Oidipův návrat

Oidipův návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16979/bmid_oidipuv-navrat-i5w-16979.jpg 4 24 12

Psychologický román je pohledem do nitra stárnoucího muže trpícího oidipovským komplexem, který se nedokázal přirozeně vyrovnat se smrtí své matky. Psychologický román zpracovává téma oidipovského komplexu. Jan neprožil normální dětství a dospívání, jeho matka zcela ovládla jeho život. Když zemřela, nyní již 55letý Jan trpí depresí, má problémy v práci. V návalu vzteku spáchá zločin... Pak najde matčin deník - plný sexuálních zážitků - a odhalí tak mnohá tajemství. Jan ale selže znovu - v kritickém okamžiku se svou novou přítelkyní. Kruh vyšetřování kolem Jana se stahuje... Román budete číst bez dechu.... celý text

Radka1911
25.05.2023 4 z 5

Od autorky jsem již četla knihu Neposkvrněné početí která se mi líbila, i v této knize zpracovává téma duševní poruchy.

mondulinecka
22.09.2022 4 z 5

Není to kniha, po které bych normálně sáhla, přečtena po doporučení kolegyně. Každopádně také přečteno jedním dechem, jen ten konec mi přišel takový rychlý. Ale celkove dojmy jsou dobré.

lil320
12.07.2022 5 z 5

Mně se to moc líbilo a také jsem to četla jedním dechem.

1Iwule
02.03.2021 4 z 5

Stojí za přečtení, opravdu jsem jej četla "jedním dechem". :-)

Katka2382
20.05.2020 4 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno, ale líbila se mi.Má to děj a spád,čte se dobře.

Zorka
24.01.2020 3 z 5

Celý román na mě působil trochu "zastarale" jako ubrus Janovy maminky. Jako by se odehrával mnohem dříve než v období, ve kterém byl napsán. Začátek byl docela fajn, snaha o zápletku pak už mi připadala trochu divná, stejně jako citace z deníku Janovy maminky, o závěru ani nemluvě. Za mě průměrné dílo, které má honosný antický název a kromě jiného dost otřesnou obálku.

Guepp
10.11.2019

I když mám knihy autorky velmi ráda, tímto jsem se nedokázala prokousat a knihu asi po šedesáti stranách odložila.

Oli1104
30.07.2019 4 z 5

Knihu jsem koupila za 5 Kc, vyrazovala ji jedna knihovna.
Cetla se mi skvele, pribeh byl skvely, konec ale myslim zaslouzil vice propracovat.
Autorku jsem neznala, kazdopadne od ni vyhledam dalsi knihy.

Janaves
24.06.2019 4 z 5

Byla jste překvapená a to mile. Stojí za přečtení.

maličkán
19.12.2018 4 z 5

Moc se mi do této knihy nechtělo, ale byla jsem příjemně překvapena.Za mě 4 hvězdičky.

1alena1
04.03.2013 4 z 5

Velice zajímavě popsána až chorobná závislost hlavního hrdiny na své matce a možná až přehnaná zrůdnost jeho chování díky tomu, že se ze závislosti na matce neumí vymanit ani po její smrti. Neobvyklé téma, perfektně popsané, doporučuji k přečtení.

tygrilady
14.11.2012 3 z 5

Nemastné,neslané,kniha mě nijak extra nenadchla stejně jako její neposkvrněné početí ........

Anna Hessová
česká, 1945 - 2015