mazlak mazlak komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tato kniha se mi dostala do rukou náhodně. Tedy vlastně díky čtenářské výzvě 2021, a vybral jsem si ji zcela bez rozmyslu. Jaké bylo překvapení, že v tomto příběhu figuruje postižený na vozíku s poškozenou páteří. Protože jsem před tím dočetl knihu "Než jsem tě poznala", a byl jsem tak melancholicky naladěn že jsem v této knize hledal odreagování. Přišlo jen zcela pozvolně. Děj byl velice napínavý, nechyběla ani milostná romance, ale hlavně, nebylo zde dramatický závěr.

31.10.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná kniha. Hluboký příběh ale zdrcující závěr. Celou dobu jsem si přál, aby tento žánr byla pohádka.

30.10.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jak obrovská musí být touha po svobodě člověka, který ví, že pokud se to nepovede ztratí ne jen naději, ale i život. Na víc musí počítat i z daleko krutějším zacházením ze strany jak žalářníků, tak vězňů, kterým svým útěkem způsobil nejedny komplikace. Jinak velice čtivá kniha. Napětí v ději je zde jen velmi mírné. Ale děj je plynulý nikoliv však vláčný.

05.10.2021 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Druhá kniha od tohoto autora a zase skvělé počtení. Mírně navazuje na první díl, ale jinak se ničím neopakuje. Autora si přidávám mezi oblíbené.

29.09.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skvělá kniha. Tak napínavý příběh jsem již delší dobu nečetl. Knihu se mi nechtělo ani odkládat. Hned se dávám do dalšího příběhu v další knize tohoto autora.

12.09.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda to byla paráda. Už hodně dlouho se mi do ruky nedostala tak poutavá kniha. Kniha se velice dobře čte, je poutavá s napětím kriminální zápletkou, ale i erotikou. Závěr byl opravdu převratný. Tím vyvolal otázku kde je vlastně pravda a co je lež.

29.08.2021 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Je velice důležité, připomenout si ty naše slavné pověsti. Neznalost těchto příběhů je jako neumět číst nebo psát.

02.08.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Teda, místy jsem si myslel, že autorka bydlí v naši dědině. Nářečí, ale i obyčejné příběhy obyčejných lidí spojené v jeden neobyčejný příběh. Skvělé. Hned doporučuji dalším knihomolům.

05.04.2021 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Velmi zajímavě napsaná kniha. Viděl jsem již dvakrát filmové zpracování, ale to mne nikterak neoslovilo.

01.04.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Velmi pěkně napsaná kniha. Žádné složitosti a kombinace, jen jednoduchá linie děje. I popis prostředí a jednotlivých událostí je precizní, ale v žádném případě děj neomezuje v plynulosti jen dokresluje. Horory příliš nevyhledávám, ale tento překvapil. Doporučuji.

24.03.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Zajímavé a místy i úsměvné vyprávění. Pro mne to bylo takové opravdu příjemné a oddychové čtení.

17.03.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Jak už zde zaznělo, kniha zprvu vláčná bez velkého náboje. Pak se ale děj láme a nabírá spád i jiskru. Nakonec skvělé, ale byli i chvíle, kdy jsem litoval, že jsem tuto knihu bral do ruky. Nakonec 4 *.

15.03.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velice napínavý příběh. Kniha je velice dobře napsaná a ještě lépe se čte. Závěrečné rozuzlení je nečekané a nepředvídatelné. Kniha se prakticky nedá odložit. Mohu jen doporučit.

08.03.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavý příběh a ještě zajímavější rozuzlení.

18.02.2021 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Mírně děsivý, napínavý a opravdu čtivý příběh. Kniha mne velice zaujala jak svým tajemnem tak i tím, že byla napínavá do posledních stránek. Takřka se mi nechtělo knihu odkládat a takové knihy mám rád. Sice tento žánr nevyhledávám, ale určitě se k tomuto autorovy ještě vrátím.

03.02.2021 4 z 5

Lesbianka - Zpověď lesby Lesbianka - Zpověď lesby Niki Fraitová

Tato kniha mne nijak neoslovila. Není to orientací hlavní hrdinky, ale spíše spádem a změnami prostředí v samotném příběhu. Prostě nuda.

17.01.2021 2 z 5

Mutace Mutace Robin Cook

Výborná kniha. tato kniha mi byla darována, ale je opravdu skvělá. Děj je napínavý až do samého závěru a o překvapení tu není nouze. Děj si vás tak podmaní, že odložit knihu je takřka nemožné.

15.01.2021 5 z 5

Odcizený dopis Odcizený dopis Edgar Allan Poe

Kratičká povídka o dopise, který měl být součástí vydírání a jeho následném odcizení.

27.12.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

První polovina byla úžasná, ale pak nastal tak dramatický zlom v celém ději, že jsem se do konce příběhu už pořádně neorientoval. Tak že budu muset přečíst pár kapitol zpět, abych zjistil jak to celé vlastně skončilo.

23.12.2020 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Skvělá kniha. jako snad všechno od tohoto autora. Po krátké pauze se určitě vrhnu do další knihy od tohoto autora.

17.12.2020 4 z 5