Mi-šu-le

Modlitby od srdceModlitby od srdceLorna Byrne

Pohladí, pomůže, kdykoliv knihu otevřu.

16.03.2020

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Absolutně skvělá kniha, oddechová, ale zároveň hluboká myšlenka i silný příběh. Brečela jsem, smála jsem se, Oveho i ostatní jsem si zamilovala. Za mě taková láska v jiném podání. Doporučuji.

16.03.2020

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Knihu jsem četla jako autorovu první, okamžitě se vrhám na další..několikrát mi tekly slzy a nejednou jsem se upřímně zasmála, je to oddechový příběh, který má hodně do sebe a ukazuje, že za každým člověkem je skrytý příběh a zranění...doporučuji

08.10.2019

Hledání příslibu věčnostiHledání příslibu věčnostiJennifer Probst

Mně se poslední díl líbil, možná bych ho jen zkrátila o pár stránek. Arilyniny záliby, jako meditace a jóga mi byly velmi blízké, na druhé straně oceňuji přímočarost a do jisté míry i hulváctví a upřímnost Stona. To popichování mezi nimi mě na všech dílech bavilo nejvíc, ten sex a happyend je jenom příjemný bonus.
Doporučuji, je to příjemné čtení, u kterého si krásně vyčistíte hlavu. :))

03.05.2019

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Ani vlastně nevím, jak to popsat... Knihu jsem přečetla jedním dechem, což se mi u takových žánrů běžně nestává. Probudilo to ve mě neskutečnou touhu poznávat jazyky lásky lidí v mém okolí a také objevit ten svůj a snažit se více porozumět. Děkuji za to, že jsem knihu mohla číst v tomhle věku, respektive před uzavřením manželství a vyvarovat se různým nesrovnalostem a nepochopení. Budu knihu dál doporučovat, v mojí knihovně má své čestné místo a ráda se k ní budu vracet. Dále velice oceňuji věcnost a stručnost, žádný omáčky okolo!

Láska je volba. :))

15.04.2019

Svět bez stížnostíSvět bez stížnostíWill Bowen

Za mě velice povzbudivé. Knih o osobním rozvoji už jsem přečetla více, takže některé věci mi byly známé a mohla jsem si je oživit. Knihu doporučuji, myslet pozitivně a nestěžovat si...to je zkrátka pecka!
MÉNĚ STÍŽNOSTÍ PRO VŠECHNY!! :))

21.03.2019

Andělské zamyšleníAndělské zamyšleníLorna Byrne

Pohladí na duši a zahřeje :) Vždy mi stačí náhodně otevřít a po přečtení je mi hned líp.

19.02.2019

Sedm poselstvíSedm poselstvíJiří Hamerský

Mně se kniha líbila, měla příběh, většina podobných knih jsou bez příběhu a psaný takovým učebnicovým způsobem. Knihu jsem přečetla za večer, dokonce jsem cítila i motýli v břiše. Vím, že se k ní několikrát vrátím. Rozhodně doporučuji, pohladí na duši a zahřeje.

19.02.2019

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Upřímně, jsem překvapená, jak dobře se kniha četla, prakticky jedním dechem, ale zároveň tak těžce, vzhledem k umění autora pohltit čtenáře. Je mi z toho úzko a smutno. Ráda si přečtu i ostatní autorovy knihy, musím je ale proložit něčím oddechovějším.. pozitivnějším.

21.08.2018

Temné říční proudyTemné říční proudySharon J. Bolton

Miluju její knihy, když večer čtu a pak slyším trávu růst, nemůžu se odtrhnout, bojím se, ale ne a ne knihu odložit. To je to, co od knihy očekávám, že mě pohltí. Trochu mi chybělo víc Marka, doufám, že v dalším díle už se to konečně rozjede :D Na mě moc rychlý závěr, ale jinak TOP.

26.07.2018

Hotel BertramHotel BertramAgatha Christie

Kniha se mi líbila, je čtivá, ale musím přiznat, že na H. P. to prostě nemá, ačkoli je slečna Marplová velice sympatická postava.

11.07.2018

ÚZ 1090 - Předpisy související s občanským zákoníkemÚZ 1090 - Předpisy související s občanským zákoníkemkolektiv autorů

Super. Najdu vždy co potřebuji.

15.01.2018

Žádná setkání nejsou náhodnáŽádná setkání nejsou náhodnáKay Pollak

Pozitivní, naučné, něco již dávno známé, to ovšem neznamená, že je něco špatně, naopak. Doporučuji. Ráda si ji přečtu znovu.

04.01.2018

Přátelství – Diář 2017Přátelství – Diář 2017Paulo Coelho

Krásný diář, musela jsem ho mít. :))

03.01.2018

Opona: Poslední případ Hercula PoirotaOpona: Poslední případ Hercula PoirotaAgatha Christie

Dlouho jsem nechtěla číst poslední případ mého oblíbeného Hercula Poirota, aby "nepřišel konec."
Opět parádní díl, který nezklamal a jako závěr byl výborný a důmyslný. Poirot je a bude mojí srdeční záležitostí.

28.12.2017

Hledání podmanivé krásyHledání podmanivé krásyJennifer Probst

Za mě výborný! Oddechové, nenásilné čtení, zlepší náladu a v období Vánoc ideální na večerní relax. Některé části dialogů mezi Wolfem a Gen mě dokonce rozesmály nahlas.
Navíc se strašně těším na další díl s Arylin a Stonem, to jejich popichování žeru už teď :D

24.12.2017

Hlas poznáníHlas poznáníDon Miguel Ruiz

Trochu zdlouhavé, ale pravdivé a skvělé. Na čtyři dohody to nemá, ale stojí za přečtení. :)

20.11.2017

Hledání dokonalé láskyHledání dokonalé láskyJennifer Probst

Parádní kniha, jako všechny od autorky, postavy mě bavily a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, na Wolfeho jsem zvlášť zvědavá. :D

15.07.2017

Čtyři dohody – Kniha moudrostí starých ToltékůČtyři dohody – Kniha moudrostí starých ToltékůDon Miguel Ruiz

Velice zajímavé, občas trochu zdlouhavé, ale jsem ráda, že jsem knihu konečně přečetla, nad dost věcmi jsem se zamyslela a začnu si dávat pozor :))

04.07.2017

Hledání vytouženého dneHledání vytouženého dneJennifer Probst

Další super kniha od autorky, bavila jsem se, nemohla se odtrhnout a přesně to jsem potřebovala, zvednout náladu, odpočinout si a užít si hezký příběh. :)

02.07.2017

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeSharon J. Bolton

Pro mě opět skvělá knížka, mohu jenom doporučit, trochu mi bude líto, pokud nebude přeloženo pokračování s Lacey a Markem. Potřebuji vědět, jak to mezi nimi dopadne!! :D Hned se chystám na další knihu od autorky.

29.06.2017

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Absolutně skvělá detektivka, neuhádla jsem vraha, ale byla jsem blízko, každopádně lituji, že jsem si knihu nepřečetla už dřív. Jenom doporučuji, nemohla jsem se odtrhnout. Úplně jiná A.CH. Jsem zvědavá na filmové zpracování. :))

21.06.2017

Dům na úskalíDům na úskalíAgatha Christie

Další super kniha od A.CH. s Herculem Poirotem, ale četla jsem i lepší, prokoukla jsem vraha, poprvé, a některé další postavy, jiné mě naopak v závěru vyvedli z omylu. :) Není to její nejlepší kniha, ale i tak stojí za přečtení.

18.06.2017

Pět malých prasátekPět malých prasátekAgatha Christie

Jsem opět nadšená, nemohla jsem se odtrhnout. Od půlky knihy jsem si byla jistá, že vím kdo je vrah a stejně mě zase A. CH. vyvedla z omylu. Doporučuji!

07.05.2017

Originální ruční práceOriginální ruční práceLinda Perina

Skvělé nápady!!

30.04.2017

Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuAgatha Christie

Pro mě první kniha s Poirotem a jsem nadšená, přečetla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout. Teď se konečně podívám na film. Doporučuji všem!

30.04.2017

Čakry od A do ZČakry od A do ZPatricia Mercier

Super kniha o čakrách.

29.04.2017

Kameny od A do ZKameny od A do ZJudy Hall

Pro mě skvělá kniha o kamenech, vždy se k ní ráda vracím, občas i jen prohlížím. :)

29.04.2017

Dějiny mezinárodních vztahůDějiny mezinárodních vztahůZdeněk Veselý

Super kniha!

29.03.2017

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Mám z knihy divný pocit. Některé části byly skvělé a moc jsem se nasmála, ale většinou jsem se nutila číst dál. Možná kdybych nečetla tolik pozitivních ohlasů, tak bych nebyla zklamaná. Jsem zvědavá, jaké bude pokračování.

03.01.2017