Uloupený život

Příběh dívky, která se v jedenácti letech stala obětí únosu. Desátého června 1991 se Jaycee probudila jako jindy, ale netušila, že večer se už do svého pokoje nevrátí. Cestou do školy ji unesl neznámý muž, zavřel ji do vlhkého sklepa, kde ji znásilňoval a držel celých osmnáct let. Bez lékařské pomoci porodila dvě děti. V současné době vede nadaci na pomoc podobně postiženým rodinám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159556/uloupeny-zivot-JJ6-159556.jpg 4.271

A Stolen Life (2011)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

MirkaProk

Velmi drsný příběh. Až k neuvěření jak jde člověku vymýt mozek, což asi u dítěte není zase tak těžké. Pro mě trochu nepochopitelné, že se nepokusila nějak zachránit, když už byla dospělá a měla přístup na internet, nebo měla možnost vyjít mimo dům, ale kdo to nezažije, tak asi nepochopí. Obdivuji její statečnost, jak se se vším vyrovnala po záchraně.

Nixa
18.10.2017

Tohle byl opravdu silný příběh! Jaycee jsem nesmírně obdivovala za to, že byla tak silná a dokázala všechny ty hrůzy přežít. Obávám se, že já bych to asi nezvládla. Opravdu nikdy nepochopím jak je možné, že na světě jsou zrůdy co se vydávají za lidi!

Damato
07.09.2017

Tak tohle je horší, než ten nejděsivější horor. Vůbec nevím, jak hodnotit. Ale protože jsem si hned v úvodu přečetla, že autorka je hlavní postava, pořád jsem si říkala, že to dobře dopadne. Dobře? Malé holce ukradli dětství, ukradli ji mámu a všechno to, co každá holka - a to nejen malá, ale i už dospělá holka -vedle sebe potřebuje. Bezpečné zázemí, pocit jistoty ,láskyplnou náruč, kde se ukryje před světem...a oni ho jen odsoudili a nepověsili? Malá jedenáctiletá holka tohle všechno zažila a prožila? A ještě dokáže po tom všem založit nadaci a pomáhat podobně postiženým? Hernajs, copak to jde nechat toho bastarda aby dál chodil po téhle zemi?

Kelly99
15.02.2017

Opravdu silný příběh. Po přečtení této knihy nevím, co napsat. Neskutečné co si Jaycee musela protrpět a nejhorší je jak dlouho to trvalo. Nechápu, že neskončila v těžkých depresích. Má můj veliký obdiv. Jak tohle může někdo provést 11-ti letému dítěti? Nechápu. Silný, dramatický příběh.

Rade
19.11.2016

Co prováděli únosci s jedenáctiletou holčičkou, byl děs, nejvíc mě ale vzalo, jak unesené Jaycee neuvěřitelným způsobem vymyli mozek. Přestože celou dobu vzpomínala na svou mámu a ve svém vězení neobyčejně strádala, nikdy neudělala ani sebemenší krok tomu, aby se vysvobodila, a to ani v době, kdy již byla dospělá, mohla chodit – byť jen v doprovodu - mimo dům, měla internet a stýkala se občas i s jinými lidmi. Dokonce i na probačním úřadě při odhalení zapírala, kdo ve skutečnosti je. Zmanipulování a pro svobodného člověka nepochopitelná závislost na únoscích...

dee95
01.11.2016

Wow, je neuvěřitelné co dokáže člověk přežít, co dokáže přežít malá holčička. Stejně jako je neuvěřitelné jak moc bolesti je schopen způsobit jeden člověk a lhostejnost jeho okolí. Velmi krutý a drsný příběh napsaný s neuvěřitelnou otevřeností a upřímností. Jaycee jsi úžasná.

P.S. velmi jsem ocenila za každou kapitolou z minulosti dnešní pohled na věc.

iva.gracova
29.08.2016

Kniha popisující krutý a nemilosrdný osud jedenáctileté dívenky, která byla nucena dospět v tak brzkém věku a zároveň odsouzena k tomu, aby se do skutečného světa dospělých lidí mohla podívat až po dlouhých 18 letech vězněných v zajetí dvou šílenců... Snad budu vůči svému okolí méně lhostejná po přečtení této knihy... Hodně štěstí Jaycee Dugardová.

janaky
23.08.2016

je to zaujímavá kniha, keďže je napísaná podľa skutočného príbehu. Pri niektorých riadkoch, oprava: pri všetkých riadkoch mi behali zimomriavky po tele. Mnohokrát som sa zamýšľala nad tým, ako je možné, že existujú ľudia, ktorých si nikto nevšíma a nikdy nevieme, kto ako skončí. Je mi veľmi ľúto, že autorka, dievčatko, muselo prežiť toľko nepohody, väzenia a násilia. Toho chlapíka (ako to tu mnohí píšu) by som dala vykastrovať, ponúkla by som mu kreslo a ešte všeličo iné. Je to veľmi ťažké hodnotiť, hlavne ak sa budíte ráno s vedomím, že neviete, čo si oblečiete a prečo musíte ísť do práce ak sa vám nechce. Po tejto knihe mám pocit a myšlienky, že by sme si mali uvedomiť, že nemáme byť sebcami, ktorí sa starajú len o seba a svoje potreby. A myslieť aj na druhých, príp. pomáhať podobným dievčatkám, malým deťom, ktoré sú na tom podobne ako bola autorka.

Pred autorkou skláňam klobúk dolu z hlavy, že sa vedela vrátiť do čias neustálych obáv, strachu, znásilňovania a klamstiev. Túto knihu odporúčam prečítať. Upozorňujem, že spotrebujete min. 2 krabice vreckoviek.

Verush
22.06.2016

Člověk se takhle v klidu opaluje na zahradě.. S džusem a sušenkou.. Všechny své blízké na vzdálenost pár kilometrů.. Ví, že je brzo uvidí nebo minimálně může vidět.. A do toho si vezme tuhle knihu.. Neumím si a ani si nechci dokázat představit čím vším si J. musela projít a přežít.. Nechápu, že necítí nenávist.. Já bych tomu chlapovi přála křeslo.. Sebral jí kus života, prakticky celý, protože takovéhle vzpomínky nezmizí.. U takových knih vždycky cítím zvláštní pocit, že moje starost je, kam půjdu v pátek na večeři a že bych si už opravdu měla uklidit svůj pokoj.. Nejhorší je, že takových lidí je a bude víc než dost.. Co ubližují malým dětem.. Ani nejhoršímu nepříteli bych nepřála, aby mu tohle nekdo udělal a neskutečně J. obdivuju za to co dokázala a ještě určitě dokáže..

anoti
06.05.2015

Po prvních pár stránkách jsem si myslela, že knihu odložím a raději to nebudu číst, protože hned bylo jasné, že to bude odporné-Už jen s jakým dětským nádechem to bylo psané, tak nevinně a neposkvrněně a přitom víte o čem to bude....V dobu, kdy její matka uslyší, že se našla její dcera jsem propadla pláči a musela jsem se chvilku uklidňovat, než jsem četla dál. Jsem značně empatická a takové věci těžko rozdýchávám.

Ditules
23.04.2015

Jaycee má můj velký obdiv, že dokázala přežít 18 let s únoscem a ještě porodit a vychovat 2 děti! Navíc o tom ještě napsat knihu. Tleskám a zároveň je mi z toho všeho hodně smutno.

Miška.Miška
13.03.2015

Nepochopím jak někdo může udělat něco takového malé holce. Je mi z toho zle .

Lauralex
08.06.2014

Tohle by se nemělo hodnotit, aspoň já si na to neodvažuju mít právo. Není to vhodné. Je to opravdový příběh, co se stal, a o to je to horší. Člověk vlastně ani neví, co k tomu říct. pamatuju si to živě a stále mě z toho mrazí.

Nastaly slabší chvíle, kdy jsem myslela, že to nedokážu dočíst, ale potřebovala jsem vědět, že to dopadne dobře. Dobře je v tomto případě špatné a nemístné slovo, tohle už dobré být ani nemůže, nicméně díky bohu, že alespoň tak. A pak taky už kvůli Jaycee. Ona to musela prožít, já to jen čtu v bezpečí a teple svého domova. Čtení to není lehké, ale celou dobu jsem si říkala, že to dočíst prostě musím a chci, nesmím před tím zavírat oči. Člověk si uvědomí, že se má vlastně dobře i se všemi problémy a starostmi, které ho trápí.

Pro nás naprosto nemyslitelné. Člověk ráno vstane, jde do školy nebo do práce, na kterou si stěžuje, večer přijde domů, podívá se na televizi a lehne si do postele, každý den znovu a znovu. Bereme to jako samozřejmost, až nás to někdy štve, ale jaké to je pro jedenáctiletou holku, ještě dítě, která neví, co s ní bude, bojí se, může jen čekat ze dne na den a jediné, co chce, je máma.

Měla jsem šílené nutkání toho chlapa i tu ženskou uškrtit, zničit, všechno jim to vrátit, cítila jsem neskutečný vztek a nenávist a tím jsem si uvědomila ještě větší bezmoc. Že já s tím nic nezmůžu, i když bych chtěla a měla. Člověku se nechce věřit, že takové zrůdy na světě jsou, ale jsou, bohužel. I doživotí je za tohle málo.

Je to hrozné, nemělo by se to dít. Ne každý má tu odvahu a sílu o tom mluvit. Jaycee ji našla. Obdivuju jí, jak to zvládá a že se i po tom všem dokáže na svět smát. A taky obdivuju, jak miluje svoje dcery i přesto, za jakých okolností se narodily a kdo je jejich otec.

Za tuto knihu smekám, přečetla jsem ji jedním dechem, a obdivuju Jaycee, že se k tomu dokázala vrátit a všechno to napsat. A hlavně za to, že přežila.
Tleskám! 5 hvězdiček je povinnost!

Lorelei13
16.02.2014

Je naprosto příšerné, jaký šlendrián panuje na úřadech a policii! Je to jen jejich chyba, že se jí tohle mohlo dít 18 let! Shame on them all.

peterkovasona
28.11.2013

Velmi silný a děsivý příběh. Mohu ho jen doporučit :)

evasamankova
25.10.2013

Uloupený život se hodnotí těžko. Je to velmi děsivý příběh, protože je skutečný. Je nepředstavitelné, čím si mladá žena prošla a s jakými následky bojuje stále a asi bojovat bude.
Kniha není snadné sousto, v průběhu čtení jsem měla chuť ji odložit a vzít do ruky raději jinou, u které bych si odpočinula, ale...
Jako čtenář jsem měla vnitřní pocit, že tohle je ta kniha, která se dočíst musí. Jaycee byla natolik silná, aby všechny hrůzy přežila, tak já musím být odolná alespoň to přečíst. Nezavřít oči a netvářit se, že se to nestalo.
Kniha je velmi silným příběhem, dobře napsaným, přímo z ní sálá dětská nevinnost, krutost duševně nemocných lidí a především velké srdce Jaycee.

gfdsa123
20.09.2013

Velmi strhující příběh. Do poloviny knihy jsem se nemohla odtrnout. Je až s podivem co musela zažít a protrpět. Druhá polovina již není tak poutavá a některý časový úsek je dost zkrácen, přesto zanechá příběh silný dojem.

*Lucias*
23.07.2013

Precteno za noc. Mela velke stesti, ze unosce byl fakt magor, jinak by ji urcite zabil, jak uz to takbyva.

Morsie
18.06.2013

Věděla jsem, že tohle nebude lehké čtení, ale že mi z toho bude tak úzko, to jsem si nemyslela. Ale když to tak uvážím... proboha to muselo být strašné. té holky je mi tak moc líto. Vůbec si neumím představit, kdyby se to třeba stalo mně. To se představit nedá. Ono je to snad lepší. Každopádně Uloupený život jsem četla s kapesníkem v ruce. Nejsem nějak přehnaně emotivní, nebrečím u Titanicu ani u Osobního strážce, ale u téhle knihy ano. Skutečnost, krutá skutečnost mě vždycky dovede rozesmutnit. Tak jako tak, na knize nevidím jedinou chybu. Jasně, není to nic na léto, je to pořádně náročné a nenechá vás to spát, ale... no stojí za to přečíst si o krutosti, která ve světě vládne. Nejde před tím zavírat oči.

biografie únosy strach nadace skutečné příběhy

Autor knihy

Jaycee Dugardová