Mi-šu-le Mi-šu-le komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

No, komentář zkouším napsat už asi po desáté, jelikož se ve mně stále mísí spousta pocitů. Téma nepěkné, skrývající se, a přesto tak všudypřítomné. Ani vlastně nevím, jestli mě těší, že se mi kniha četla tak dobře. Byť jsou dnes ordinace psychologů a psychiatrů plné dívek s těmito traumaty, tak myslím, že se doba posunula, minimálně v roli "sociálky" a vnímavějšímu okolí. Celý ten příběh mi bohužel krásně zapadá do těch 90. let a přelomu století. Paní Mornštajnová píše fakt skvěle, měla jsem husí kůži, ale knihu nešlo odložit.

18.12.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí přečtená autorčina kniha, opět jsem byla nadšená, kniha se četla velmi dobře. Oceňuji prolínavost příběhů tolika postav, ve kterých se čtenář neztrácí. Ze začátku jsem měla pocit, že je to dost podobné knize Hotýlek, což teda neznamená nic špatného. Určitě stojí za přečtení.

20.03.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

No, jako vlastně vůbec nevím, co na to říct. Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak nastal obrat snad během jedné stránky, a kniha mě úplně pohltila. Je to asi pět minut, co jsem dočetla, buší mi srdce, ukápla slza a bylo mi vlastně strašně úzko. Knihu doporučuji. Kouká na mě z knihovny další autorčina kniha Les v domě, ale musím si teď dát oddych.

05.11.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Upřímně, jsem překvapená, jak dobře se kniha četla, prakticky jedním dechem, ale zároveň tak těžce, vzhledem k umění autora pohltit čtenáře. Je mi z toho úzko a smutno. Ráda si přečtu i ostatní autorovy knihy, musím je ale proložit něčím oddechovějším.. pozitivnějším.

21.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Film jsem viděla nesčetněkrát, Harry Potter mě provázel od dětství, ale ke knize jsem se dostala až teď. Lituji snad, že jsem si ji nepřečetla dříve. Teď mi vadí, jak ve filmu dost vystřihli ze spousty scén Nevilla, zcela zbytečně. Kniha je úžasná, a to jak pro malé čtenáře, tak pro dospělé.

05.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Wow. Další skvělý díl HP, kniha se četla opět skvěle, autorka umí barvitě popisovat a představivost jede na plné obrátky. Zase mě mrzí, že ve filmu dost věcí chybí, jelikož předesílájí chování postav v pátém díle. Posledních 100 stránek jsem četla na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout a stále jsem byla napjatá, jak to dopadne, i když jsem to věděla. Nemohu se dočkat pokračování, ačkoli zdolat tolik stránek bude zase masakr. Doporučuji, parádní zážitek.

05.11.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha se četla sama za jeden den. Báry mi bylo líto. Příběh byl krátký a určitě by si zasloužila kniha další stránky. Konec jsem očekávala, jen tedy takto "useknutý". Knihu doporučuji. Ach jo, kolik takových dětí je...

26.04.2024 5 z 5

Já to prostě miluju. Filmové zpracování je tolik osekané, ach jo, vzpomínky ohledně Toma Raddlea a celkově ty kapitoly s myslánkou mám moc ráda, takže mě mrzí, že nejsou ve filmu, hlavně sakra, díky tomu to má takové grády :D. Kniha neuvěřitelně vtáhne do děje, čte se sama a zvědavost čtenáře jede na plné obrátky. Už mám rozečtený poslední díl série a říkám si, co bude pak? :( S každým dalším dílem víc lituju, že jsem knihy nepřečetla už dřív...Byla jsem totální mudla. :D

22.01.2024 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Absolutně skvělá kniha, oddechová, ale zároveň hluboká myšlenka i silný příběh. Brečela jsem, smála jsem se, Oveho i ostatní jsem si zamilovala. Za mě taková láska v jiném podání. Doporučuji.

16.03.2020 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Za mě velice povzbudivé. Knih o osobním rozvoji už jsem přečetla více, takže některé věci mi byly známé a mohla jsem si je oživit. Knihu doporučuji, myslet pozitivně a nestěžovat si...to je zkrátka pecka!
MÉNĚ STÍŽNOSTÍ PRO VŠECHNY!! :))

21.03.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Film jsem viděla snad 1000x a je jeden z mých nejoblíbenějších, i tak kniha stojí za přečtení a bylo to skvělý. Číst ji jako teenager, tak bych z toho byla úplně na větvi. Jen mi tam občas haproval překlad a některé věty mi přišly krkolomné. Nicméně, skvělý, úžasný. Hrozně mě bavilo, jak i přesto, že znám ten příběh nazpaměť, jsem zvědavostí hltala stránku za stránkou. Rozhodně doporučuji čtenářům všech věkových kategorií.

15.09.2023 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Na to, že je to A. CH. první detektivka, je to super čtení. Na druhou stranu nutno podotknout, že další případy jsou promyšlenější. Někdy se mi příběh zdál takový nepřehledný nebo snad krkolomný. Ale jistě stojí za přečtení.
Možná by stálo za to, přečíst knihy postupně tak, jak byly napsány. Tam by se dalo krásně sledovat zlepšování a promyšlenost zločinů a příběhů jako takových. Ale to už je pozdě.

15.03.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Já tenhle typ knih prostě můžu. Děj je sice předvídatelný, ale to prostředí Japonska, kam jsem se mohla díky knize aspoň malinko podívat je skvělé.

23.11.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Celkem dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala napsat komentář, kniha ve mně doznívá ještě teď. Kniha je skvělá nejen svou čtivostí a schopností vtáhnout čtenáře do děje, ale svým obsahem. Ačkoliv je kniha čtivá, není to úplně lehké čtení. Musím si dát pauzu, než budu číst pokračování. Tuhle oblast vůbec neznám a mám chuť se tam vydat a poznat ji. Knihu mohu jen doporučit, je to zážitek.

05.05.2024 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Naprosto se shoduji s komentářem pode mnou, kdysi jsem film viděla, věděla jsem +- linii příběhu, ale jistá jsem si nebyla. Při čtení, a to se mi stalo snad poprvé, jsem trochu tušila vraha, respektive okolí, odkud by mohl vrah být. Kniha byla opět skvělá, ačkoli to není úplná "klasika" Agathy Christie. Rozhodně doporučuji k přečtení, kniha nezklame. Miluju, když přečtu další knihu od Agathy, a mohu jít porovnávat s filmovým zpracováním.

28.03.2024 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Já jsem nadšená, nakonec se mi knihu ani nechtělo dočíst, protože tím "všechno končí". Musím říct, že film je dost obsáhlý podle knihy, avšak mi chyběly některé závěrečné scény, hlavně ze souboje. Knihu doporučuji, stejně jako všechny díly HP, ale jen co je fakt, už to opravdu není příběh pro děti. Jestli budu nějaké knihy číst s chutí znovu, budou to právě ty s Harry Potterem.

23.02.2024

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tohle už tedy není čtení pro děti, a to nejen pro svou délku a obsah. Přesto, že jsou dějové linie celkem komplikované, zamotané a promotané, si příběh udržuje svoji lehkost a úžasný zážitek ze čtení. Že jsou filmy jiné než knihy mi bylo vždy jasné, ale v tomto díle je to zatím opravdu nejvýraznější. Při čtení poslední stránky mi tekly slzy, no, už je to opravdu pro dospělé a mordy se stávají nedílnou součástí. Zase jsem se nemohla odtrhnout, hltala stránku za stránkou, a dozvěděla se nejvíc informací, které nejsou ve filmu. Doporučuji, jen teda tato kniha opravdu není vhodná svou velikostí "do kabelky". :D

02.12.2023 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knihu jsem četla jako autorovu první, okamžitě se vrhám na další..několikrát mi tekly slzy a nejednou jsem se upřímně zasmála, je to oddechový příběh, který má hodně do sebe a ukazuje, že za každým člověkem je skrytý příběh a zranění...doporučuji

08.10.2019 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje první autorčina kniha, která splnila má očekávání, hned bych si zabalila a vyrazila do Irska. Postavy mi byly sympatické. Oddechové čtení na dva večery. Kniha je velmi čtivá.

01.04.2024 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Opět skvělé dílo. Poprvé jsem tušila správně kdo je vrah, možná je to tím, že už mám od A.Ch. přečteno těch knih více, nebo jsem jenom měla dobrý odhad. Každopádně doporučuji přečíst. Těším se, až zase knihu porovnám s filmovým zpracováním. Kniha se čte téměř sama, ostatně jako její snad všechny knihy.

19.10.2023 5 z 5