mondulinecka mondulinecka komentáře u knih

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

(SPOILER) Kniha mi doma ležela už nějakou dobu, nejak se mi do ni moc nechtělo. Nicméně přečteno rychle, tema postapokalyptickeho světa bylo rozhodne zajimave, čtivé, napínavé, smutné, vystřídala jsem snad všechny emoce! Konec mě docela zklamal, po všech utrapach, které Ed musel a překonal, se nakonec shledá s rodinou, aby o ni v zápětí zase přišel. Asi už jsem od Darcy moc zhyckana happy endama, ze je cekam v každé knize.

09.09.2023 4 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Knihu jsem měla jako e-knihu zdarma, normálně bych se k ni asi nedostala. Nicméně to nebylo vůbec špatné. Humorná detektivka o partě důchodců, kteří najdou na golfovém hřišti mrtvolu. A konec mě pobavil nejvíc!

05.09.2023 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Ach! Tolik různých pocitů! Jsem ráda, ze dostala prostor i jiná postava, než jen Feyre. Nesta je jedna z postav, u které jsem moc nevedela, co si o ní myslet. Knížka se četla sama, papírové porno jak vyšité, ale rozhodne pecka. Jsem zvědavá, jestli se bude ještě s touto sérii pokračovat, osobně doufám, ze ano

05.09.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Jo, Darcy mě asi nemůže zklamat. Další kniha přečtena jedním dechem, není nouze o mrazení v zádech a celkově napínavé čtení. Za mě zatím taky vede Černá zima, ale Pod Hladinou rozhodně stojí za přečtení! Jen doufám, ze bude Darcy tímto tempem pokračovat, ať se knihovnička hezky plní :D

05.09.2023 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Knizku mi půjčila kolegyně. Přečteno za dva večery! Napínavé od začátku do konce. Chvílemi to bylo už trochu přehnané, matka působila opravdu nesmrtelným dojmem, nicméně mě to bavilo a stránky jsem hltala, abych se dozvedela, jak to dopadne!

02.09.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Trochu mi trvalo se tím prokousat, ale bylo super. Chvílemi opět porno na papíře, ale už to tak nejak u autorky cekam. Tusila jsem, ze konec bude brutální, když další díl ještě není, ale WTF??? Propojení s dvorami jsem teda fakt nečekala! No nezbývá, než si počkat na pokračování!

31.08.2023 5 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Ke knize jsem se dostala úplně náhodou, a rozhodne to bylo super, četlo se s lehkosti a rychle. Zadne převratné dílo to není, ale oddechovka parádní, já jsem spokojena.

28.08.2023 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se zacetla, začátek je opravdu narocny, hodně popisováni, vysvětlování a člověk stejně moc nechape, každopádně jsem rada, ze jsem vydržela, protože pak se to rozjelo a už bylo poměrně těžké knihu odložit :) takže doporučuji, nevzdavejte to, je to super, spousta emoci k tomu a jdu na druhy díl!

14.07.2023 5 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

(SPOILER) Knihu jsem dostala jako eknihu zdarma, do mých obvyklých témat to nespadá, ale jsem rada. Některé pasáže byly zdlouhavé, ale nepřišlo mi, ze by tam byly úplně zbytečně. Námět opravdu zajímavý, mě to rozhodne bavilo. A konec mě taky dostal, to jsem nečekala a určitě bych si přečetla i pokračování, co se dělo po Bramově odeslání souboru, to si úplně říká o dvojku!

09.07.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak tohle byl za mě ten nejlepší díl! Sice byly chvíle, kdy mě Sága i Joona trochu rozcilovali, ale od půlky už jsem se nemohla odtrhnout a ač zítra vstávám do práce, tak jsem to proste musela dojet do konce (1:33 hod) :D jsem plna všemožných dojmu a neskutecne se těším na další dil!

26.06.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Proste a jednoduše, Lars Kepler neumí zklamat. Joona je proste borec a ač mám Sagu rada, tak jsem ji nijak zvlášť nepostradala. A hurá na pavouka!

24.06.2023 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Už po několikáté! Když Joona řekne, že to je tak, tak je to prostě tak! Další napinava pecka z pera Larse Keplera, Joona je prostě frajer a knížky mě neskutečně baví!

20.06.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

No z této knihy mám také dost rozporuplné pocity. Bylo to něco úplně jiného, na co jsme u Darcy zvyklí. Dlouho jsem se nemohla začíst, moc jsem nechápala, co se vlastně děje a tak nejak jsem jen čekala, co se z toho vyklube. Prvotní zklamání ovšem téměř dohnal konec, ten jsem doslova hlatala a vysloužil si tím celé 4* Darcy mám ráda a ač jsem dříve psala, že nás už moc nemá čím překvapit, budu vděčná, když se vrátí ke klasickým strasidelnym domům, tak jak je známe :)

16.06.2023 4 z 5

Bledý snílek / Píseň úsvitu Bledý snílek / Píseň úsvitu Samantha Shannon

Bylo to super! Kosticas fakt miluju a tohle bylo prijemne rozšíření o to, co bylo před, tedy Paigeiny začátky u Jaxona a druhá povídka o tom, co se dělo po 3. Dílu, před Paříží, s par flashbacky do prvního Šeolu. Jo, určitě si zase brzo dam celou sérii, snad čekání na 5. Díl nebude trvat tak dlouho, jako na 4.

01.06.2023 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak u Lovce králíků opravu nebylo těžké uhodnout, kdo je vrah, nicméně mi to na požitku neubralo. Nechutný popisy vražd? Tak to si zkuste přečíst Chrise Cartera :D za mě opět 5* Joonu prostě miluju a Kepler je moje krevní skupina!

18.04.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Proste pecka! Napínavé od začátku až do konce a podle mě teda vrah nebyl jasnej vůbec! A to už to čtu podruhé a stejně jsem byla znovu překvapena. Kepler proste umí a hurá na další

12.04.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Čtvrté pokračování Joony Linny a už je jasný, ze se budu opakovat. Kepler je proste moje krevní skupina a neskutecne mě to baví! Člověk by řekl, ze s dalším pokračováním to bude slabší, ale je to prave naopak. V písečném muži se konecne dozvídáme víc o Jurku Walterovi. Co mě překvapilo je, ze ač jsem sérii už četla, tak jsem skoro všechno zapomela (po tom množství jiných severských detektivek se není moc čemu divit), takže jsem rada, ze jsem po sérii sáhla znovu a hezky si to před Pavoukem připomenu.

09.04.2023 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Další pokračování Joony Linny a opět super. Četlo se opět dobre, rychle, zvraty byly také. Nesouhlasím s některými komentáři ohledně holek z Birgittina dvora, myslim, ze vulgarismy a celkove agresivní chování dobre odráželo celou situaci okolo nich a kdyby to bylo same sluníčko a kytičky, tak by mi to asi vadilo víc. Nicméně na scénu se konecne dostává Joonova manželka a dcera a spolu s nimi i Jurek Walter. Takže hurá na další. Kepler mě opravdu baví!

05.04.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Druhé dobrodružství Joony Linny. Opět napínavé, čte se proste samo! Já bych asi nevynechala nic, spoustu zmíněných věci se brzy rozplete a objasni, takže hurá na další! Řekni to ano Joono, zase jsi měl pravdu!

01.04.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První dobrodružství komisaře Joony Linny. Po letech nastal čas, abych si celou sérii přečetla znovu, abych si ji před Pavoukem zase oživila. Tehdy to byla moje první severská detektivka a i na podruhé to bylo super. První díl se točí hlavně okolo Erika, podle kterého kniha dostala název. Napínavé to bylo od začátku až do konce a hurá na další! Bylo tu zmíněno, ze Joona působí jako nouma. Ne ne ne, Jonna je super, jen zde neměl tolik prostoru jako v dalších dílech :)

29.03.2023 5 z 5