Nemesis

Na začátku dalšího příběhu Agathy Christie je dopis; zvláštní dopis. Byl totiž odeslán až týden po smrti pisatele, jenž adresátku, slečnu Marplovou, žádá, aby vyšetřila zločin. Jaký zločin - to už autor dopisu nenapsal. Zato přidal mnohoznačný citát: "Nechť pravda pronikne jak proudy vod, nechť spravedlnost je věčný vodopád....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42940/nemesis-42940.jpg 4.4284

Slečna Marplová (12.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Vyšehrad

sgjoli
dnes

Nebylo to špatné, ale se slečnou Marplovou jsem četla už lepší knihy. Průměrné čtení, zdá se mi. Zápletka nebyla vysloveně špatná, ale těžko se mi do toho začítalo. Nevím, nějak mi ten styl psaní tady úplně neseděl. Jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale asi to nebude jedna z těch knih od Christie, ke které se budu pravidelně vracet.

petgona

Mam pocit, ze to bol trošičku slabší diel. Prekážalo mi, ze sa tam stale omielalo, aka je slecna Marplova stara a ako ma ona a ini stari ludia kopec zdravotnych problemov. Viac krat som mala pocit, ze sa autorka akoby motala v kruhu. A prvy krat som u Christie vedela, kto je vrahom. Obvykle nemam ani najmensi sajn.

Lujza031

Nejvíce se mi líbilo, že jste vlastně do půlky knihy nevěděli, o co vlastně jde. Postavy jsou dosti dobře vykresleny. Jelikož styl spisovatelky znám, tak mě vrah ani moc nepřekvapil, vlastně jsem měla jen 2 podezřelé a jeden z nich to byl :-) To ale na krásném čtení nic neubralo. Její knížky jsou skvělé na odpolední nedělní čtení, když je venku sychravé počasí (jako v Anglii):o)

knihomolka13

Nezklamala mé očekávání. Závěr byl překvapivý a zcela nečekaný. V budoucnu si určitě ještě nějakou detektivku od Agathy Christie přečtu...

Miruš

Klasická Agatha...

Květ

Agáta mě nemůže zklamat, její styl mi vyhovuje, je lehký, přitom ne plytký, výborné vylíčení mě vždy přenese přímo na místo děje, tentokrát do malebných vesniček a zahrad Anglie. Ústřední postavou Nemesis je slečna Marplová, postupně odkrývající příběh, který se v minulosti stal, a který skončil jak jinak než vraždou. Nemesis je pohodová detektivka, kterou můžete kdykoli odložit, ale zase se k ní rádi vracíte, tenoučká, ideální na deku k vodě nebo pod pergolu v prosluněných dnech, líbila se mi.

Agatha Christie prostě svoji práci umí a její detektivky patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo v tomto žánru napsáno. A slečna Marplová je i zde sympatická stará dáma, které to pálí :-). Zajímavý případ, u kterého jsem si - snad poprvé v životě ;-), správně tipla vraha.

JezinkaJ

Myslím, že Nemesis je více románem nežli detektivkou. A mně se líbilo krůček za krůčkem postupovat příběhem. Líbilo se mi, seznamovat se s účastníky zájezdu a třemi sestrami a všemi dalšími figurkami pohybujícími se v ději.
Nemám nadhled, mám totiž Agathu už od rané dospělosti moc ráda. A její Vlastní životopis je naprosto skvělá výpověď doby.

RudýOnkel

Není to má první kniha, nejspíš ani poslední, ale jedna z těch méně tažných - kolečko se muselo mazat, aby šlo dál. Kdyby zde nebyla paní Marplová, řekl bych, že to napsala nějaká jina autorka či autor, který píše jiáž jen z povinnosti, bez nápadu. Je pravda, že tato kniha byla jdena z posledních, není se čemu divit, že již pomalu docházely nápady.

Příběh 7/10

Romance 2/10
Akce 4/10
Humor 2/10
Napětí 5/10

Eleanor-ka
26.11.2017

Moje první zkušenost se slečnou Marplovou a bohužel musím říct, že v blízké době také poslední. Narozdíl od běžných knih od Agathy, mi tato kniha přišla nejspíše nejméně záživná. Nápad byl velice dobrý, avšak zpracování děje bylo poněkud nudné a oproti těm s Poirotem dosti utahané, Nemesis postrádala svou klasickou svižnost a grácii. Málo akce, více úvahy. Zbytečné natahování a tentokrát dokonce i předvídatelnost.. v polovině knihy už samy víte, kdo je vrahem. Plusem zůstává tajemný, až děsivý nádech, jinak zatím nejslabší dílo od mé velmi oblíbené autorky.

SaraL
23.08.2017

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

Denisa_
14.08.2017

Pro mě jedna z nejslabších knih od A.CH. Příběh se neskutečně vleče

danielosbourne
03.05.2017

Má šestá kniha od A. Christie a bohužel zatím nejslabší. O to hůře, že to byla první kniha, kde je vyšetřovatelkou slečna Marplová. Za sebe si myslím, že tahle kniha není vyloženě špatná, ale nelíbilo se mi vyšetřování stylem: "Zjisti si všechno sama Jane." Pokud stejně jako já nemáte zkušenost se slečnou Marplovou, touto knihou by jste začínat nejspíš neměli. Nenadchla, nezklamala.

japan25
12.03.2017

Tuhle knihu jsem nedočetl moc mě nebavila jelikož jsem byl v prostředku a pořád se nic nedělo.

Sebasti
25.07.2016

Rozjezd je skutečně pomalý, dlouho trvá než se něco začne dít. A pak se celou dobu vlastně jen seznamujete s mnohými postavami a událostmi, které se kdysi staly. Ale na tomto příběhu je bohužel poznat, že se jedná o jeden z pozdního období Královny zločinu. Není proto tak obvykle promyšlený; nejedná se vlastně ani o obyčejnou detektivku. Pachatel mě sice nakonec překvapil, ale už to do sebe tak nezapadá...

JiříM
17.03.2016

Po první kapitole jsem myslel že knihu odložím, vydržel jsem to do půlky a pak to už celkem šlo.

Yaya
12.02.2015

Většinou u Agathy Christie tápu, ale tady jsem tušila dlouho dopředu

Modrina
19.05.2014

Opět zcela brilantní záležitost..

keri.H
25.04.2014

Nemesis. To slovo mi utkvělo v paměti a myslím, že ještě dlouho si ho budu pamatovat a s ním i tento nádherný příběh. :)

markétka2002
28.02.2014

Lepší knihu už napsat nemohla teda až na oponu sory Poirot ne že bysemi líbilo jak chcípneš,ale je to předpředposlední kniha a ta musí být dobrá Eh Bein? tak Au revoir Mon Cher Marplová. :DD

wooloong
06.10.2013

Pěkně záhadný a zamotaný příběh.

Auguri
15.08.2013

Do knihy se mi nepodařilo začíst. Tahavý děj a zvláštní struktura.

i-v-u-l-a
05.07.2013

Opět ukázala Paní Agatha svůj "UM" a musím uznat, ze řešit nějaký zločin, když ani nevíte jaký...ukázala, jak je důležité sledovat i maličkosti, které Vás přivedou na správnou cestu, díky které vyřešíte snad i nemožné ;) osobně se mi to moc líbilo

Selinute
11.11.2012

Pro mě je to lepší průměr.

kmenicka
08.05.2012

Úžasně naplánovaný zájezd. Zajímavé rozuzlení.

sidonie kermack
18.01.2012

Další z těch, které už jsem četla vícekrát a vždy se mi líbí.

safira111
27.11.2011

Taky souhlasím s názorem, že patří k jedněm z nejslabších knih Agathy.

happy-smile
05.06.2011

Teda musím říct, že nic moc. Uběhly 2/5 knihy než se člověk vůbec dozvěděl, o co v této knize jde, a na konci se zbytečně rekapitulovalo, co se v knize dělo... Prostě mi celá ta kniha přišla zbytečná. :/

LenaBil
01.02.2011

Musím říci, že i když Agatha psala tuto knihu v pokročilém věku, mně se velice líbila. Pro mne bylo zajímavé sledovat kroky slečny Marplové při řešení zločinu, o kterém zpočátku neměla žádné informace a postupně je získávala. A nakonec byla jak jinak než úspěšná:)