výpravu na záchranu Beth, které v bunkru dochází kyslík. Opakuji, Neslo se odtrhnout a ten konec!!!! Nevim jak preziju těch par dni, než mi dorazi zbývající díly!!!

19.03.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Darcy umí skvělou atmosféru, čte se moc dobře. Slaďárna v podobě Clare a Dorrana mi nevadila, Nicméně jak zde již bylo zmíněno, rozuzlení mě také zklamalo. Vyzáblé zkroucené postavy by byly ok, první mě napadlo, že se Darcy pustila do zombíků, což by mi nevadilo, to já ráda :D .. každopádně Dorranova matka s hmyzíma nohama už byla opravdu moc. No snad bude druhy díl opravdu lepší.

18.03.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

No tentokrat Darcy nejen nezklamala, ale dokonce předčila očekávání dalšího podobného strasidelneho domu! Tentokrat nás děj vrací do minulosti a není nouze o napinavou atmosféru a prijemne mrazeni. Dům je dokonce 2 v 1, což jsem vůbec nevedela a ještě, ze tak, protože první kniha končí hezky otevřeně! Moc se těším na další!

16.03.2023 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak to bylo super! Napínavé od začátku do konce, spousta nečekaných zvratů, emoce střídala emoci a kdybych nemusela do práce, asi bych ani nespala! Za mě by to takhle mohlo i skončit, nicméně další díl čeká a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
Nicméně stále trochu srovnam se Skleněným trunem, který jsem četla před tím, ale už se nemůžu rozhodnout, která série mě baví víc.

18.02.2023 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Knizku jsem dostala, sama bych si ji nevybrala, trochu mě odrazoval i ten humbuk kolem ni. Nicméně mě příjemně překvapila. Zadne náročné dílo to není, ale četlo se samo a občas jsem se i zasmala. Takže jako oddechovku muzu doporučit a jestli se mi dostanou do ruky i další díly, určitě je rada přečtu.

14.02.2023 5 z 5

Oidipův návrat Oidipův návrat Anna Hessová

Není to kniha, po které bych normálně sáhla, přečtena po doporučení kolegyně. Každopádně také přečteno jedním dechem, jen ten konec mi přišel takový rychlý. Ale celkove dojmy jsou dobré.

22.09.2022 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Kvůli nedostatku času mi tato kniha trvala déle, než jsem zvyklá. Ale bože já doma nemám další díl!!!! Nevim, jak preziju, než mi dorazi! Ten konec šel jedním dechem! Zamilovala jsem si kombinaci Feyre a Rhyse, naopak jsem začala nesnaset Tamlina … a Feyrin návrat, byť jako špeha, na jarní dvůr nesu těžce! Ano, klidně se mohla spousta věcí vynechat, bla bla bla, ale za mě splnilo očekávání! Takže se opravdu, opravdu těším na další díl!

17.09.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

A mě se to líbilo! Četlo se dobře, jsem zvědavá na další díly. Ale je fakt, ze zatím Skleněný trůn vede :)

07.07.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Opět přečteno za odpoledne. Darcy mě proste baví, i když se porad jede podle stejného scénáře, knížky se čtou dobre, stísněný pocit přetrvává a nejde se odtrhnout! Moje jediná výtka je k ilustracim, v knížce jsou vždy před příběhem a je to takový nevitany spoiler.

04.07.2022 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tak to bylo super! I když jsem skleněný trůn docetla nedávno, mám sto chuti si ho dat znovu. Bylo mile se podivat do Celeaniny minulosti coby nájemné vražedkyně. No, chvíli mo bude trvat, než se odpoutam od světa Skleněného trůnu a začtu se do něčeho dalšího …

02.06.2022 5 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

(SPOILER) Roky čekání! Nedávno jsem přečetla i ty 3 předchozí, abych si oživila paměť, Kostičas prostě miluju, ale tohle bylo docela zklamání. Naprosto souhlasím, ze francouzské věty mohly být přeloženy do češtiny, protože jsem se nechytala. Paige jsem v jednu chvíli měla chuť zabít sama! Moc doufám, ze v dalším díle se vrátí původní kvalita a že to nebude trvat další 4 roky!

PS ani na chvíli jsem nepochybovala, ze by Strážce zradil a stejně tak nevěřím, ze umřel! :D

26.05.2022 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Proste wow! Velkolepé finále, jak já brečela! Za čas se k sérii určitě vrátím znovu a nejsem si jistá, jestli se teď do něčeho zakousnu stejně, jako do skleněného trůnu! 5*

08.05.2022 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

(SPOILER) A mě to teda nudné nepřišlo. Chaol je jedna z mých oblíbených postav, takže i když předchozí díl skončil tak, jak skončil, jsem rada, ze Sarah věnovala cely díl tomu, co se dělo s nim. A už podruhé jsem brečela jak želva, když to vypadalo, ze zase umře! S Yrene tvoří úžasný pár a jsem strasne zvědavá, jak to všechno dopadne!

13.03.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Jooo Darcy opět nezklamala. Ač je jako u předchozích jasne, jak všechno dopadne, tak atmosféru umí popsat fakt paradne! Těším se na další :)

10.02.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Toto téma bežně nevyhledávám. Ke knížce jsem se dostala v rámci výzvy a společného čtení Knižních Závisláků.
Přečteno za odpoledne. Opravdu silný příběh. Nedokážu si ani představit ty hrůzy, kterými Eddie musel projít. Hrdý Němec a až potom Žid, ale v očích Němců Žid a v očích ostatních Němec.
Neuvěřitelná vůle k životu a rozhodně teď mám o čem přemýšlet.

09.02.2022 5 z 5