Učiteľ lásky

Učiteľ lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91884/ucitel-lasky-91884.jpg 4 264 44

Elizabeth Petrová, je stelesnením viktoriánskej dámy. Vydala sa mladučká za muža, ktorého jej vybral otec. Porodila dvoch synov a šestnásť rokov trpela vo zväzku bez lásky, čo ju nenapĺňal, iba ubíjal. Túžba po nehe a dotykoch ju privedie k myšlienke zviesť svojho nevšímavého manžela. A vie, že do erotických tajomstiev lásky ju môže zasvätiť iba jeden muž. Ramiela Devingtona, nemanželského syna anglickej grófky a arabského šejka, vychovali v duchu západnej kultúry, ale v duchu východnej civilizácie sa mu dostalo aj lekcií z umenia milovať. Keď sa naňho Elizabeth obráti s prosbou, aby ju naučil nepoznanému, vyhovie jej a začne ju zaúčať do tajov zmyselných pôžitkov. Hodiny teórie však oboch privedú do pokušenia, ktorému iba s námahou vzdorujú. Elizabeth si napokon musí vybrať medzi povinnosťou a lákavým zakázaným ovocím.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

The Lady´s Tutor , 1999

adelinka
adelinka
16.05.2023 4 z 5

Aj keď zrovna romantické alebo erotické romány vyhľadávam málokedy a skôr sa ku mne dostanú náhodou, ako napríklad aj táto kniha pred desiatimi rokmi, tak táto sa mi páčila. Preto som si ju aj vybrala do čitateľskej výzvy ako knihu, ktorú som už raz čítala. Pri prvom hodnotení som dala 5 hviezdičiek, teraz som jednu odobrala, zrovna asi aj preto, že až tak tá romantika nie je môj zrovna štýl..... ale aj nálada na rôzne žánre sa môže meniť....

pavlinda
pavlinda
15.02.2023 4 z 5

I když podle této obálky bych si knihu ke čtení nevybrala-v knihobudce jsem narazila na vydání z IKARu 2013 a překvapivě jsem ji přečetla celou.

shecoola
shecoola
05.10.2022 3 z 5

V knihe sa stretávame s viacerými výraznými protikladnými prvkami:

- suchí, nudní, strojení a puritánski Angličania vs. vášniví a horkokrvní Arabi
- muži sledujúci len svoju kariéru a vlastné uspokojenie vs. ženy, ktoré neznamenajú nič a nesmú nič (maximálne tak slúžiť vlastným mužom ako nástroj pre ich politické zámery)
- absolútna sexuálna nevedomosť vs. detailná kamasutra
- zastaralé konzervatívne výrazy vs. bohatý sexuálny slovník vrátane arabských výrazov

Okrem príbehu takmer nedotknutej Elizabeth a jej učiteľa "sexu" Ramiela je na pozadí vykreslená prísne puritánska doba (v ktorej vládnu muži a ich otrasné chlípne akty s rovnakým pohlavím bez vekových rozdielov), ktorá ukazuje, aké sú ženy bezmocné, bezbranné a ktorým často nezostáva nič iné, než byť celoživotne slepé a hluché, aby mohli žiť sterilne nudným životom.

Hlavne v druhej polovici knihy sa dej točí okolo sexu v detailných opisoch, inak ale príbeh končí ako klasický román - šťastným koncom, v ktorý všetky veríme. Mňa by každopádne ešte zaujímalo, ako to dopadlo s veľaváženým pánom manželom a ešte veľaváženejším otcom Elizabeth. Pre nich by sa tu tiež hodil koniec, v ktorý všetky veríme.

Kris1001
Kris1001
18.07.2022 5 z 5

Přesto, že tato kniha není asi tak populární jako 50 odstínů, tak i tak je to velmi hezké čtení v případě, když od knihy neočekáváte žádný romantický city protkaný milostný vztah muže a ženy. Spíše se jedná o detailně popisované sexuální aférky s mužem, který ví o sexu mnohem více, než jeho nezkušená žačka a postupně jí představuje, co vše může zažít.
Mě jako čtenáře velmi překvapilo, jak moc barvitě a detailně lze popsat sexuální aférky a jak je to chytlavé čtení. Za mě palec nahoru :)

Myška43
Myška43
10.03.2021 5 z 5

,, Protože jsem slyšela...jedna paní povídala, že kdyby manželé ovládali aspoň polovinu vašich dovedností, nenašla by se v celé Anglii ani jedna nevěrná žena."

Dost zajímavá kniha. Ani jsem netušila, že mě tak chytne. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Poutavý děj, pozoruhodná zápletka a ano, šokují odhalení.

,, Život je cesta našich vlastních rozhodnutí, Elizabeth. Nemůžeme se stále řídit podle názorů jiných lidí."

Nesouhlasím s tím, jak se píše v některých komentářích, že je to porno. Jasně, že je tam sex. Ale vše začíná pozvolně. Učitel lásky lord Safyer se pustí do teorie, se kterou přichází vzájemná sympatie, touha, chtíč. On ji chce, ona se brání fyzickému sblížení. Až v poslední třetině si užijete erotických scén, kterých není nějak přehršle. Prostě tak akorát, aby krásně doplnily tento milostný příběh.
Takže za mě ano, moc jsem spokojená a určitě si přečtu další knihu od autorky.

,, Krásu vnímá ten, který se dívá."

scarletblue
scarletblue
29.01.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila. Konečně se totiž autorka zabývala emocemi svých postav a vývojem vztahu mezi nimi. Chyběl už jen epilog, který by to zakončil.
Pornem bych to teda rozhodně nenazvala. K sexu mezi hlavními postavami dochází téměř až na konci. Samozřejmě nechybí barvité líčení, ale myslím, že to děj nijak nenarušuje....

2vivi
2vivi
30.11.2020 2 z 5

První polovina knihy byla super. Erotická, napínavá, dráždivá... Pak se najednou autorka nejspíše rozhodla že už ji to nebaví a předala pero svému muži. Jinak si totiž nedovedu představit jak tak radikálně mohla změnit ten krásný lehký příběh na tvrdé porno. A to by mi tak nevadilo, i porno se dá číst, když je dobré, ale tady hrdinka jednala naprosto nelogicky, během chvilky se změnila z upejpavé, slušné ženy na kurtizánu bez jakéhokoliv duševního vývoje. Prostě buď mi v knize někdo vytrhl pár kapitol, nebo si to autorka pěkně ulehčila.. Škoda, velmi to knize uškodilo.

georginaa
georginaa
11.07.2020 3 z 5

Kam až se dostane nevinnost dívky, která sice má manžela a porodí děti, ale vůbec netuší co se svým tělem dělat. Není se co divit, když má manžela, který o ní vůbec nejeví zájem. Dokud se neprovalí velké tajemství.

Katie88
Katie88
12.10.2019 3 z 5

Pozor, obsahuje spoilery!
No, kde začít... Hlavní hrdinka je velmi naivní, s čímž se ale trochu počítá. Na druhou stranu, co se výuky týče je velmi učenlivá, ocenila jsem fakt, že se naučila arabské fráze. Vztah mezi Elizabeth a Ramielem mi přijde hodně povrchní a postavený pouze na sexu, je to holt erotika, ale ocenila bych trochu více popisu citů. Neustále opakování obskurních frází pak už trochu leze na nervy.
Na začátku jsem měla příjemné očekávání, polovina knihy byla mírné zklamání, ale druhá půlka už mi přišla hodně přitažená za vlasy. To, že její manžel patřil mezi uranisty, v pohodě. To že tam patřil i její otec už bylo mírně drsné, ale to že její matka o všem věděla a ve finále se dovídáme, že chtěla zabít všechny své potomky, no nemám slov. :-D Nechápu po kom pak Elizabeth zdědila svoji naivní a velmi kladnou povahu...

sheylka
sheylka
26.09.2019 2 z 5

Docela mě překvapuje, že tu vidím tak vysoká hodnocení, protože mně to přišlo, jako těžký podprůměr. Ale asi jen nejsem cílová skupina. Od erotického románu bych čekala, že se se sexem začne dřív, než v polovině knihy. Začátek byl hodně zdlouhavý a "o ničem" (a to nemyslím kvůli tomu, že tam nebyl sex, ale celkově to na mě působilo velmi zmatečně). Konec se mi docela líbil, protože se tam konečně něco dělo a bylo tam i pár světlých, vtipných míst.

Anna-Soltysova
Anna-Soltysova
29.05.2019 5 z 5

Erotický oddychový román s dobrým záverom. Fajn námet, spracovanie, skrátka ma kniha príjemne prekvapila. Bavila ma.

makynka911
makynka911
03.08.2018 4 z 5

Klasická oddechovka, jen o dost lépe zpracovaná než klasické Harlequinky : )

Nomia
Nomia
20.04.2018 3 z 5

Moc hezká "erotická pohádka", která oproti soudobým erotickým románům má něco, co jim neskutečně chybí - čtivost, smyslnost a hlavně notnou dávku vtipu. Není to sice žádné veledílo, ale v rámci svého žánru je to velmi příjemná záležitost, která se dobře čte.

Místy se sice kniha neubrání lehké naivitě a stereotypům, ale je to dáno i prostředím do kterého je kniha zasazena. Tahle erotikou prosáklá romance. zasazená do viktoriánského období, se určitě zalíbí nemalému počtu čtenářů. Sexuální scény jsou napsány ovšem poněkud jemně a poměrně decentně, je vidět, že kniha je psána ženou a spíš cílená na ženy. Naštěstí, ale autorka vše vybalancovala a z knihy nevznikl jen přeslazený škvár.

Kniha určitě mohla být napsaná smyslněji, ale i tak se jedná o dobrý erotický román, rozhodně lepší, než většina nově vydávaných. Oceňuji, že v rámci možností autorka udržela obraz a smýšlení tehdejší společnosti, o to pikantněji román vyznívá v kontrastu s tehdejší morálkou a zvyklostmi.

broskev28
broskev28
20.02.2018 3 z 5

Na úvod předesílám: nečetla jsem (ani číst nehodlám) 50 odstínů a v otázkách sexu jsem určitě staromódní. Přesto se mi tahle kniha docela líbila. Jak je vidět na všech postavách, sex je neodmyslitelnou součástí mezilidských vztahů. Když chybí sexuální soulad a prožitek jako takový, vždy se to někde negativně projeví.
Hlavní hrdinka se - naprosto netypicky na tehdejší dobu - rozhodne vzdělat v oblasti sexuálních praktik, aby dokázala uspokojit svého manžela. Velmi mě překvapil věk i rodinné zařazení oné dámy a tím spíše před ní smekám. Díky své zvídavosti se seznámí nejen s arabským "učitelem", ale i s jeho matkou. Oč lépe si rozumí s touto dámou, o to hůř nachází pochopení u své matky a u své rodiny obecně. Pokrytectví, které Elizabeth posléze odhalí přímo u svých nejbližších, je opravdu šokující.
Francouzova milenka, která viktoriánské puritánství a dvojí mravnost popisuje poněkud méně eroticky, zato se spoustou věrohodných dobových informací, je pro mne nepřekonatelná. Učitel lásky poodhalí tehdejší společenské a také politické praktiky možná méně věcně a historicky přesně, zato pikantněji a pro mnoho čtenářů věrohodněji. Proč ne?

south-west
south-west
20.01.2018 5 z 5

Na knihu jsem se už podle názvu velice těšila. Když jsem se dostala k polovině, tak jsem cítila trochu zklamání, ale její druhá polovina to dohnala a za sebe říkám, že kniha je velmi odvážná a skutečně mě nadchla. ;)

po.13ny
po.13ny
03.01.2018 5 z 5

Naprosto pro mě dokonalá kniha. Přečetla jsem ji už několikrát a pořád se k ni musím vracet. :)

adelka7079
adelka7079
25.10.2017 4 z 5

Kniha mile překvapila, koupená na slepo v levných knihách za pár korun. Hezky se čte, svižně postupuje děj. Je to taková jednohubka a fajnová oddechovka.

Denisa_a
Denisa_a
25.10.2017 3 z 5

Příběh moc hezký. Ale ze začátku se mi hůře četla kvůli menším písmenkům. Ke konci už mě trochu štvali ty zastaralé výrazy které se pořád opakovali, ale to je jen detail :-) Miluji příběhy z této doby...

MinaHawke
MinaHawke
14.05.2017 5 z 5

Moc hezký příběh. Ramiel a Elizabeth byli sympatičtí hrdinové. Moc mě kniha bavila, jen bych nechtěla být v kůži Elizabeth, když odhalila manželovi choutky.

Atanone
Atanone
24.04.2017 4 z 5

Občas člověk dělá divné věci. Normálně nečtu nic,co zavání erotickou literaturou,navíc pokud autor (či autorka-to většinou) zjevně očekává,že ji člověk vezme vážně. O tuhle knihu jsem zakopla náhodou a poté,co jsem jukla tu a tam,jsem ji přečetla celou a nejen to,dokonce jsem se u ní docela bavila. A místy jsem se i nahlas zasmála.
Určitou naivitu hlavní hrdinky přikládám době,ve které se děj odehrává,protože chování jejího manžela bylo více než průhledné. No ale to by potom zase nebylo o čem psát,že...

Elizabeth rozhodně není žádná domácí puťka a jedná podle zásady,že každý problém má řešení. A Safyre? Která z nás by si nepřála potkat takového mužského? Ty,které potkaly,ví své..a těm,co nepotkaly lze jen doporučit,aby to nevzdávaly,protože každý problém má řešení.
Dávám 4,ale s dalšími knihami téhle autorky asi chvilku počkám..