MirkaProk MirkaProk komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

tak za mě tato kniha docela zklamání. Ale tím, že byla prezentována jako bestseller, tak jsem od toho čekala asi víc. Ne, že by se nedala číst, ale rozhodně jsem už četla lepší knihy

18.10.2018 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Četla jsem všechny díly a i tento se mi celkem líbil, ale už je toho asi moc a podle závěru je jasné, že bude další pokračování a ani nevím, jestli se mi bude chtít další díl číst. Myslím, že honba za švýcarem už by měla skončit

18.10.2018 2 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Velmi drsný příběh. Až k neuvěření jak jde člověku vymýt mozek, což asi u dítěte není zase tak těžké. Pro mě trochu nepochopitelné, že se nepokusila nějak zachránit, když už byla dospělá a měla přístup na internet, nebo měla možnost vyjít mimo dům, ale kdo to nezažije, tak asi nepochopí. Obdivuji její statečnost, jak se se vším vyrovnala po záchraně.

02.10.2018 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Musím říct, že tento příběh se mnou otřásl. Je to šílené, co matka dokázala, kvůli majetku. Nedokážu to pochopit. Mám dvě děti a nikdy bych je neopustila, ani kdybych měla být díky tomu nejbohatší člověk na světě, protože to největší bohatství jsou právě moje děti. Tak od 3/4 knihy mi ta jejich matka šíleně lezla na nervy a začala jsem ji nenávidět zrovna tak, jak její dcera. Jinak příběh i přesto, že je šílený, tak se mi líbil a určitě si přečtu další díly, jelikož jsem zvědavá, jak se osudy dětí budou dále vyvíjet.

24.09.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha je čtivá, díky tomu přečteno za 2 odpoledne, ale musím konstatovat, že z nějakého důvodu a ani nevím z jakého, mě nějak moc nenadchla a to i přesto, že mám tento žánr ráda.

13.09.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Nesbo je můj oblíbený autor, tak jsem musela samozřejmě přečíst i tuto knihu. Tuto knihu jsem četla o trochu déle, protože i přesto, že konečný závěr je, že se mi líbila, tak se mi nějak těžce četla. Je to trochu jiná kniha, než na jaké jsem od Nesba zvyklá, ale i tak hodnotím kladně. Skvěle vylíčeno, co se z člověka může stát v touze po absolutní moci, která je doprovázena užíváním drog. Na začátku knihy mi byl Macbeth sympatický a naopak Duff mi nesedl, což se samozřejmě v průběhu příběhu změnilo. Bylo mi líto některým postav, které musely zemřít (hlavně jeho náhradního otce, který ho vytáhl ze srabu) a díky tomu jsem začala Macbetha úplně nesnášet. Jinak celkově se mi kniha líbila a doporučuji k přečtení.

10.09.2018 4 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Tuto knihu jsem přečetla pouze z důvodu, že mám malého syna u kterého mám podezření, že má ADHD. Ve spoustě momentech jsem měla pocit, že se píše o mém synovi. Začal pozdě mluvit, hyperaktivita, kterou střídá únava doplněná agresivitou, nesoustředěnost atd. Knihu jsem v podstatě dočetla pouze proto, že mě zajímalo, jak se u Kryštofa dále vyvíjí povahové rysy a že třeba najdu radu, jak se ke svému synovi chovat. Jinak příběh jako takový mne moc nezaujal.

28.08.2018 2 z 5

Portugalské velehory Portugalské velehory Yann Martel

Kniha mi byla doporučena a u první povídky jsem si říkala proboha, co to je za knihu a dokonce jsem uvažovala, že ji nedočtu. Jelikož knihy neodkládám nedočtené, tak jsem se jí nakonec prokousala a dobře jsem udělala. První povídka mě moc neuchvátila, ale je potřeba ji přečíst, protože je provázaná s druhou i třetí povídkou. U druhé povídky na mne nezajímavý a trochu zdlouhavý rozjezd, ale po chvíli už jsem písmenka doslova hltala a třetí povídka se mi líbila nejvíce. Celkové hodnocení je, že je to zajímavá kniha, která se mi ve finále moc líbila, musela jsem na ni ještě dlouho po přečtení myslet a doporučuji k přečtení

13.08.2018 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Po přečtení komentářů jsem se rozhodla, že si tuto knihu přečtu a musím zhodnotit, že se četla celkem dobře a bylo to občas i napínavé, ale na můj vkus až moc překombinované, asi z důvodu udržet čtenáře v napětí, jak to asi dopadne, ale podle mého, méně je někdy více

03.08.2018 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Nejdříve jsem viděla film a ani jsem nevěděla, že existuje kniha. Kniha mi byla doporučena a samozřejmě kniha je podrobnější (ve filmu chybí některé scény a to docela zásadní). A co říci ke knize. I přesto, že se mi líbila, tak jsem se nějak nemohla začíst a trvalo mi 4 dny než jsem ji celou přečetla, ale i tak mohu knihu doporučit. Vše je velmi sugestivně vylíčeno a závěr knihy je "zajímavý". Samozřejmě verze se zvířaty je lepší, ale obávám se, že se ve skutečnosti odehrála druhá varianta (vždyť jak Japonci říkají: a kdo by odemkl klece zvířatům) a nejspíš by se každý zachoval jako Pí, pud sebezáchovy je silný. A pokud je druhá verze příběhu pravda, tak je to vlastně na jednu stranu úplně šílené a člověk, který by to zažil musí být poznamenaný do konce života a nejsem si jistá, jestli tento příběh může někoho obrátit k víře v Boha.

30.07.2018 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Kniha se mi velmi líbila. Zajímavý příběh s ještě zajímavějším a překvapivým koncem. Dlouho po přečtení jsem musela na tu knihu myslet

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a nejdřív jsem ji odložila z důvodu počtu stránek. Když jsem ji začala číst, tak mi chvíli trvalo než se mi podařilo začíst a říkala jsem si proboha, co jsem to dostala za knihu. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem zjišťovala, že kniha je geniální a nakonec přečteno za 3 dny. A Lisbeth je frajerka, která získala mé velké sympatie

Playground Playground Lars Kepler

Kniha se mi moc líbila. Je to úplně jiný styl, než je člověk zvyklý, ale velmi zajímavé a nevšední téma

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihy o lásce nepatří mezi oblíbené a do čtení této knihy jsem pustila po doporučení a nelituji. Není to sice kniha, kterou bych chtěla číst někdy znovu, ale líbila se mi a ke konci knihy jsem bulila jak želva

25.07.2018 5 z 5

Geniální kniha plná humoru. Setkala jsem se už i s názory, že je to stupidní kniha, ale vždy musím odporovat a všem knihu doporučuji

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další skvělá kniha od Cartera

Zloba Zloba Chris Carter

kniha podle skutečné události, tak to je celkem děsivá představa, jaké lidi chodí mezi námi. Jinak samozřejmě kniha za mě bomba, ostatně jako všechny knihy od Cartera

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět drsná kniha od Cartera. To on-line hlasování mě celkem dostalo a musela jsem přemýšlet, jak by to asi dopadlo, kdyby to byla realita a obávám se, že úplně stejně jako v knize. Jinak samozřejmě bezva čtení pro lidi, kteří mají rádi tento žánr a já tedy mezi ně rozhodně patřím

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

knihy od Cartera mám fakt ráda a tato samozřejmě patří mezi ně. Každou jeho knihu přečtu za jedno maximálně dvě odpoledne. Děj má spád hned od začátku a člověk se u knihy nenudí a ještě se mi nikdy nepodařilo odhalit pachatele a to je to, co na takovýchto knihách miluji, jak je člověk na konci překvapený. Za mě určitě tuto knihu doporučuji

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Super kniha. Děj má spád hned od začátku. Přečteno velmi rychle a rozhodně pro ty kdo mají rádi tento žánr doporučuji k přečtení

24.07.2018 5 z 5