mazlak mazlak komentáře u knih

Oslavujme Bakcha – Anakreontská poezie Oslavujme Bakcha – Anakreontská poezie Anakreón

Výpravné básně na téma víno a Eros. Některé verše jsou pro dnešní dobu dosti nesrozumitelné.

07.11.2014 3 z 5

Moment překvapení: Láska v těžkých dobách / Její pán a učitel / Erotické déja vu Moment překvapení: Láska v těžkých dobách / Její pán a učitel / Erotické déja vu Susan Johnson

Láska v těžkých dobách:
Když žena konečně najde štěstí a lásku, kterou doposud nepoznala, musí se začít obávat následků. Tento příběh nutí čtenáře k zamyšlení nad sňatky, které se děly z rozhodnutí rodičů a pro získání majetku na místo lásky a porozumění. Pěkná povídka.
Její pán a učitel:
Thea Devine opět nezklamala. Velice pěkný příběh plný erotiky z prostředí Anglie 19. století. Povídka je velice pěkná, zajímavá a dobře se čte.
Erotické déja vu:
Povídka mne zprvu nikterak nezaujala. Cestování spisovatelky bylo trošičku nudné. Až poslední třetina dostala jakýsi spád a konec byl skvělý.

14.10.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako povinná četba mne Kytice neoslovila. Ba naopak jsem verše vůbec nevnímal a čtení nesnášel. S odstupem času jsem se k této knize opět vrátil a hodnotím ji z úplně jiného hlediska. Jediné co bych všem těmto veršům mohl vytknout, je jejich hororové ladění.

02.10.2014 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Kniha plná sexu s krátkým dějem. Jak zde již několikrát zaznělo, je velice těžké se od ní odtrhnout. Škoda, že je to zatím jediná kniha této autorky. Doufám, že brzy vydá další stejně dobrou knihu a více se rozepíše.

15.09.2014

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Příběh o tom jak se z touhy po pomstě postupně stává láska. Pěkný příběh, ale autorka dokáže psát daleko lepší příběhy. V tomto směru bych tuto knihu označil jako průměrné dílo.

13.09.2014 4 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Tato kniha mne moc neoslovila. Jen velice ztěžka jsem ji dočetl.

05.09.2014

Darebáky zbožňuji Darebáky zbožňuji Bertrice Small

Bertrice Small opět nezklamala. Třetí povídka je malinko jiná, než první dvě, ale i tak pěkná.

09.08.2014 4 z 5

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

Hezký, romantický příběh. Hned začínám číst další knihu od této autorky.

19.07.2014 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Dobře napsaná kniha popisující vztah dvou lidí z různých společenských vrstev.

11.07.2014 4 z 5

Extáze: Extáze / Spoutaný a odhodlaný / Temné touhy / Dámská rozkoš Extáze: Extáze / Spoutaný a odhodlaný / Temné touhy / Dámská rozkoš Susan Johnson

Pěkné čtení. Kniha je zasazená do jiné doby, Je plná romantiky a erotiky. Small a Shone opět nezklamaly.

01.06.2014 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Tato kniha mi přišla příliš překombinovaná co se týče různých skandálů a zápletek. Při označení "trilogie" jsem očekával ukončení děje. Při dočtení knihy zjišťuji, že se autorka rozhodla pokračovat dalším dílem a příběh tak zůstává nedokončený. V tomto ohledu pociťuji mírné zklamání.

01.06.2014 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Můžu říct, že Padesát odstínů se s touto sérií nedá srovnat. Lépe se čte, děj je zajímavý a propracovaný ve všech směrech. Už jsem přečetl i druhý díl a moc se těším na poslední. Příjemné čtení.

31.03.2014 5 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Můžu říct, že Padesát odstínů se s touto sérií nedá srovnat. Lépe se čte, děj je zajímavý a propracovaný ve všech směrech. Už jsem se pustil do dalšího dílu.

31.03.2014 5 z 5

Učiteľ lásky Učiteľ lásky Robin Schone

Pěkný odpočinkový příběh. Odvážná žena,se rozhodne oživit manželství. To se ji však vzhledem ke zjištěným skutečnostem nepodaří. Získá však lásku jiného muže, a tím i vše, po čem toužila a pro co se byla ochotna se obětovat. Knize nechybí láska ani detektivní zápletka. Velmi dobře se čte, je energická a místy dosti napínavá. Doporučuji.

29.03.2014