marky2558 marky2558 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další ze zajímavých příběhů od paní Mornštajnové. Konec se mi moc nelíbil, zněl mi nepravděpodobně ale i tak mě některé situace zavedly k zamyšlení. Pro mě to byla ale jedna ze slabších knih.

02.01.2023 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Trvalo mu trochu déle, než jsem se začetla, což se mi běžně u knih od D. Coates nestává.
S knížkou jsem chtěla hodit do kouta v momentě kdy se tam objevila "příšera" typu vlkodlak nebo co to vlastně bylo. Stejně jako u jedné z knih ze série strašidelných domů, když se tam objevilo takové monstrum, ztrácí to pro mě na přitažlivosti. Nicméně ve finále to nebylo špatné počtení, manipulace s Toddovým tělem byla popsána do hrůzných detailů a to bylo vlastně jediné, co na mě nějak více zapůsobilo. Konec knihy bylo už trošku klišé..

21.11.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další skvělé dílo paní Mornštajnové. Přiznávám, že po Haně, sbírám a čtu všechny její knihy. Všechny její knihy probírají těžké témata a přesto se mi čtou naprosto lehce a jsem schopna knihu přečíst během jednoho dne.

Příběh byl velmi zajímavý, celé to bylo tak podobné jako to, co se odehrává přímo ted´d v severní koreji o které jsem četla knihu. Je mi líto, že matka a její dcera nedošla k happyendu ale vlastně je to tak i lepší, dává to knize šmrnc.

14.11.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Ale tak jako...vlastně proč ne. Tak jako všechny knihy od Darcy, i tato se mi četla rychle a svižně a bavila mě. Zážitek mi malinko zkazil spoiler, na který jsem nečekaně narazila a to, že tam jsou zombie a že je to sra_ka. Takže jsem celou dobu čekala na ty zombie a na to zklamání. Do půlky knihy to bylo super čtení ale pak už ten příběh trošku kolísal. Trošku mě štve, že si Darcy neodpustí některé ty klišé dialogy mezi zamilovaným párem, který se zná teprve dva týdny a také to, že většina chlapů v jejich knihách, jsou jak z pohádky - dokonalí princové, kteří pro ženu udělají cokoliv na světě, jsou krásní a mají dokonalé povahy.
Suma sumárum, koupím si i druhý díl, protože mě prostě zajímá, co bude dál a protože prostě Darcy Coates je pro mě super oddechovka.

06.10.2022 3 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Odpočinková kniha, která čtenáři nic moc nedá. Četla jsem ji déle než obvykle, protože mi chyběla ta jiskra, kterou některé knihy mají, že ji pak nechci dát z ruky a číst klidně přes noc. Pokud nemáte co číst, nebo nechcete nad něčím velice přemýšlet, proč ne..

03.10.2022 2 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Neměla jsem tušení, o čem kniha bude, když jsem ji kupovala. Obal s gumovými medvídky mě ale prostě zaujal. Rozhodně to bylo zajímavé vyprávění. Obzvlášť mě bavily dějové vsuvky lidí, kteří do příběhu přímo nepatří ale autorka popisuje co dělali v tu a tu dobu. Tu nespravedlnost, co udělala Hedvika Kláře, nejsem schopna pochopit..hrozné.

12.09.2022 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha se četla jedním dechem, příběh je napsán velmi poutavě. Věděla jsem, že probíhaly podobné procesy ale kniha mi dost otevřela oči. Je mi líto všech lidí, kteří kvůli advokátově hamižnosti a kvůli představitelům církve, kteří raději zavírali oči, museli snášet takové utrpení a umřít tak hroznou smrtí. Taková nespravedlnost..

06.09.2022 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Nejspíš asi budu jedna z mála ale kniha se mi nečetla vůbec dobře, musela jsem ji odkládat a vždy jsem doufala, že se jednalo jen o momentální rozpoložení ale zkrátka mi nesedla. Historické události zajímavé, taktéž milostný příběh ale pro mě tam všude okolo bylo strašně moc "omáčky"..

05.09.2022 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Nevěděla jsem, co mám od knihy čekat, vybrala jsem si ji díky krásnému obalu a hodnocení. Nečekala jsem, že bude tak čtivá a příběh mě lehce šokoval. Ano, bohužel se to děje, není to nic nového ale to jak to je v knize pojaté, mnou rezonuje doteď. Jak se projevují rádoby zakopané trauma v lidském těle a v psychice. A hlavně...ta máma..proč nic neudělala..
Trošku jsem doufala, že viník bude potrestaný, že hlavní hrdinka dostane, co si zaslouží a to krásný normální život.. a možná že nakonec ano.

25.08.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Líbilo se mi, že příběh vypráví sousedka a ne přímo obyvatel domu. Tento díl není nějak extra strašidelný ale rozhodně se mi líbil a spolu s Přízraky domu Carrowů řadím mezi nej z celé série.

19.08.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Další z knih, které bez mrknutí oka přečtete za jeden den. Opět čtivá záležitost, líbil se mi celý příběh, hlavní hrdinka mi byla sympatická a vlastně celý příběh byl zajímavý.

11.08.2022 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Velmi silný příběh, který mě naprosto vtáhnul. Doporučila bych i filmové zpracování, které mám také moc ráda.

04.08.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Pořád si stojím za tím, že si při Darcy Coates skvěle odpočinu a že mě její knihy o strašidelných domech baví. Tahle bohužel byla jedna z těch slabších. Přitom zezačátku měla velký potenciál. Do půlky knihy jsem byla napjatá ale pak záhada vyšla napovrch a už mě to až tak nebralo. Kyla bych nejradši sama nakopala.

27.07.2022 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Rozhodla jsem se knihu nehodnotit, protože nemám tušení, kolik hvězdiček bych měla dát. Chce se mi říct, že se mi kniha až tak moc nelíbila ale zároveň ano. Nedává to smysl, já vím.
Mám velmi ráda příběhy zasazeny do 18. století.. starou anglii atd. Ano, kniha je napsána trošku těžším jazykem, než jak je běžný čtenář zvyklý ale i přesto byl příběh čtivý.
Není snad ani jedna postava, která by se mi líbila, všechny mi přišly skoro až nesnesitelné. Hlavním motivem byla láska ale celý příběh byl obestřen velkou nenávistí a krutostí až jsem se občas ztrácela a hledala tu něžnější dějovou linku.

25.07.2022

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Darcy Coates jsem objevila teprve nedávno, doteď mám od ní přečteny 3 knihy a úplně každá se mi skvěle četla. Poutavý příběh, jednoduše napsáno. Vždy od jisté části už člověk tak nějak asi ví, jak to asi dopadne ale za mě je to super čtení.

18.07.2022 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tak tohle byla pecka. Moje druhá knížka v této sérii. U Fantoma z Blackwoodu mě mrazilo - tady jsem se vyloženě bála. Knížka na mě opravdu dost zapůsobila a naskakovala mi husí kůže. Moc se mi líbily všechny charaktery, vykreslení Edgara a všech ostatních přízraků. Pořád jsem chtěla knihu odložit v nějaké nestrašidelné fázi ale to se pořád tak nějak nedělo takže jsem musela celou knihu dočíst někdy o půl noci, abych měla klid a šla spát.
Ano, jsem strašpytel a ne, nebyl to dobrý nápad :-D

11.07.2022 5 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Krásná kniha, která určitě měla zanechat nějaké poselství. Nejspíš o tom, jak je život pomíjivý, jak je třeba se radovat z maličkostí. Ideální počtení, když je venku škaredě, teplý čaj a pod dekou.

08.07.2022 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět další skvělé dílo paní Mornštajnové.
Ze začátku jsou její příběhy téměř obyčejné, vyprávějící o téměř nezajímavé rodině a postupem času se odhalují rozdílné charaktery postav a spletitost vztahů a náhod, které by mě nikdy nenapadly.

09.06.2022 4 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Ke knížce jsem byla trošku skeptická vzhledem k hodnocení ale mile překvapila. Neřekla bych, že je to žánrem horor- do toho má podle mě dost daleko. Každopádně mě celý příběh velmi bavil, celé se mi to četlo vlastně úplně samo i když jsem malilinkato konec předvídala.

07.06.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

(SPOILER) Knihu jsem četla jako teenager a pamatuji si, že tenkrát mě velmi zasáhla. Proto jsem si ji pořídila znovu s tím, že ji hrdě zařadím do své skromné knihovničky a znovu přečtu.

Opět přečteno jedním dechem během jednoho dne. Zpočátku jsem malinko bojovala se stylem, jakým pan Otčenášek píše ale po několika stránkách mi to přestalo vadit. Tak jako tenkrát, i teď mě strašně "naštvalo" a mrzelo že to Ester nezvládla a utekla. Ale je v pořádku, že všechno nekončí jen happyendem.

03.06.2022 4 z 5