Milenec z temnot

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34605/big_milenec-z-temnot-FFL-34605.jpg 4.31068

Bratrstvo černé dýky 1.

Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , Baronet

Dark Lover, 2005

Kniha Milenec z temnot

Evaho73

Upírov vnímame ako nebezpečné
tajomné bytosti, a  tým sú asi atraktívne i pre autorov kníh. Priznám sa, že mňa upíri nefacinujú, ale chcela som si prečítať nejakú upírsku story a zistiť, či jej prídem na chuť.
Možno som si zvolila nie práve najvhodnejšiu knihu s touto tematikou alebo chémia medzi mnou a upírmi dostatočne neučinkovala, ale skrátka ďalšie časti už čítať nebudem.
Nesadla mi charakteristika postáv, ktoré boli ťažkopádne a naivne. Paranormálne scény boli málo popísané a tým sa tajomná príchuť v príbehu vytratila v krátkom časovom  rozmedzí, v ktorom sa zápletka odohrávala.

Ailee

Četlo se to rychle a svižně. Postavy se občas chovaly naivně, ale bylo to dostatečně zábavné, aby to čtenář první knize odpustil. Na pokračování se docela těším.

vladka16

Začíná se to slibně vyvíjet, tak že - šup na další díl, líbí se mi to.

Heri76

Ale tak jo, pro začátek dobrý. V porovnání s Patricii Biggs, Illonou Andrews a Sarah J. Maas příběhově slabé, ale na druhou stranu jsem nečekala ani to, co jsem dostala. Příběh celkem dobře zvládnutý, sexuální scény kurážné a celkem působivé, o drsňáckým Wrathovi by průměrná ženská mohla snít a jeho vztah s Beth je slaďárna na entou. Nicméně celkově dobá oddychovka, která mě neurazila. Na rozjezd fajn. Pasáže s bezduchými mě nebavily a značně jsem jejich čtení zkracovala.... a nic mi tím neuteklo. Konec mi přišel trochu uspěchanej a nedotáhnutej.

roso.mak

No nejsem já blbá? Série se jmenuje Bratrstvo černé dýky, anotace píše, že je to o upírech, v knihovně je to zařazeno do oddělení fantasy a já absolutně ignoruji název Milenec z temnot a hlavně tu obálku jako nějaký jinotaj.

A překvapení nad překvapení, ono se z toho vyklube porno s příběhem. Nicméně hlavní hrdinka není submisivní pipinka a když ignorujete tu neustále proklamovanou mužnost a potenci hlavního hrdiny, není to špatné čtení.

Smiley96

Kniha je super, čtivá a vtipná, jen mi přišlo, že je toho hrozně moc najednou do prvního dílu. Každopádně půjdu do dalších dílů.

CiaKawlone

Nejdřív jsem měla trochu obavu, protože moc nemám ráda knihy v er-formě. Po pár stranách jsem pochopila, že tady by se to asi jinak ani nedalo. Příběh mě strašně strhnul a vždycky jsem vyhledávala chvilky na čtení. Upřímně mě zajímalo, jak to bude dál a jak se to celé vyvine. Ačkoliv jsou upíři trochu otřepaní, tohle má prostě nový svěží nádech. Výborné počtení.

Sisis1999

Opět se mi naskytl zcela nový pohled na svět, který se skrývá někde pod námi. Knihu jsem zhltla před pár lety, ovšem zbytek odvál čas. Dnes jsem se k Bratrstvu černé dýky znovu vrátila, tentokrát s odhodláním cestu s nimi dokončit. Wrath je podivuhodný začátek cesty. Všechno živé v jeho světě se mu bojí třeba jen podívat do tváře, ovšem on sám sebou neskutečně pohrdá. Díky nešťastným událostem z minulosti je přesvědčený o tom, že si nezaslouží nic z toho, co se mu nabízí. A pak přijde Beth, o které jsem si dlouho neuměla udělat názor. Náhle je dynamika celého příběhu jaksepatří pozměněna. Jak ale kapitoly postupně ubíhaly, do jejich pouta jsem se tak zabrala, až mi bylo místy těsno. Hlavní ale je, že se autorka odpoutala od nesmrtelného ideálu, který našim světem koluje jako horečka. Tudíž, že upír je nejen neodolatelný, ale také bezchybný a hlavně nesmrtelný. Tihle upíři jsou sice neskutečně krásní, ovšem k dokonalosti mají rozhodně daleko. Pokud je říznete, krvácejí. Pokud je zradíte, zlomí je to. A pokud se postavíte mezi ně a jejich shellan, nic a nikdo vám už nedokáže pomoct.. Čtení jsem si užila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.