marky2558 marky2558 komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Milá knížka, přečtená během dvou dní. Ke konci u příběhu matky s dcerou jsem byla i dojatá. Jen si myslím, že celý ten koncept by šel využít lépe, více knihu obsáhnout, přeci jen cestování časem se dá pojmout x způsoby a tento je velmi výjimečný.

22.05.2023 3 z 5

Polské noční můry Polské noční můry * antologie

Čekala jsem hororové nebo duchařské povídky, při kterých mi bude běhat mráz po zádech. Místo toho jsem četla o dost nechutných a perverzních věcech viz. Levička - to jen tak nezapomenu nebo Bestie.
Některé povídky jsem moc nepochopila.

Není to špatná kniha, jen jsem od ní čekala něco jiného ale i tyto bizarní příběhy jsou součástí různých odvětví hororu..jen mě tyto extrémní a bizarní věci asi moc nesedí a to ne, že bych bych byla nějaká citlivka.

19.05.2023 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opravdu zajímavá kniha, pro mě dost neobvyklé téma, které mě vzalo více, než jsem čekala. Nicméně se mi celý příběh nečetl tak lehce a rychle jako např. u Vypravěčky. Některé pasáže se mi zdály zdlouhavé.
Každopádně opravdu originální námět, skvěle zpracovaný příběh.

15.05.2023 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Řekla bych zatím nejslabší kniha co jsem od paní Třeštíkové četla. Všechny postavy naprosto nesympatické až nereálné. Znovu určitě číst nebudu..

08.05.2023 2 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Líbila se mi moc! Zajímavý neotřelý nápad a celá zápletka. Hororové nebo strašidelné mi to přišlo jen na začátku, pak mi to spíše připomínalo nějakou detektivku ale vlastně proč ne.

03.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Netušila jsem, jaké téma tato kniha má. Zkrátka vyšla nová kniha od paní Mornštajnové a já ji samozřejmě musela mít.

Už po přečtení pár stránek na mě dýchla velmi smutná atmosféra. Přečetla jsem jedním dechem a nešlo o lehké veselé čtení. Za mě skvělé dílo a chápu některé negativní ohlasy na toto téma ale bohužel..i toto se děje.. i to je realita a ano, je to hrozné.

Dědu nic neomlouvá, to je prostě špatně ale ta babi? Řekla bych že je stejný viník nebo možná ještě větší, protože tomu několik generací jen přihlížela..protože prostě věděla a chtěla dopustit aby to trvalo dál..

Časem asi zapomenu na detaily v knize, nebudu si pamatovat celý děj..ale ten pocit, který jsem měla po dočtení..ten si pamatovat budu hodně dlouho..

25.04.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Přiznám se, že mi to občas přišlo velmi nereálné až přehnané. Vztah Simona x Erik..akční děda atd..každopádně to nic nemění na tom, že je to velmi čtivá záležitost, plná napětí a akce.

11.04.2023 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Skvělé vyprávění. Knížku jsem si dávkovala postupně, měla jsem tendence ji přečíst hned :-) Skvělé zamyšlení nad životem, smrtí a zase životem. Opravdu zajímavé a nápadité. Doporučuji.

31.03.2023 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Na dlouhé večery ke sklence vína, když se člověk nudí..proč ne. Ale kniha mě osobně nebavila, nutila jsem se do čtení. Něco bylo vtipné, něco bylo těžko uvěřitelné.. Další díly číst nebudu. Možná až budu mít děti a budu vyčerpaná matka..

28.03.2023 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

(SPOILER) Skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.
Někdo píše, že příběh byl předvídatelný, no já jsem nevěděla téměř do posledního okamžiku. Sekla jsem se jen u scény kdy byl Josef v nemocnici a byla tam jiná krevní skupina, než jakou měl mít ale velmi rychle jsem na toto zapomněla. Příběh Sage me moc bavil včetně romantické linky.
Nejvíc se mi ale líbilo, že jsem se nikde nestavila, že by něco nedávalo smysl. Celý příběh měl hlavu a patu a nenašla jsem žádné nelogické nebo nereálné anomálie.

06.03.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Nestává se mi moc často, aby třetí díl byl zatím nejlepší. Konečně fajn příběh ze série Černá zima a je smutné, že se člověk musí brodit první a druhým dílem, aby měl konečně až u třetí knižky celkem fajn pocit. Nedívím se, že to tolik lidí vzdalo ale já jsem ráda, že jsem se sem dostala. Fajn počtení, super zvraty. Dějová linka s Beth mě velmi bavila.

06.03.2023 3 z 5

Řeka bohů Řeka bohů Wilbur Smith

Kniha, ke které se vždy ráda vracím. Poprvé jsem ji četla v mých patnácti letech a okamžitě jsem se zamilovala do starého Egypta. Napínavý a do detailů vyvedený příběh.

20.02.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

(SPOILER) Nikdy jsem nebyla příznivcem detektivek, obzvlášť těch ze severu. Tato kniha si ke mě ale našla cestu a rozhodně toho nelituju a zařazuji Larse Keplera do oblíbených autorů. Neobvyklá zápletka, za mě super propracovaná. Špetka té severské morbidnosti - boží. Jen tedy ten konec..opravdu by záporák přežil po tolika kulkách?

20.02.2023 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Zklamaná. Tak bych popsala pocity po přečtení. Kniha mi přišla předvídatelná, naplněná různými klišé. Milostné dialogy mezi Dorranem a Clare, to bylo skoro na cukrovku. Zkrátka mi to přišlo všechno "too much"..uvidíme co další díly ale od této série jsem čekala mnohem víc.

16.02.2023 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Souhlasím s komentáři níže. Kniha rozhodně není horor a bylo mi to celkem líto, protože jsem se těšila, že budu mít alespoň husí kůži. To se bohužel nekonalo ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak zklamala. Za mě to byla oddechová četba, zajímavý příběh s lehkým duchařským námětem.

23.01.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Opravdu zajímavý příběh, pro mě, z velmi neznámého prostředí bažin a močálů. Cením podrobně popsanou přírodu a živočichy. Celý tento popis skvěle doplňuje a dotváří příběh a i mou představu o prostředí. Přiznám se, že jsem nečekala takový konec, měla jsem tři tipy, kdo vraždu provedl - Skokan, Tate a nebo Chasova žena. Každopádně nemůžu říct, že by se mi kniha kvůli tomu líbila méně. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

16.01.2023 4 z 5

Klobouček..opravdu velmi hezky, mile a hlavně pokorně napsaná kniha o životě Toma Feltona. Dozveděla jsem se spoustu nových informací ohledně filmu Harryho Pottera ale nehlédla do duše tomu protivnému, blonďatému výrostkovi, kterého snad nikdo neměl rád. Jsem ráda, že Tom bez zábran píše o svém léčení a šíří tak osvětu, že je naprosto v pořádku řešit svůj problém, je naprosto normální chodit na terapie!
Jsem moc ráda, že jej nesemlela sláva a že postavil zpět na své nohy a užívá života.

09.01.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha po vydáni vyvolala velký rozruch a já všude viděla velmi pozitivní ohlasy a i zde bylo hodnocení poměrně vysoké, proto jsem si ji napsala do svého seznamu knih, které chci přečíst.
Dostala jsem se k ní až teď a vidím, že hodnocení poměrně dost kleslo. Že by to nakonec nebyla taková pecka, jakou jsem čekala?
Po přečtení knížky vlastně ani nevím co mám napsat. Podle mě je to velmi zajímavý a neotřelý nápad ale velmi špatné provedení. Za mě to mělo velký potenciál. Přečetla bych si více detailů, například jak to vypadalo po celém světě, více to rozvést, zkrátka z toho udělat opravdový Thriller..bohužel mi to připomnělo spíš jen takovou povídku.

Rozhodně to není čtení pro slabé povahy.

04.01.2023 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Po zkušenosti s knihou Na Větrné hůrce od sestry autorky, jsem se této knihy opravdu bála. Jsem ale velmi mile překvapená, protože tato kniha se narozdíl od zmiňované hůrky, četla opravdu jinak a mnohem lépe. Příběh je hezky a zajímavý. Bavila mě celá zápletka a vlastně celý konec mi přišel velmi dojemný.

02.01.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Tak moc jsem se těšila na tuto knihu ale ve finále jsem byla asi trošku zklamaná.
U jiných knih ze série Strašidelných domů jsem se alespoň trošku bála. V této knize není ani jeden moment a to mě dost mrzí.
Opět se zde opakují mužští hrdinové a hrdinky, kteří jsou sladcí jak cumel a navíc je to láska už po třech týdnech co se znají.. ale to už je u Darcy Coates asi klasika a ani mě to nepřekvapilo. Rozhodně mě bavilo, že kniha byla tlustá a opět se četla velmi rychle díky krátkým kapitolám a srozumitelnému textu.

02.01.2023 3 z 5