Milenec z temnot

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34605/milenec-z-temnot-FFL-34605.jpg 4.4786

Bratrstvo černé dýky (1.)

Dark Lover (2005)

Pro ženy, Fantasy
Vydáno:, Baronet

lena311

Jednoduše - parada!!!! ????

Trina1

Popravdě řečeno jsem čekala trošku něco jiného. Myslela jsem, že to bude víc děsivé a méně medové. Ale i přesto jsem ten příběh hltala a nemohla se odtrhnout. Každopádně mám v plánu přečíst celou sérii, i další díly mají skvělé hodnocení, tak snad mě nezklamou. Spoiler!!! Překvapilo mě, že Beth vzala proměnu celkem v klidu. Já bych řádila, vyváděla a propadala panice :-D. A to samé Butch, prostě se v klidu rozhodl, že zůstane s upíry. Marissa se před ním rozplyne, on trochu zalapá po dechu a jinak nic, jede se dál... No nevadí, uvidím, co přinesou další díly :-)

Dindi

Nechápu, jak může mít tahle knížka tak vysoké hodnocení. Nemůžu najít nic, co by se mi na ní líbilo. Scény naprosto nereálné. Často jsem se až musela smát, jak může autorka něco takového vyplodit...

Laughtubbe

Wrath. Upíří král, který přichází o zrak a stejně mu to v lásce nepřekáží. Je to nádherný příběh, ve kterém jsou zloduši označování jako bezduší. Jsou to slabší části příběhu, ač velmi důležité. Můžu jen doporučit. Obálka Vás možná nezaujme ale poklad je vždycky někde ukrytý, ne?

Lenka40

Opět trochu jiným pohledem napsaná kniha o upírech.Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho .Musím říct ,že to bylo čtivé .Jelikož jsem příznivcem knih o upírech ,tak jsem knihu přečetla docela rychle a líbila se mi .No a samozřejmě musím mít i další díly.

Veve721

Sexy upírský válečník s gigantickými svaly a krásná poloupírka, po které touží každý chlap. Je to klišé, co si budeme nalhávat... Ale skvěle napsané klišé! Autorka svoje dílko okořenila pořádnou dávkou humoru a sarkazmu, což je jen jeden z důvodů, proč mě tolik bavilo knížku číst. J.R.Ward píše opravdu svěže a čtivě, to se jí upřít nedá. Jednoduchá romantická zápletka si nehraje na psychoanalýzu a hrdinové jsou dostatečně sympatičtí. I když mi Wrath místy připadal trochu moc změkčilý, neodrazovalo mě to od čtení a přestože mě více zaujaly jiné postavy, než ústřední dvojice, nekazilo mi to výsledný dojem z knížky. Naopak mě to navnadilo na další díly.

katchamccall

Tak tohle fakt ne. Fantasy zbožňuju, vážně. Ale tahle kniha me tak nudila, že jsem se u každý stránky modlila, ať už je konec. Na můj vkus tam bylo málo akce a příliš mnoho "lásky". Ze vztahu Wratha s Beth se mi lepila pusa, jak to bylo přeslazený. Jediné, co mě tam zaujalo, byl Zsadist. Takže za něj dávám 2*. Pokračovat v sérii opravdu nebudu.

Fantasmagorka

Skvělá kniha. Jedno z nejlepších fantasy pro ženy. Konečně něco, co není jen pro mládež. Napsané to je suprově. Chlapi parádní a vzrůšo nechybí.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Evka3814

Fantasy nějak nevyhledávám,ale jelikož jsem slyšela chválu na tuto spisovatelku,tak jsem se do toho pustila:) musím říct že jsem si knihu opravdu užila,byla plná napětí a spoustu krásných chlapů;)))Hlavně to mělo děj a spoustu akce,takže jsem hltala slovo od slova a už se moc těším na další díl,za mě super počtení

Aríka

Hodně dlouho jsem odolávala této sérii, ale cestu si ke mě našla. Z prvního dílu jsem nadšená. Styl psaní, postavy...vše na jedničku. Wrath je miláček ačkoliv se tak nikdy moc netváří. Rozhodně doporučuji.

zelenoockaa

Dočetla jsem to, další číst nehodlám. Za mě naprosto nudná knížka, navíc předvídatelná a pro puberťáky.

nai.ivka

Nakonec mě zaujala natolik, že si zkusím přečíst i další díl. Hůř se mi do toho dostávalo.

jani.ruzicko
30.12.2017

Jsem velmi příjemně překvapená! =) Sice mi nějakou dobu trvalo než jsem se začetla, nebo spíš zorientovala, vzhledem k velkému počtu postav, ale nakonec jsem se do toho dostala a vážně se mi příběh zalíbil. Bavila jsem se a jsem ráda, že svět upírů pojala autorka zase trochu jinak, než to známe. Erotika, jak někdo uvádí na štítku, to dle mého není, na druhou stranu ale pro každého asi erotika znamená něco jiného =D Knížku určitě nečtu naposled a rozhodně přijímám i všechny další díly! =)

ivusse
17.12.2017

Těším se na pokračování :-)

Kyklop
30.11.2017

Knihu jsem začala číst bez jakéhokoli očekávání. A možná i proto jsme z téhle série tak hodně nadšená. Miluju tématiku s upíry a erotikou taky vůbec nepohrdnu, takže tahle série je přesně pro mě. Všechny hlavní postavy jsou moc sympatické a kniha v sobě má i plno vtipných momentů, kterých se nedalo nabažit. Autorka píše moc čtivě a tuhle knihu jsem nedokázala na moc dlouho odložit. Už jsem stihla přečíst všechny díly ze série a musím říct že to rozhodně stojí za to :)

Danca196
02.10.2017

Příjemná upírská oddychovka s napětím i erotikou a samozřejmě s dobrým koncem.

Ryorka
29.08.2017

nooo.....jsem trochu na vážkách co napsat. Přečetla jsem celou dostupnou sérii Bratrstva a musím říct, že jsem ji četla kvůli příběhu, který se odehrává na pozadí jednotlivých postav ( Stvořitelka, Omega, Otec, tajemno kolem Johna - je nebo není to D.? ) a ty čtyři hvězdy jsou hodnocení série jako celku. Některé díly jsou lepší, některé horší, některé špatné. Pokud autorka zamýšlela u čtenářů fakt, že po přečtení půjdou vyměnit spodní prádlo, tak odvedla dobrou práci.Erotika je zde vůdčí téma. V každé druhé větě má někdo masívní erekci nebo kolosální orgasmus. Upíři, ale i lidi tu do toho buší jak králíček Duracel. Ale v kontextu celé série je to furt dokola to samé. Sotva se potkali, už to dělali. Snad vyjma Z, V a Q s B. Kupodivu příběh Quinna a Blaye měl největší hloubku. Nicméně celé sérii nelze zapřít plytkost a naivitu chování jednotlivých postav a dějů. Doplňuji - i když se podle spisovatelských měřítek jedná o jednodušší nenáročné dílko, má schopnost vtáhnout do toho světa. A i když moje hodnocení není zdaleka úplně kladné, přesto přiznávám, že se ke knížkám vracím ( některé pasáže prostě přeskakuju ) a nejednou jsem se nachytala při tom, jak moc bych chtěla být součástí toho baráku :).

lenhart23
23.08.2017

Nikdy jsem si nemyslela, že se mi bude líbit něco, co se týká vlkodavů, upírů a zaklínačů. Teď, když už jsem u 4. dílu Milenců jsem vděčna kamarádce, že mě přinutila přečíst prvních padesát stránek. Zbytek jsem zhltla během dvou nocí. Odvolávám, co jsem odvolal, ...

trynitrix
16.06.2017

Musím říct že mě tedy nějak začátek nechytl a pořád jsem si říkala co všichni na tom mají prostě to seznámení s těma postavami a přeskakovaní postav a až konec mě teda trochu přesvědčil tak jsem se shodla na 4* že tomu dám šanci i v dalších dílech ale odvařená jsem teda z toho nebyla že by mě děj nějak pohltil.

Charley
05.06.2017

Moc dobře napsané. I když jsem četla několik fantasy sérií, které jsou zaměřeny na podobné téma, tak mi z této zůstává něco jiného. S velkým nadšením se pustím do dalších dílů. Navíc se mi líbí, že (na rozdíl od jiných romancí, kde se po počátečním zamilování pár rozhádá kvůli nedorozumění a dá se dohromady až pod tlakem situace) je tady jejich dvojice stabilní a moc se mi to líbilo....jako závan čerstvého vzduchu. Doporučuji :)

cukrovka
08.03.2017

Knížka je hodně čtivá a rozhodně nenudí. I když děj lze předvídat, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bratrstvo mě nadchlo a už se těším na další díly.

witchersbitch
08.03.2017

jo! myslete si co chcete, ať je to klišé jaký chce, ale je to romantika jak má být!!

Kiwicatko
19.01.2017

Tak jo...chci videt fotku Wratha, protoze tak obrovskeho chlapa si nedokazu predstavit :-)
V knizce je vse, co si muzu prat, pekni chlapi, fajn holky, akce, napeti, laska, sex...proste dalsi oblibena serie :-)

Mellisek
03.10.2016

Já jsem tedy teď dočetla první díl a jsem rozhodnutá pro další díl. Kniha byla vybrána jako oddechovka moc jsem od ní nečekala. Musím uznat pěkný poutavý děj, dává to smysl. K faktu mysterióznu se mi líbí že mají svůj svět (Temná Raven,Vampire Academy,Twillight etc. mají jiný ) tím pádem se mi líbilo že nečtu další verzi nečeho. Jsem zvědavá jak se série bude vyvíjet :)

domi13
26.09.2016

Tak to je fakt moc pěkná serie. Upíři jsou banda správných, většinou nadržených chlapů, kteří ovšem milují své ženy a budou pro ně i cedit krev. Je dobré vědět, že to má tolik dílů a ještě se další píšou.

Kočičáci
04.09.2016

Když jsem knihu vyzvedávala v knihovně a uviděla jsem obálku, tak jsem byla na pochybách, jestli mám tu správnou rezervaci :-) Koukám na předsádku a vidím, že to má přes deset dílů....no to určitě nee...všechno to číst fakt nebudu!
Začetla jsem se, strhlo mě to a užila jsem si to...Ve svém žánru opravdu nadprůměrné.
Tak teda jo, po Wrathovi a Beth jdu do dalšího dílu a jsem celá natěšená :-D

Renytka
21.08.2016

Knihu jsem četla pouze v práci na noční, když zrovna nebylo co dělat. Přelouskala jsem to, i když se našlo dost věcí, co mi vadilo. Hodnotím takovým průměrem v podobě 3 hvězd. Dala bych i více, ale na to, jak byla kniha dlouhá, se toho tam zrovna moc nestalo.

Etule
04.08.2016

Upířiny běžně nečtu. Pomineme-li Stmívání a Temnou hrdinku, která mi téměř vypálila oči. Nehledě na to, že mám raději vlkodlaky, ačkoliv důvod vám neřeknu, i kdybyste mě mučili, neboť ho sama nedokážu definovat. Ale má s tím, cosi společného Underworld a lycan Lucian. :D Ale teď ke knize.
Tak nějak jsem od ní nic neočekávala, takže mě nečekalo žádné zklamání, ale právě naopak. Bratry si nelze jinak než zamilovat. Rozjezd vztahu Beth a Wratha na mě sice byl trošku moc rychlý, ale nakonec jsem se přes to nějak dokázala přenést a knihu si nadmíru užít.
Nemůžu se dočkat dalších příběhů bratrů. :)
Mimochodem, jsem jedinej magor, který naprosto žere Zsadista? :3

Fizulka71
01.08.2016

Tahle kniha se mi moc líbila. Je to skvělá paranormální romance, najdete v ní všechno, co k tomuto žánru patří: romantiku, trochu erotiky, napětí. Velmi zajímavý, dobře zpracovaný příběh. Wrath je impozantní figura.