Šepot v mlze

Šepot v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495230/bmid_sepot-v-mlze-h67-495230.png 4 296 60

Černá zima série

< 3. díl >

Clare a Dorran navzdory všem předpokladům stále žijí, ale úleva, kterou získali záchranou z Helexis Tower, je pouze dočasná. Dorranovi je po Ezrově experimentální léčbě stále hůř a není jasné, jestli vůbec přežije. Clare tuší, že jeho jedinou šancí je experimentální ústav v Evandalu, v němž údajně přežívá skupina vědců, kteří by mohli přečíst Ezrův opravný kód na zničení thanitů. Clare však především doufá, že se jí podaří zachránit umírajícího Dorrana. Do ústavu jsou to tři dny cesty, ale Clare si není jistá, je-li v jejich silách k němu vůbec dorazit. Cesta je plná nástrah a nebezpečí, ale to největší na ně číhá přímo v jejich středu… Děsivý nový svět poznamenal všechny kolem a Clare musí bojovat, aby ochránila své nejbližší. S hrůzou si ale uvědomuje, že některým již není pomoci.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Fobos

Whispers in the Mist , 2020

petrulka
18.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Úplně před očima vidím ten příliš široký úsměv, ve kterém je nějak moc zubů. Tohle je vynikající zápletka, boj Bethany se sebou samotnou je mrazivý, děsivý. Je to nejlepší z celé knihy. Cíl cesty je dosažen, ale zdaleka není vyhráno. Až na přeslazený vztah dvou hlavních postav je to fajn čtení.

Evkaha
13.03.2024 3 z 5

No... tady už teda víme co se stalo, jak a možné řešení. Výhoda knihy, jsou krátké kapitoly, které většinou končí tak, že potřebujete číst dál a proto čtení pěkně ubývá. Taky se tady toho děje víc, možná až moc, ale ok. Teď už je jasné, že musím do ruky vzít i poslední díl.

Deia
25.01.2024 3 z 5

Táto časť sa mi opäť čítala ľahko a rýchlo, stránky mi ubiehali jedna za druhou. Príbeh sa mi aj celkom páči, baví ma čítať o novom svete plnom Vyzáblých. Je to celkom napínavé, akčné, stretnutia s Vyzáblými sú časté a má to celkom spád. Niekedy je tých stretnutí ale až príliš veľa a náhody sa mi zdajú až príliš nepravdepodobné. Najväčší problém ale stále mám s postavami. Clare mi už v minulej časti strašne liezla na nervy a aj keď som dúfala, že sa to zlepší, tak nie. V istých ohľadoch sa to ešte zhoršilo, keďže pribudla nová ženská postava, ktorá musí všetko riadiť a s Clare sa neustále hádali. Ale musím povedať, že vývoj danej postavy ma dosť prekvapil, to som vôbec nečakala. A ani myšlienkové pochody Clare ma nebavili. Tiež ma občas zarazili isté (nielen) časové nezrovnalosti. Poslednú časť si ale určite prečítam, lebo som zvedavá, ako sa to celé uzavrie.

Peťula91
17.01.2024 4 z 5

Další poutavý díl ze série, kde se tentokrát hlavní hrdinka Clare vydává do výzkumného ústavu v Evandalu, aby zachránila Dorranovi život.
Musím říct, že v tomto díle bylo oproti ostatním více napětí a pro mě i více nečekaných zvratů (Beth) :-D Určitě se těším na závěrečný díl, který už mám rozečtený. :-)

čef
10.11.2023 4 z 5

Další dílo o životě po celosvětové katastrofě plný dobrodružství a ohrožení života hlavních hrdinů. Vyzáblí mají hlad a tak sežerou, na co přijdou a je jich tolik, že se musí jen zabíjet a zabíjet, je to tedy také pěkný horor. Nesedí mi to.

VMJoze
22.10.2023 2 z 5

Popravdě vůbec nechápu ta vysoká hodnocení. Za mě nejhorší díl série. Absolutně nula wow efektů, předvídatelný děj, akční scény bez napětí, celé takové odfláknuté, i to finále totálně bez wow momentů. A ta neskutečně otravná romantická linka příběhu? To už nebudu raději ani komentovat

saryk93
20.09.2023 5 z 5

Koukám, že komentáře si zde dost protiřečí (buď je z knihy člověk nadšený, nebo mu leze krkem), za mě byl tento díl skvělý! Série je každým dílem lepší a lepší, narozdíl od předchozích dílů je tento třetí napínavý a poutavý od začátku až do konce. Přečetla jsem ho během pár dní (a to je u mě co říct, na čtení mám celkem málo času). Na jednu stranu chápu, že spoustě lidem vadí ta romantická dějová linka a údajně příliš zamilovaný Dorran S tímhle já ale nemám absolutně problém (možná proto, že vlastně jednoho takového Dorrana mám doma taky ), knihu to celkem příjemně oživí a příběh se netočí jen kolem apokalypsy. Včera večer jsem díl dočetla a dnes začínám číst poslední, na který se opravdu těším a jsem velmi zvědavá, jak vše dopadne.

Jarmila97
09.09.2023 5 z 5

musím říct že tento díl mě velmi nadchl.mel více napínavých části a celkově ten příběh mě zaujal. líbí se mi celé pojetí pandemie.Celou knihu jsem hltala jen abych věděla co bude s Beth a s Dorianem,šílený napětí.nakonec se chystám i na poslední díl aby konečně věděla jak to celé skončí

Didi15
31.08.2023 4 z 5

Jak už bylo zmíněno v jednom komentáři níže, je to taková blbovinka - ale čtivá :)
Za mě asi zatím nejlepší díl, ve kterém se toho dělo poměrně dost. Oceňuji postavu Beth.

Mybooks
01.07.2023 4 z 5

Třetí díl této série nebyl špatný, ale bylo to moc dlouhé a chvílemi mě to nebavilo. Příběh se zase rozvíjel o něco více a možná si přečtu i poslední díl.

Princezna22
28.06.2023 3 z 5

Asi nejslabší kniha s celé série. Příběh dlouho nikam nepokračoval.. Až pak chvíli přišel převrat a už už jsem si říkala aaa konečně se něco děje.. Pár postav mi vlezlo na nervy a dorran bože tomu musí už tak hucet v... Že to není možný... Je divnej... Za mě dobrý asi... Na 3 hvězdy

zbožňuju_knihy
23.06.2023 4 z 5

Je to blbost, ale blbost čtivá :-D. Chvílemi provatováno, ale dá se.
Za 4*

.Tera.
09.06.2023 3 z 5

Přečetla jsem toho od autorky docela dost, ale tahle kniha mi zatím přišla nejslabší. Zombie apokalypsa, kterou všichni důvěrně známe... Příběh se strašně dlouho nikam neposouval, napětí nulové a situace předvídatelné.... :-(

SilvieSisinka
06.06.2023 5 z 5

Opět úžasné napínavé čtení,těším se na poslední díl

petra1773
04.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Dikybohu za Beth, která doprovázela naší dvojici tak dlouho. Musím se přiznat, že ve chvílich, kdy dostala agresivní záchvat a začala Clare vyčítat co mohla, jsem ji v duchu tleskala a fandila ji. Chvíle, kdy ty dva byli spolu sami, jejich věčný otlapkavani a ochranovani už vážně nedávám a je to pro mne fakt otravné. Trochu jsem i doufala, že autorka nechá Dorrana umřít, ale bohužel. Jinak příběh jako takový, prostředí i popis Vyzablích je fakt dobrý a líbí se mi. Škoda jen, že ho autorka kazí vnucovanim romantické linky.

Veronika_mad
30.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu ze série jsem přečetla nejrychleji. Oproti prvnímu a druhému dílu je napínavější, takže jsem musela číst dál a dál. Zatím nejlepší díl série, už se nemůžu dočkat, až začnu číst poslední díl. Jsou tam teda věci, nad kterými jsem se pozastavila. Beth... Když prasklo, že je Vyzáblá, proč nesháněla zásoby sama? Vyzáblí jí nevidí a ignorují, tak se klidně mohla do střediska vrátit. Další věc je ta romantika! Ve třetím díle jí není tolik, ale stejně mi zůstává rozum stát nad tím, jak je Dorran zamilovaný. V normálním životě bych ho měla za podivína (trochu styl Joea Goldberga z You). Ale celkově zatím nejlepší díl. Uvidíme, jaký bude ten poslední :)

Duchoslp
30.04.2023 4 z 5

Třetí díl byl zatím absolutně nejlepší. Děj má spád. Celou cestu jsem prožívala s Clare a Dorranem. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc zvědavá na závěrečný díl

Nikusha
24.04.2023 3 z 5

Ani tento jako předchozí dva mě nijak neoslnil. Stále se opakující situace a hlavně chování postav mě už vytáčí. Hlavně Dorran. Ten už musí mít ty kulky úplně před výbuchem, protože pořád vyznává lásku, už se i stihl zasnoubit a přitom si chudák ještě ani neužil. To cukrování je už fakt spíš otravné. Co se týče Beth, tak ta linka byla zajímavá od té chvíle kdy vyšla najevo pravda, ale taky mě časem štvala. Zkusila jsem to, chvílemi mě to i bavilo, ale ten čtvrtý díl mě asi už ani neláká.

Dandulka
13.04.2023 3 z 5

Autorka se nám pomalu vyčerpává. Tenhle díl už se m tolik nelíbil jako ty předchozí. Je to škoda, protože série se mi až dosud moc líbila.

Pavlína2019
07.04.2023 5 z 5

Tak to je ale výborná záležitost!!

Musím podotknout, že knihy tohoto žánru vůbec nečtu.
Výjimkou je tato série a "strašidelné domy".

Paní autorka skutečně umí psát.
Paráda.
Přitom dějová linka je tak jednoduchá, nepřeplácaná postavami ani dějem - popisy situací a prostředí jsou vynikající.

Možná tím, že tyto knihy nečtu, neznám je, takže mi to je vzácné - ale představa toho, kde se děj odehrává a co se děje, mě nadchla. Moc mě to bavilo!

Prostě se nedá přestat číst, nedá se knihu odložit.
Moc se mi to líbilo a určitě doporučuji!