MirkaProk

Příspěvky

Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

Opět další skvělá kniha s Erikou a jejím týmem. Celá série se povedla. Už se těším na další díly.

předevčírem


VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Nádherná kniha. Příběh chytne a nepustí. Je šílené, kolik utrpení bylo a je na světě. Člověk si pak uvědomí, že si musí vážit toho, jaký má krásný život.

29. listopadu


Poprvé a pak pořád znovuPoprvé a pak pořád znovuLisa Moos

No, co k této knize napsat. Drsný příběh, chvílemi nechutný. A zjištění, že spousta chlapů jsou uchylní prasata.

24. listopadu


Je to i můj životJe to i můj životJodi Picoult

Krásná a zároveň velmi smutná kniha. Příběh o tom, že ať člověk učiní jakékoliv rozhodnutí, nikdy z toho nevyjde jako vítěz. Co zvolit, utrpení jednoho dítěte, nebo smrt. Nemůžeme soudit, pokud jsme to nezažili. Závěr knihy mě úplně rozsekal, bulela jsem jak želva.

03. listopadu


Temné říční proudyTemné říční proudySharon J. Bolton

Tahle série se mi líbila, ale tento díl mi přišel nejslabší, nějak jsem se nemohla začíst

03. října


Každá sedmá vlnaKaždá sedmá vlnaDaniel Glattauer

přečteno za jeden den. Příjemně to navázalo na první díl. Některé pasáže byli trochu ohrané. Chci ho, ne vlastně nechci, chci ho, ale nemůžu ho mít a tak stále dokola. Ale dopadlo, tak jak jsem si přála a představovala, takže závěr je, že se mi to líbilo. I když první díl byl hezčí.

26. srpna


Dobrý proti severákuDobrý proti severákuDaniel Glattauer

Jeee, tak tohle se mi mooooc líbilo. Příjemná kniha, která se lehce čte a tak hezky plyne. Hned jdu na druhý díl.

25. srpna


ListopádListopádAlena Mornštajnová

Kniha se mi moc líbila. Ale o trochu méně než Hana.

16. srpna


Ta, která prohrajeTa, která prohrajeLiv Constantine

Tato kniha byla pro mne zklamáním. Kdyby měla aspoň o 250 stran méně, tak by se vůbec nic nestalo. Kniha byla pro mne zdlouhavá a nudná. Na konci knihy je sice malý neočekávaný zvrat, ale ani ten to nezachránil.

16. srpna


KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Kniha se mi moc líbila. Nesbo je prostě skvělý spisovatel. Drsný příběh zasazený do drsné krajiny. Hezky vylíčeny charaktery postav. A i přesto, že Roy je popsán jako záporná postava, tak jsem s ním sympatizovala a Carl mi byl naopak velmi nesympatický.

05. července


Dokonalý cizinecDokonalý cizinecRenée Knight

Tak tato kniha se mi nelíbila. A jelikož neodkládám knihy nedočtené, tak jsem ji nakonec přelouskala, ale do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Znovu už bych ji nikdy číst nechtěla.

18. června


Temné hlubinyTemné hlubinyRobert Bryndza

Opět skvělý díl s Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. Už se těším, až si přečtu další díl z této série.

31. května


Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Tak tato kniha byla bomba. Dvojice Lars Kepler prostě umí. Kniha se skvěle četla, hltala jsem každou stránku. Chvílemi jsem byla napnutá jak struna a některé pasáže o malých chlapcích byli strašidelné. Určitě doporučuji k přečtení a už se moc těším, až vyjde další skvělá kniha od této dvojice.

25. května


Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Tato kniha byla pro mne trochu zklamání. Rozhodně Backman napsal spoustu lepších knih. Spoustu čtenářů tu píše, že je kniha vtipná, tak mě naopak přišla dost smutná. Fredrik Backman patří mezi mé oblíbené autory, ale tuhle knihu už nikdy číst znovu nebudu.

17. května


Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Tato série se mi moc líbí a samozřejmě nezklamal ani tento díl. Příjemná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Určitě přečtu další díly a doporučuji k přečtení.

26. dubna


ProvařenáProvařenáSimona Votyová

Tak tato kniha se mi strašně moc líbila. Velmi čtivě naspáno. Zajímavé osudy všech postav. Sylvě, Alici a hlavně Kamile jsem fandila, aby se dokázaly vypořádat se svými problémy a dokázaly se z toho dna odrazit. Všechny hlavní postavy mi byli sympatické, tedy až na Patrika, ten mi lezl na nervy. A velké sympatie měl i Lukáš a jeho babička. Určitě doporučuji k přečtení.

21. dubna


Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Skvělá detektivka, která vtáhne do děje tak, že člověk hltá každou stránku. Doporučuji k přečtení. Určitě si přečtu další díly z této série.

16. dubna


Vyšší spravedlnostVyšší spravedlnostHans Rosenfeldt

Další skvělý díl s Bergmanem a vůbec celým vyšetřovacím týmem. A ten konec, Billy, Vanja. No jsem zvědavá, jak se jejich osudy budou vyvíjet dále.

10. dubna


Poslední zkouškaPoslední zkouškaHans Rosenfeldt

Další skvělý díl s Bergmanem a ostatními vyšetřovateli. Hned se vrhám na další díl.

21. března


Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Dobrá detektivka se sympatickou Erikou. Určitě si přečtu další díly.

14. března


Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Velmi čtivě napsáno, přečteno za jeden den. Nechybí napětí, které člověka nutí číst dál. Ale ten úplný konec, no nevím. Bylo mi jasné, že dojde k nějakému zvratu, ale tohle mi nějak nesedlo.

06. března


Napsáno krvíNapsáno krvíChris Carter

Samozřejmě nemůžu jinak, než dát opět 5 hvězdiček. Kniha naprosto dokonalá a jako vždy úžasná. Ale tentokrát jsem párkrát měla pocit, že to snad nepsal Carter, ani nevím proč. Možná proto, že kniha není tak brutální, jako ty předchozí:-), nebo tím, že ji psal ovlivněn smutnými událostmi v jeho životě. Ale i tak hodnotím, že je to naprosto dokonalý thriller, který rozhodně doporučuji k přečtení a už se těším na další díl.

03. března


Hrob v horáchHrob v horáchHans Rosenfeldt

Další skvělý díl se Sebastianem a Torkelem. Trošku jiná, než předešlé, ale i tak dobrá. Určitě přečtu i další díly z této série.

24. února


UčedníkUčedníkHans Rosenfeldt

Opět další skvělý díl se Sebastianem. I přesto, že je znám pachatel, tak to neubírá na napětí a člověk hltá každou stránku. Už se těším na další díly.

06. února


Němá dívkaNěmá dívkaHans Rosenfeldt

Čtivě napsaná detektivka, která mne bavila. Určitě si přečtu i ostatní díly.

24. ledna


Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Další díl s Kim opět skvělý. Napínavý děj, který má spád a kniha se čte velmi dobře. Tento díl se mi líbil o trochu více, než ty předešlé. Už se těším na další díly z této série. A doporučuji k přečtení.

17. ledna


Není cesty zpětNení cesty zpětTim Weaver

Skvělá detektivka, které nechybí napětí a nečekané zvraty. David, tak trochu nepřemožitelný a nesmrtelný, ale vůbec mi to nevadí, naopak je velmi sympatický. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora a doporučuji k přečtení.

06. ledna


Najděte si svého MarťanaNajděte si svého MarťanaMarek Herman

Čtivě napsáno. Spoustu věcí člověk vlastně ví, jen je potřeboval připomenout.

08.12.2020


ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Celkem dobrá kriminálka, která se dobře četla.

28.10.2020


HanaHanaAlena Mornštajnová

Velmi krásná kniha, která je napsaná velmi čtivě, že se nedá od knihy odtrhnout. Krásně a smutně popsané osudy lidí, které zasáhla předválečná, válečná a poválečná doba. Určitě všem doporučuji k přečtení.

15.09.2020


1