Jessica Bird

J. R. Ward (pseudonym)

americká, 1969koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Ďáblův podíl

Ďáblův podíl

Ve třetím dílu kroniky privilegované kentucké dynastie čelí rodina slavných palírníků bourbonské whisky jednak nadcházejícímu bankrotu, jednak skandálu kolem šokujícího z... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
KrálZběsilost krveMilenec z temnotVyvolenáVytoužený milenec

Komentáře (23)

Přidat komentář
katinthebox
03. července

Za mně skvělá autorka, která pozná svůj vesmír dokonale. Již několikrát mě velice mile překvapilo, že v nové knížce objasnila události, zmíněné častokrát jednou/dvěma větami v knize vydané před x-lety. Klobouk dolu, takhle propojený a propracovaný dějový rámec serií má jen málokterý autor. Jediné mínus vidím v ceně tady vydávaných knih - ekniha o 100-150 kc dražší než novinky jiných autorů a to nemluvím o vazbě, která snád nikdy nejde pod 300 Kč. Je to moc škoda, neboť kvůli velice specifickým výrazům užívaným ve světe jejich příběhů by se ten překlad hodil.

Ryorka
03. ledna

pro vznešené bibliofily a sečtělé čtenáře oduševnělých beletrií je styl této spisovatelky čistý brak................ALE ! i když je v jejích knihách mnoho klišé a leckdy naivity, má vzácnou schopnost svým stylem psaní vtáhnout do světa o kterém píše, a to se rozhodně nedá vždy tvrdit o daleko spisovatelsky lepších počinech, leckdy kritiky vynášených do nebes. Když jsem začala číst Milence z temnot ( přiznám se, že to byla první kniha podobného ražení ), tak jsem byla skoro v šoku, ale nebyla jsem zklamaná. Jenže pak u druhé, třetí,čtvrté knížky jsem zjistila, že je to furt to samý. Nicméně jsem četla dál až k 11. dílu a tu mi spadla brada. Ty dva chlapy jsem si prostě zamilovala a tak jsem se rozhodla přečíst si jejich příběh od samého začátku. No nevěděla jsem přesně, kdy se o nich zmínila autorka poprvý, tak jsem si to pro jistotu dala celé znovu.......a znovu........a znovu....... A teď v tom lítám a stala jsem se závislá na dvoumetrových upířích chlapech v kožených oblečcích. Teď už si jen přát, aby té ženské nedošly nápady.....

75terka
29.12.2017

Na první díl Bratrstva černé dýky jsem narazila úplnou náhodou v knihovně a od té doby... je to VELKÁ LÁSKA. Právě jsem dočetla 14. díl a nemůžu se dočkat pokračování.
Děkuju ještě jednou té obrovské náhodě která dala dohromady mě a tvorbu této úžasné autorky.

Sunday
14.06.2017

Naprosto souhlasím se všemi pochvalnými slovy v komentářích a přidávám - taky 6 dílů Padlých andělů stojí za to si přečíst. Já je četla jako první a pak teprve Bratrstvo černé dýky. Taky nová řada Odkaz černé dýky - brzy vyjde 2. díl, a právě jsem dočetla 2. díl Králů bourbonu - Andělský podíl a taky hodnotím vysoce kladně. To samé platí pro samostatné knihy Nezapomenutelná, Neodolatelný, Sázka na vášeň a Srdce ze zlata. U všech čtyř najdete "prolínání" postav - jsou příbuznými a přáteli navzájem z jedné knihy do druhé. Za mě všechny knihy autorky za 1 s hvězdičkou.

ketvin
04.04.2017

Jedna z nejúžasnějších autorek se kterými jsem se kdy v knižním světě setkala. Bratrstvo jsem dlouho odkládala - TA CHYBA!!! Byl to dokonalý knižní zážitek - sice jsem skoro nespala (každý den čtení od 11 večer do 5 do rána), ale stálo to za to! V knihách bylo něco nového, něco, co jsem za 15 pročtených let nepotkala, a bylo to neuvěřitelný a prostě úžasný! Kéž by to neskončilo a Jessica psala dál a dál, protože, ač je to nepochopitelné, kvalita se s počtem dílů nesnižuje. Kéž by série pokračovala do nekonečna a ještě dál :)

Po přečtení Padlých andělů - další super zážitek, úžasně propacované postavy a fakt jsem se zamilovala do Adriana a v posledním díle i do vrchních kápů nahoře :)

angelbooks
30.12.2016

Až teď jsem zjistila, že jsem k této autorce ještě nepřidala svůj komentář :D.
Myslím, že popisovat úžas a podobné pocity by byli zbytečné, protože aby ty pocity ostatní pochopili, museli by si přečíst alespoň pár knížek od J. Bird :).
Knihy jsou čtivé, propletené příběhy, ve kterých se ale neztrácíte :). Upřímně, jak tam už bylo pak víc příběhů tak mi to vadilo, protože jsem byla opravdu zvědavá, na příběh hlavní dvojice :).
Ps: zbožňuju ty obálky :D

Terry11
25.05.2016

A já miluji a obdivuji její stylistiku:
a) Ohromné množství originálních přirovnání (Bratr s něhou kladiva bušícího do hlavičky hřebíku odvlekl svého zajatce, aniž by bral ohled na to, kde jsou okraje auta. Úsměv byl vřelý asi jako suchý led.)
b) Metafor (Mozek se mu doslova zasekl v dopravní zácpě agresivity a agonie. Válka právě klepala na dveře)
c) Ale i filosofických úvah (Život není švédský stůl, kde si naplníte talíř vším, co se vám líbí.).
d) Vnitřních monologů ( "Potřebujete pomoc? " Prosím, řekni ne. Prosím, řekni ..."Ne." Děkuji ti, bože.)
e) Naprosto uvěřitelná mluva mužských postav, přesto kniha nepůsobí vulgárně. (Protože, kurva, chci mít tu záležitost rychle uzavřenou, nejlépe víkem rakve.)
f) Vtipných formulací ( Možná nespí v posteli, ale zavěšený ve skříni na ramínku. Bude si muset promluvit se svým libidem. Nebo mu naplácat.)

Přečetla jsem všechny díly včetně třináctky několikrát a málokdy se něco opakuje (tedy až na erotické scény, už je tak trochu přeskakuju :-) ) Ano, to už je obsese.

Ewik
19.05.2016

Miluju tuhle sérii, na kterou jsem narazila úplně náhodou v knihovně a naprosto jsem jí propadla. Zcela originální, skvěle propracovaná a bratry zbožňuju. Prostě nemám, co bych vytkla, a proto se už nemůžu dočkat další knihy. V listopadu by měla vyjít nová - opět o Rhageovi a Mary, s názvem Bestie. Tuhle dvojici nic nepřekoná, tak jen doufám, že bude stejně skvělá nebo ještě lepší. :-)

Helena Lacková
29.01.2016

Bratrstvo Černé dýky je největším pokladem autorčiny Tvorby a největším pokladem románů pro ženy stylu sci - fi fantasy pro mě vůbec

delatrix
29.09.2015

Spisovatelka je to rozhodně úžasná. Četla jsem sérii Bratrstvo černé dýky a první knihu z Padlí andělé a její styl psaní je dobrý. Postavy se prolínají tak je dobré začít hned s prvním dílem aby člověk nejlíp porozuměl ostatním souvislostem v pokračování. Podrobně popisuje intimní scény a náměty na příběhy dokážou překvapit.

CuFe
28.06.2015

K této autorce můžu říct jediné. Bravo. Prostě bravo. K sérii Bratrstvo černé dýky jsem se dostala již před lety a od té doby jsem nenašla žádnou, která by mě tak pohltila. Vypěstovala jsem si na ní závislost a obrátila k ní i spoustu přátel. Jediné čeho se bojím, začít číst i ostatní autorčiny série. Další takové propadnutí by už hraničilo se šílenstvím :D Jen doufám, že autorka ve svém stylu neustane a zůstane tak skvělou spisovatelkou, jejíž díla postupem času neztrácejí na kvalitě, naopak jsou stále lepší a lepší...

Betnka81
13.05.2015

Tato spisovatelka je vážně úžasná a řadí se k mojí hodně oblíbené Laurel K. Hamilton a moc mě její knihy baví :D

reptilekeeperto
11.05.2015

No som tu asi jediným zastupcom mužského pokolenia co rad cita jej novú seriu kníh Chamtivosť,žiadostivosť,hneď, závisť *??? ;) s radosťou potvrdzujem komentár podomnou jej knihy sú proste úžasne

jitka7
21.02.2015

Zatím jsem od ní přečetla jen Bratrstvo, forma psaní je pro mě naprosto úchvatná. Příběhy mají naprosto vše. Nemám co vytknout. Chystám se na její ostatní knihy :)

Lee7
17.06.2014

Jessica patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Její knihy mají dynamiku, humor, napětí a neuvěřitelnou čtivost a vtažení do děje.
Nikdy jsem schopna myslet na nic jiného než na knížku :D

DanielaRusova
01.03.2014

Daniella
Přečetla jsem je všechny-úžasné a ted vychází další a strašně se na ní těším.Taky mi do celé série několik chybí,kdyby náhodou někdo prodával dejte vědět.Děkuji.
Milenec z temnot Milenec z věčnosti Milenec jen můj Milenka pout zbavená

elasticka
13.02.2014

Její knihy nemají jedinou chybu, je tam vše co tam má být a ještě něco navrch. Zrovna jsem dočetla pátý díl a už se vrhám na šestý. Asi si je přece jen koupím, rve mi to totiž srdce vracet je zpátky do knihovny. Lenka

Kikkika
12.09.2013

Jediné, co bych k této úžasné autorce mohla říct je, že by knihy mohla psát rychleji. :)

Wahlker
25.06.2013

Ani neviem ako presne som sa dostala k sérii Bratstva čiernej dýky, či už mi ju niekto odporučil alebo som na ňu narazila náhodou, to už neviem, ale som veľmi rada, že som ju dostala do rúk. Každá z kníh má svoju vlastnú originálnu atmosféru. J. R. Ward tu vytvorila celkom nový svet úplne do detailov, každá postava je osobnosťou s vlastnými démonmi a temnou minulosťou...

Lensiiee
06.05.2013

Na sérii Bratrstvo černé dýky jsem narazila naprosto náhodou a prostě jsem to riskla a pustila se do prvního dílu. Musím přiznat, že umění této autorky mě naprosto dostalo. Přiznávám, že její knihy nejsou orientovány na všechny čtenáře, ale každý kdo se do nich začte musí uznat, že J. R. Ward má opravdu talent. Postavy a svět kolem nich je vypracován do nejmenšího detailu. Každá postava je absolutně jiná. Děj ani dialogy se neopakují. Každý další díl čtenáře něčím překvapí.

Vendulik
13.07.2012

Skvělá autorka její knihy se moc líbí :)

Lenny33
25.05.2012

Na jejích knihách jsem si vypěstovala opravdu slušnou závislost a neni snad nic co bych jim vytkla. Svět v jejích knihách je tak propracovaný, že snad ani ten největší šťoural v něm nenajde sebemenší chybu, její postavy mají unikátní charaktery, které autorka dokáže dále rozvíjet, nemluvě o tom, že Wardová je prostě mistryně dialogů. Člověk nečte, ale doslova žije jejími knihami.

kneznaL
03.01.2012

Moje velmi oblíbená spisovatelka. K jejím knihám jsem se dostala úplně čirou náhodou a teď se nemůžu dočkat dalších dílů Bratrstva černé dýky. Velmi čtivé, nabité erotikou. Prostě se nejde odtrhnout, dokud nedočtete, hltáte stránku za stránkou. Romány však podle mého spíše pro ženy.