mondulinecka mondulinecka komentáře u knih

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Tuhle knizku jsem měla jako e-knihu zdarma, hodila se do výzvy, tak jsem si řekla proč ne .. a pak jsem si řekla ne a ne a ne. Hodně těžce přečtena první povídka, podle které se cela kniha jmenuje, pak asi další 3 stránky povídání autora o te povídce a proste ještě jednou ne! Nerada knížky vzdavam, ale tohle by byl pro mě opravdu hodně spatne strávený čas.

27.01.2022 1 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po přečtení některých komentářů jsem začínala číst s menší obavou a úplně zbytečně! Tohle byla stejná jízda, jako předešlé 2 díly! A já se nemůžu dočkat, jak tohle celé nakonec dopadne! Ilan je sice občas na facku, ale je to furt jen puberťák, no :-D takže za mě opět 5* nemělo to chybu!

07.11.2021 5 z 5

Papírový dům: Profesorův deník Papírový dům: Profesorův deník Ivan Tapia

Tak tohle je naprostý “must have” pro všechny fanoušky seriálu! Úniková kniha vypráví o Profesorově příteli z dětství. Nechává mu dopisy a hádanky, které musí rozluštit a na konci ho čeká odměna v podobě velké sumy peněz.
Jakožto milovnici knih jsem ovšem nedokázala do knihy ani psát, natož stříhat, takže ptáčky jsem oskenovala. Každopádně příjemně strávených pár večerů a rozhodně doporučuji!

26.10.2021 5 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

(SPOILER) Kniha byla rozhodne ctiva, paradne napinava.
Co se stalo s Djatlovovou výpravou doopravdy se asi nedozvíme (vím, ze oficiální verze byla lavina, nicméně jako milovníka tajemna a záhad mě to nepřesvědčilo).
Každopádně vyprávění výpravy, doplněné autentickým fotografiemi se mi líbilo, možná bych si i dokázala představit tento konec, sovětské pokusy na lidech, které se zvrhly..
Vyprávění ze současnosti z pohledu spisovatele Coreyho mě také bavilo, nicméně jednu hvězdu dolu dávám za zdlouhavé vyprávění o pobytu v jeskyni a setkání s Yettim.
Trochu jsem se obávala, po čtení komentářů, nicméně za mě to bylo dobre, určitě (rozhodne za tu atmosféru) stojí za precteni!

13.10.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jo, tak tohle byla opět pecka! Napínavé, neslo se od toho odtrhnout. Už abych držela další díl!

11.10.2021 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Nebylo to špatné, ale Naslouchači se to zdaleka nevyrovnalo. První část, po které je vlastně kniha pojmenovaná mě asi bavila víc, pokračování ale ještě zvážím.

04.10.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedním slovem - wow! Hledala jsem knihy podobne Samanthe Shannon a její Kostičasové sérii a vyskočila na mě tato. Kniha přečtena za jeden den, proste to neslo odložit! Velice čtivé, hlavní postava Ilan sympatická, při kapitolách okolo odkazu na Ďatlovovu výpravu jsem snad ani nedýchala! Chvilema jsem nevěřila, ze čtu českou autorku! Klobouk dolů, kdybych mohla dat víc hvězd, tak to udělám a nemůžu se dočkat, až se pustím do pokračování!

02.10.2021 5 z 5